in

Yeni Projemden Gözlerinizi Alamayacaksınız: Falname Yayında!

Son iki haftadır biraz sessizdim. Arkadaşlarım soruyor: “Tanla, BebekveBen’de yazılarını göremiyoruz, nerelerdesin?” diye… Onlara “Özel bir proje üzerinde çalışıyorum. Yakında geleceğim.” diyorum. Projemiz nihayet tamamlandı. Huzurlarınızda yepyeni yüzüyle: Falname…

Falname’nin sahibi Derya’yı BebekveBen’de yayınladığım bir yazıya yaptığı yorum sayesinde tanıdım. Web programcısına ihtiyaç duduğunu öğrenince, bir merhaba demek istedim. Kısa bir yazışmadan sonra websitesini ve blogunu yenilemek istediğini, sayfa düzenleriyle ilgili tasarımlarını kendi yaptığını, şimdi bu tasarımları hayata geçirecek bir web programcısına ihtiyaç duyduğunu öğrendim. Benden bu çalışma için teklif vermemi istedi. Ardından el sıkıştık.

Bu proje daha önceki projelerime göre biraz daha değişikti. Biliyorsunuz ben dijital medya artistiyim. Genel olarak bilgisayar üzerinde yapılan her türlü tasarım ve programlama ile uğraşıyorum. Bu çok geniş bir yelpaze olduğu için son yıllarda web/grafik tasarım ve geliştirme üzerine odaklanmayı tercih ettim. FireFrog Creative markası altında hazırladığım projelerde genelde konsept tasarımı aşamasından başlayarak, prototiplere gidiyor, ardından son tasarım, programlama ve test aşamalarından geçerek ürünü teslim ediyorum.

Bu projede ise Derya en ince detayına kadar özenle tasarladığı dizaynı benimle paylaştığı için, bir anlamda sürece ortasından dahil oldum. Bu bir yandan kolaylık getirirken, diğer yandan Derya’nın istediği sofistike tasarımı ve fonksiyonları birebir kodlamak ve ortaya çıkarmanın sorumluluğunu da getirdi. Geliştirme sürecinde pek çok kere emailleştik ve ayrıntıları şekillendirdik. Sonunda ikimizin de çok memnun olduğu bir çalışma çıktı ortaya…

Dilerseniz biraz da websitesini anlatayım… Aslında bir değil, iki websitesinden bahsetmek gerekiyor. Bir kısmı Derya’nın hayatına dair ilginç yazılarını paylaşacağı bir blog, diğer kısmı da bir tasarımcı ve fotoğrafçı olarak ürünlerini sergileyeceği bir portföy websitesi. Ana websitesi çok orijinal bir giriş sayfasıyla açılıyor. O sayfadan bloga ve portföye linkler dağılıyor. Porföy kısmında bu konu için özelleştirilmiş bir altyapı üzerinden gitmeyi tercih ettik. Ancak Derya’nın hazırladığı Photoshop tasarımı üzerinden giriş sayfası ve blogun web geliştirmesi tamamen bana ait. Siyah, beyaz, gri ve kırmızı renklerin ağırlıklı olduğu bu site, sahibinin renkli kişiliğini en güzel şekilde yansıtıyor.

Derya gerçekten tanımaya değer bir insan: İçten ve özgür ruhlu. Blogunda aşk, Almanya’daki yaşantısından kesitler, evlilik halleri, hamileliğe hazırlık, şiirleri ve daha neler, neler var. Okuduğunuz zaman sıcak dünyasını siz de tanıyacak ve yazılarının müptelası olacaksınız.

Sözü daha fazla uzatmayayım. E, haydi! Ne duruyorsunuz: Bir tık-tık yapın ve Derya’nın yeni sitesine sanal da olsa oturmaya gidin 🙂 Eminim çok hoşlanacaksınız.

Ziyaretinizi yapmadan önce, son olarak, web geliştirme sürecinde aldığım bazı ekran görüntülerini sizlerle paylaşayım:

Websitesi giriş bölümü

girisafter

Blog başlık kısmı (header)

headerbeforeafter

Blog genel görünümü

FalnameBeforeAfterBlog alt kısım (footer)

falname footer before after

Portföy sitesi giriş sayfası
falnameportfoy1

Portföy sitesi iç sayfası
falname portfoy2

Siz de ilk defa blog/websitesi açacaksanız ya da mevcut blogunuzun/websitenizin yeni bir yüze ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız lütfen tasarım sitemden benimle iletişime geçin. Sizi beğeneceğiniz bir tasarıma ulaştırmaktan memnuniyet duyacağım.

Sevgiler

Tanla

Yakın dönemde tasarladığım diğer bloglara ait yazılarım: Bir Annenin Renkleri, Çoluklu Çocuklu, Güncel Anne

Tanla Bilir

Merhabalar! Adım Tanla. Web tasarımcısı ve BebekveBen'in kurucusuyum.
BebekveBen çocuk bakımından öte ebeveynlik, kadın olmak, birey olmak, yurtdışında yaşam, seyahat, yemek, ürünler, eğitim, sağlık gibi hayatın içinden pek çok konunun paylaşıldığı, ailelerin buluştuğu, soru sorduğu, dileyenlerin konuk yazılarla katkıda bulunduğu ve deneyimlerini paylaştığı bir platform... Bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Yorumlar

Yanıt Yaz
 1. Canım Tanlacım,

  Bana göstermiş olduğun özen ve emekten dolayı sana ne kadar teşekkür etsem az. Sabrın ve içtenliğin için sana bir kez daha teşekkür ederim. Seninle yollarımız kesiştiği için çok mutluyum.

  Sevgiler,
  Derya

  • Sıcak sözlerin için çok teşekkürler Derya’cım.

   Ben de seni tanıdığım için ve bana bu güzel projede çalışma fırsatı verdiğin için çok mutluyum.

   Yeni yerinde güzel bloglamalar ve bol misafirler dilerim.

   Sevgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

23.AY

Bebek Gelişimi: 23.Ay

Aysegul Salihoglu - giris sayfasi

Yeni Tasarımım: Ayşegül Salihoğlu Parti Organizasyon