in

Yaratıcı Erkek Çocuk Odaları

Minik oğlum şu anda bizim odamızda, kendi karyolasında yatıyor. Odamızın bir duvarında da onun için İkea’dan aldığımız elbise dolabı var. Bu eşyalar şimdilik ihtiyacımızı görüyor. Can’ın eşyalarını, ileride kendi odasına taşıyacağız. Erkek çocuklarının hoşlanacağı türden bir odanın dekorasyonu ile ilgili fikirler, kafamda yavaş yavaş şekillenmeye başladı.

Genel olarak, odanın ışıklı, canlı renklerle döşenmiş, yaratcılığı teşvik edecek ve en önemlisi Can’ın içinde mutlu ve huzurlu hissedeceği bir oda olmasını istiyorum.

Renklerde favorim beyaz, mavi ve yeşil. Can’ın mevcut karyolasının rengi zaten beyaz. Modeli de, yeniden monte ile çocuk yatağına dönüştürülebilir türden. Beyazlı-mavili elbise dolabı ise modüler. İhtiyaca göre eklenecek yeni raflar ile daha senelerce kullanılabilir. Bu nedenle, yeni odanın dekorasyonunda, yatak ile elbise dolabına odaklanmaktan çok, fark yaratacak parçalar üzerinde durma şansım olacak. İlave alacağım tek parça bir kitaplık olabilir.

Yeni odanın temel eşyalarını sade ama fonksiyonel, doğaya saygılı ve güvenli parçalardan seçmeyi, daha sonra da aksesuarlarla renklendirmeyi düşünüyorum.

Duvarları naturel bir renkle boyamak ve üzerine duvar süsü uygulamak da bir diğer planım. Ya da yaratıcılık damarım kabarırsa, duvarı kendimde boyayabilirim.

Tema olarak deniz, korsanlar, dinazorlar, uzay, arabalar ve spor uygun olabilir.

Bu doğrultuda hoşuma giden birkaç erkek çocuk odasını sizlerle paylaşmak istiyorum. Sizce hangisi daha güzel?

Tanla Bilir

Merhabalar! Adım Tanla. Web tasarımcısı ve BebekveBen'in kurucusuyum.
BebekveBen çocuk bakımından öte ebeveynlik, kadın olmak, birey olmak, yurtdışında yaşam, seyahat, yemek, ürünler, eğitim, sağlık gibi hayatın içinden pek çok konunun paylaşıldığı, ailelerin buluştuğu, soru sorduğu, dileyenlerin konuk yazılarla katkıda bulunduğu ve deneyimlerini paylaştığı bir platform... Bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Yorumlar

Yanıt Yaz
  1. slm …..

    1. 2 resimler çok hoşuma gitti…tabii o daha küçük olacağı için bu kadar teferruata gerek olmayacak daha bi sade oda olacağı için bence keyifli olur…..
    Şuan tunanın odası karışık mesela ben boğuluyorum odada ama yapacak pekte bişi yok ….büyüdüğü için posterler,resimler ,tablolar duvarlarda….atsan atılmıyor bakalım zamanla bişilerden vazgeçecektir ,şimdi malımız çok kıymetli oyuncakları sölemiyorum :(((

    Güneş ,ışık alması çok önemli bi çocuk için….

  2. korsan adlı çocuk odası ile ilgili bilgi ve satın almak istiyorum.konuyla ilgili bilgilendirirseniz sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bebek İçin Güvenli Bir Ev Yaratmak

Dünyayı Anneler Yönetseydi…