in

Yeni Tasarımım “Elifim Uyurken” Yayında!

Biliyorsunuz mesleğim dijital tasarımcılık. FireFrog Creative markası altında yürüttüğüm web tasarımı çalışmalarım son birkaç aydır yine oldukça yoğunlaştı. Ancak bu tempo, sevdiğim işle meşgul olmak beni çok mutlu ediyor. Hele bir de çıkan ürünleri görünce mutluluğum bir kat daha artıyor. Bugün size en son tasarladığım bloglardan birini tanıtmak istiyorum: Elif”m Uyurken’in yeni yüzüne hoşgeldiniz…

Elif’im Uyurken’in sahibi sevgili Özlem aslen bir mühendis. Elif ve Kerem isimli 2 bızdığın annesi… Özlem, 2006 senesinde kızının doğumuyla beraber blog tutmaya başlamış. Wooow! Neredeyse 8 sene… Blogu da, aynen çocukları gibi zaman içerisinde büyümüş, gelişmiş… Ailesi, çocukları, beraberce yaptıkları etkinlikler, iş hayatı ve yaşama dair düşünceleri gibi birbirinden güzel 18 konuyu içeren, dolu dolu bir blog haline gelmiş. Blog tasarımını yaparken, Özlem’in yazılarını da okuma fırsatı buldum. Samimi dilinin yanısıra, en çok gözüme çarpan noktalardan biri de Özlem’in çocuklarıyla birlikte yaptığı etkinliklerin çeşitliliği oldu. Çocuklarının sosyal gelişimine önem veren bilinçli bir anne olarak Özlem, onları tiyatro, sinema, konser gibi kültürel etkinliklerle, spor gibi aktivitelerle ve değişik mekanlarla sık sık buluşturmaya özen gösteriyor. Bu etkinlikler hakkındaki izlenimlerini de kaleme alıyor… Yoğun yaşantısında çocuklarla beraber yapılacak aktiviteler bulmak konusunda sıkıntı çeken anneler için çok güzel bir kaynak… Üstelik bizzat bir annenin gözünden, kaleminden…

Özlem benimle iletişime geçtiğinde blogunun yeni bir yüze ihtiyacı olduğunu söyledi. Gerçekten de içeriği oldukça başarılı olan blogu, görünümünde yapılabilecek değişikliklerle çok daha güzel ve içeriği ön plana çıkaran bir hale gelebilirdi.

Özlem’in doldurduğu web tasarımı keşif formu bana ulaşınca yeni bloguyla ilgili beklentilerini detaylı olarak öğrenmiş oldum .Özlem Blogspot’ta yürüttüğü bloglamayı daha profesyonel ve teknik açıdan kullanımı daha kolay bir ortama taşımak istiyordu. ElifimUyurken.com alan adını alarak, blogunun kalıcılığını sağlamayı amaçlıyordu. Kızını ve oğlunu içeren bir logo tasarlanmasını istiyordu. Son olarak da, blogunun marka adını yaşatacak bir kartvizit düşünüyordu.

Özlem sade ancak renkli, çocuklar için tasarlanmış olduğu belli olan, çocukların dünyasındaki o canlılığı yansıtan bir blog istiyordu. Ayrıca kelebek figürünü çok sevdiğini belirtmişti. Hemen kolları sıvadım.

Blogun tasarım sürecinde pek  çok kereler karşılıklı olarak emailleştik. Yüzyüze tanışma şansını bulamamış olsak da, esnek tutumu ve pozitif yaklaşımlarıyla Özlem’i tanımak ve onunla çalışmak çok keyifliydi… Eminim blogunun yeni hali sizin de hoşunuza gidecektir.

Şimdi, her zaman olduğu gibi, sizi tasarım sürecinde aldığım ekran görüntüleriyle başbaşa bırakıyorum. Fotoğraflara tıklayarak daha büyük versiyonlarını görebilirsiniz. Elif’im Uyurken’in yeni yüzü hayırlı, uğurlu olsun. Özlem’in blogunu ziyaret etmeyi unutmayın…

Başlık Kısmı (Header)

Elifim Uyurken Header Önce-Sonra

Alt Kısım (Footer)
Elifim Uyurken footer önce-sonra

Genel Blog Görünümü

Elifim Uyurken Genel - Önce Sonra

Kartvizit

Elifim Uyurken Kartvizit

Siz de ilk defa blog/websitesi açacaksanız ya da mevcut blogunuzun/websitenizin yeni bir yüze ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız lütfen FireFrog Creative tasarım sitemden benimle iletişime geçin. Blogunuzu/websitenizi beğeneceğiniz bir tasarıma ulaştırmaktan memnuniyet duyacağım.

Yakın dönemde tamamladığım tasarım projelerine ait yazılarım için Web Tasarım etiketine göz atabilirsiniz.

Sevgiler

Tanla

Tanla Bilir

Merhabalar! Adım Tanla. Web tasarımcısı ve BebekveBen'in kurucusuyum.
BebekveBen çocuk bakımından öte ebeveynlik, kadın olmak, birey olmak, yurtdışında yaşam, seyahat, yemek, ürünler, eğitim, sağlık gibi hayatın içinden pek çok konunun paylaşıldığı, ailelerin buluştuğu, soru sorduğu, dileyenlerin konuk yazılarla katkıda bulunduğu ve deneyimlerini paylaştığı bir platform... Bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Yorumlar

Yanıt Yaz
 1. Sevgili Tanla ,
  Sana ne kadar teşekkür etsem azdır. O kadar güzel ve içtenlikle isteklerimi yerine getirdin ki sanki ben leb demeden sen leblebi diyordun.
  Herkese kesinlikle tavsiye ederim. Eğer bu konuda yardıma ihtiyacınız varsa Tanla doğru adres.
  Artık devamlı izleyicin , takipçin ve İstanbul’a gelmeni seninle yüzyüze görüşmeyi bekleyen bir arkadaşınım.
  sevgilerle…

  • Rica ederim Özlemcim. Güzel sözlerin beni çok mutlu etti.

   Seninle çalışmak da çok keyifliydi. Yeni yerinde güzel yazılarını heyecanla bekliyoruz.

   En kısa zamanda görüşmek ümidiyle,

   Sevgiler

 2. Özellikle renklere, sayfaya yayılmış kelebeklere bayıldım! Eline sağlık, çok hoş ve sıcak bir tasarım olmuş. Sanırım benim de yayına dönme zamanım gelmiş 🙂

 3. Bu ara ilgi alanım nedense 🙂 bebekler, anneler olduğundan böyle yeni siteleri keşfetmek harika oluyor. Elif ve Kerem ile tanıştım, maş. pek tatlı gülümsüyorlar…
  Tasarımı Tanla sen yaptın diye demiyorum, cidden harika olmuş. Hem sade ve kelebekli hem de neşeli bir görünüme kavuşmuş.
  İkinizin de emeğine sağlık, sevgiler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

berrak hamilelik 35.hafta

Berrak’ın Hamilelik Günlüğü – 35. Hafta

mervin hamilelik 34.hafta

Mervin’in Hamilelik Günlüğü – 34.Hafta