in , , ,

BayıldımBayıldım

Walt Disney World: Magic Kingdom, Orlando Seyahati-2

Magic Kingdom’a gitmeden önce nelere dikkat etmeniz gerektiğine dair ilk yazımdan sonra, bugün sizlerle birlikte Orlando’da bulunan ve dünyanın en büyülü parkı olan Magic Kingdom’da son derece eğlenceli bir geziye çıkıyoruz.

 • Magic Kingdom’a ne zaman gitmeli?
 • Magic Kingdom’a nasıl gidilir?
 • Magic Kingdom için nerede konaklanır?
 • Magic Kingdom’un giriş ücreti nedir?
 • Bilet alırken dikkat etmeniz gerekenler, Park Hopper, Fast Pass gibi biletle ilgili detaylar için Walt Disney World: Magic Kingdom, Orlando Seyahati-1 yazımı mutlaka okumanızı öneririm.

Magic Kingdom hakkındaki bu ikinci yazımda,

 • Parkın içindeki bölgelere göre tüm atraksiyonların detaylı listesi ve kısa açıklaması…
 • Parkı gezerken maksimum faydayı ve eğlenceyi yaşamak için nelere dikkat etmek gerekir?
 • Parkı gezerken ne yiyelim/içelim gibi konuları anlatacağım.

Park Alanı

Disney’in tüm parklarına girerken ilk olarak aşağıdaki gibi bir kapıdan geçersiniz. Ardından park işaretleri ve park görevlilerinin yönlendirmelerine göre arabanızı park edersiniz. “Onbinlerce kişilik parkta nasıl bir düzen kurmuş elin adamı… Bizde olsa kesin kavga çıkardı, millet birbirine girerdi” diye şaşırırsınız. Parktan ayırılmadan önce yapmanız gereken en önemli şey, park ettiğiniz yerin fotoğrafını çekmek. Park ettiğiniz alanda kafanızı kaldırdığınızda belli aralıklarla dikilmiş direklerde Mickey Mouse, Goofy gibi karakterler ve numaralar göreceksiniz. Bunları not alın. Eşinize, dostunuza, çocuklarınıza ezberletin. Şaka değil ha! Tekrar ediyorum, onbinlerce arabanın park ettiği bir alanda gece vakti, karanlıkta, yorgunluktan ölürken arabanızı bulmaya çalışmak hiç eğlenceli olmaz, sadece kafanıza güvenmeyin, yerinizi not alın, fotosunu çekin.

Transportation and Ticket Center -TTC (Ulaşım ve Bilet Merkezi)

Magic Kingdom’a ulaşmak o kadar kolay değil 🙂 Park yerine arabanızı park ettikten sonra park yerinin lokasyonuna göre ya yürüyerek, ya da belli aralıklarla park alanındaki duraklara gelen shuttle trenlerini kullanarak Transportation and Ticket Center’a (TTC) ulaşırsınız. TTC’da ilk yapmanız gereken şey biletiniz yoksa gişe kuyruğuna girmek ve bilet almak… Gişe kuyruğuna girmek istemezseniz, bu alanda ayrıca bilet alabileceğiniz kiosklar da bulunuyor.

Burası sizi Magic Kingdom’un kapısına götürecek tren ya da feribotun kalktığı yer. Şaka değil valla gerçek… O anki keyfinize, ya da kuyrukların uzunluğuna göre Magic Kingdom’a ulaşmak için feribot ya da treni tercih edebilirsiniz. Gemi pek bir nazlıdır, ağır ağır gider ama size manzaralı bir yolculuk vaadeder. Parka ulaşmanın heyecanı yüreklerdeyken, feribotta oturarak biraz dinlenebilir, Cinderella’nın meşhur şatosunu da uzaktan kadraja alarak bol bol selfie çekebilirsiniz. Trense daha hızlı olmakla beraber, Magic Kingdom’a varmadan önce birkaç otelde duraklayarak, o otellerde kalanları da parka taşır. Biz genelde sabah parka giderken gemiyi, akşam karanlıkta dönerken treni tercih ediyoruz. Akşam park kapanışına yakın saatlerde, havai fişek gösterisinden sonra tren ve gemi kuyruğunun devasa olduğunu bilmem söylemeli miyim? O nedenle özellikle küçük çocuklarla seyahat ediyorsanız çıkış saatinizi çok geçe bırakmayın…

Son bir not… Parkta dolaşırken bir eşyanızı kaybederseniz müracaat edeceğiniz yer yine Transportation and Ticket Center. Ha bunu da unutmayın uşağum!

Feribotu beklerken…

Maceralı bir yolculuktan sonra Magic Kingdom’un kapısına ulaştınız! Tebrikler! Güvenlik noktasında çantanız arandıktan sonra, biletinizi (elektronik ya da kağıda print edilmiş) scan ederek geçin. Size kağıda basılmış ve hatıra olarak saklayabileceğiniz bilet verecekler. Şimdi bütün gün yürümeye hazır olun! İçeriye girmeden önce kapının önünde güzel bir foto çekmeyi ve parkın basılı haritasını almayı (ücretsizdir) unutmayın!

Magic Kingdom’a ulaşmanın heyecanıyla, kapıda fotolarımızı çekiyoruz.

Oh! Sonunda Magic Kingdom’dayız

Görünüşü kocaman bir ağaca benzeyen Magic Kingdom 6 ana bölümden oluşuyor: Main Street, U.S.A., Adventureland, Frontierland, Liberty Square, Fantasyland ve Tomorrowland. Bu bölümler ve her bölümün içindeki atraksiyonlar akılda kalmayacağı için, seyahat grubunuzdaki herkes aşağıdaki haritadan parka girerken mutlaka birer tane alsın ve cebine koysun. Bu harita park içinde yönünüzü belirlemenizde en büyük yardımcınız olacak…

Magic Kingdom Haritası - Magic Kingdom Map
Haritanın büyük boyutuna resme tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Not 1: Aşağıda her bölüme özgü atraksiyonları/ride’lar anlatırken, her yaşa uygun olanların yanına koydum. Böylece parkı küçük çocuklarla ya da fazla heyecana gelemeyen aile büyükleriyle ziyaret ediyorsanız, hangi aktiviteleri yapacağınıza daha kolay verebilirsiniz.

Not 2:  Her bölümdeki atraksiyonları tüm aile için en eğlenceliden, en sıkıcıya doğru sıralamaya çalıştım. Tüm atraksiyon/ridelara binmeye zamanınız yetmeyeceği için, bu listeden faydalanarak önceliklendirme yapabilirsiniz.

Magic Kingdom’da Yemek

Bütün tema parklarında olduğu gibi Magic Kingdom’da da genellikle verilen porsiyona ve yemek kalitesine oranla yemekler pahalı, porsiyonlar küçük, tatlılar çok şekerli… Ancak bu hiçbirşey yiyemeyeceğiniz anlamına gelmiyor elbet.

Magic Kingdom’da geçireceğiniz bir gün için tavsiyem, parka girmeden önce otelinizde ya da bölgedeki bir restoranda sıkı bir sabah kahvaltısı yapmanızdır. Böylece Magic Kingdom’daki gününüze bol enerjili ve keyifli bir şekilde başlayabilirsiniz. Amerika’da Türk usulü kahvaltı bulmak zordur. Bu nedenle kahvaltı konusunda ufkunuzun açık, beklentilerinizin düşük olması tavsiye edilir. Orlando bölgesinde çeşitli yerlerde bulunan Panera Bread kahvaltı için idealdir.

Magic Kingdom’a dışarıdan yemek/içecek getirilebiliyor. Bu nedenle bir sırt çantası edinip, çantanıza mutlaka ama mutlaka su almayı unutmayın. Bunun dışında park içinde dolaşırken gelebilecek ani açlık krizlerini bastırmak ve sağlıksız/pahalı yiyeceklerden kaçınmak için elma/muz/bisküvi/sandeviç gibi pratik yiyecekler alabilirsiniz.

Main Street Bakery: Main Street, U.S.A.’da yer alan bu ufak bakery’de Starbucks kahvenizi ve muffin/kek türü atıştırmalıkları alabilirsiniz. Kahvaltıyı uzun uzun etmek istemeyen, bir an evvel park içinde dolaşmaya başlamak isteyen pratik aileler için uygun.

Cinderella’s Royal Table: Cinderella’nın şatosunda yer alan Cinderella’s Royal Table online kaynaklarda fazlasıyla övülen bir restoran. Klasik bir şato ortamında yenilen bu yer için önceden rezervasyon yaptırmak gerekiyor. Öğle yemeği için güzel bir seçenek olabilir.

Cosmic Ray’s Starlight Café: Tomorrowland’daki bu restoranda Amerikan usulü hamburger (Angus burgers), kızarmış tavuk (chicken breast nuggets), hot dogs ve patates kızartması yiyebilirsiniz. Akşam yemeği için güzel bir seçenek…

Main Street, U.S.A.

Parka girdiğinizde içinde bulunacağınız ilk bölüm olan Main Street, U.S.A., daha çok bir alışveriş alanı gibi… Main Street, U.S.A.’nin içinden yürüyerek geçtikten sonra sola dönün ve Adventureland yönünde ilerleyin.

Atraksiyonlar/Ridelar

 • ★ WDW Railroad – Main Street, USA Station: 20 dakikada bir Magic Kingdom’un çevresini dolaşan bol manzaralı trendir. Bu tren aynı zamanda Frontierland ve Fantasyland’de de durur. Parktaki gezinizde bir alandan bir alana geçerken zaman kazanmak için kullanılabilir.
 • ★ Parade (Geçit Töreni): Main Street, USA aynı zamanda Magic Kingdom’daki karakterlerin geçit töreni yaptığı önemli bir buluşma noktasıdır. Fest. of Fantasy Parade, Once Upon a Time, Move It! Shake It! Party ve Mickey’s Royal Friendship Faire geçit törenleri bu alanda yapılır. Paradelerin saatleri parka girişte yer alan broşür standlarındaki broşürlerde bulunabilir.
 • ★ Fireworks: Happily Ever After fireworks adı verilen ve her akşam yapılan muhteşem havai fişek gösterisi Cinderella şatosunun Main Street, USA’e bakan bölümünden izlenir. Havai fişek gösterisinin saati parka girişte yer alan broşür standlarındaki broşürlerde bulunabilir.
 • ★ Dükkanlar: Main Street, USA aynı zamanda Walt Disney temalı envai çeşit hediyelik eşyanın, yiyeceğin ve içeceğin satıldığı bir alandır. Burada bulunan pek çok dükkanda alışverişe dalarak kolaylıkla zamanı unutabilir ve parkta geçireceğiniz muhteşem zamanlardan çalabilirsiniz. Bu nedenle park girişinde burada fazla zaman geçirmemenizi, çok merak ediyorsanız dükkanların içinden hızlıca yürüyerek geçmenizi öneririm. Akşam dönüşte havai fişek gösterisini izledikten sonra dilerseniz alışverişinizi yaparsınız.

Bu dükkanlarla ilgili en büyük uyarım fiyatların oldukça pahalı (kibarlığa lüzum yok! KAZIK) olmasıdır. Ufacık bir magnete $5, dandirik bir kaleme $10 vermek ve günün sonunda “O tamam da, sadece Elsa’lı diye cam bardağa nasıl $30 verdin aşkitom yaaa?” demek işten bile değildir. Yapmayın! Onun yerine, parktan çıktıktan sonra en yakın Walmart’a, outletlerdeki Disney Outlet Store’a ya da Kissemme bölgesinde yol üzerinde bol bol göreceğiniz hediyelik eşya satan dükkanlara giderek, Walt Disney temalı ürünleri çok daha ucuza edinirsiniz. Parklara çocukla gidecek olan arkadaşlara tavsiyem, zamanınız varsa bu hediyelik alışverişini parka gitmeden önce yapmaktır. Böylece parka gideceğiniz gün ailecek , daha önceden uygun fiyata aldığınız Disney karakterli tişörtlerinizi giyer, kafalarınıza Mickey kulaklarını takar, her gördüğü şapkayı, sihirli değneği isteyerek parkta vızvız ağlayan sevgili aşk meyvenizle uğraşmazsınız. Bu dediğimi yabana atmayın, sonra Tanla’ya dua edersiniz…

Bu alanda görebileceğiniz karakterler

Pluto, Mickey (Town Sq. Theater’da) Tinkerbell ( Town Sq. Theater’da), Sincaplar Chip ve Dale

Main Street, USA
Main Street, USA
Parade (Geçit Töreni)
Parade (Geçit Töreni)
WDW Railroad
WDW Railroad

Adventureland

Welcome to the Jungle! gençler! Parkın bol yeşillikli, adeta Brezilya yağmur ormanları ya da Karayipler’de bir ada havası verilmiş bölümüne hoş geldiniz. Parkı dolaşırken zaman kaybını engellemek için, dolaşmaya bu bölümden başlayarak, bu yazıda verdiğim şekilde, saat yönünde ilerlemenizi tavsiye ederim.

Atraksiyonlar/Ridelar

 • ★ Pirates of the Caribbean: Adventureland alanının yıldızı kesinlikle Pirates of the Caribbean. Johnny Depp’in içinde bulunduğu bir film nasıl kötü olabilir ki? Bu ride’da su içinde kayarak ilerleyen minik teknelerle dolaşıyorsunuz. Dikkatli bakarsanız Jack Sparrow’u 3 kere göreceksiniz. Bekleme süresi uzun ama kesinlikle beklemeye değer. Çıkıştaki dükkanda korsan şapkalarıyla fotoğraf çektirmeyi unutmayın! FastPass+ tavsiye edilir.
 • ★ Jungle Cruise: Kıyıda köşede kaldığı için biraz atlanıyor ama bence parktaki en eğlenceli ride’lardan biri… Minik tekneler sizi çok değişik görüntülerle dolu olan bir nehir seyahatine çıkarıyor. Bu ride’da çok güzel fotolar çekilebilir. FastPass+ tavsiye edilir.
 • ★ Magic Carpets of Aladdin: Dönme dolap. Ufak çocuklar için ideal.
 • Swiss Family Treehouse: Swiss Family adında, ağacın içinde yaşayan bir ailenin yaşamına tanıklık ediyorsunuz. Kısa ama fena değil. Bu atraksiyonda bol merdiven çıkma olduğu için ayağından ya da dizinden rahatsız olanlar zorluk çekebilir.
 • ★ Enchanted Tiki Room: İçinde 300 adet robot kuş varmış. Tuhaf ama hiç hatırlayamadım…

Bu alanda görebileceğiniz karakterler

Rafiki ( The Lion King), Aladdin & Jasmine

Adventureland Girişi
Adventureland Girişi
Pirates of Caribbean
Pirates of Caribbean
Pirates of Caribbean
Pirates of Caribbean
Pirates of Caribbean
Pirates of Caribbean
Jungle Cruise
Jungle Cruise
Jungle Cruise
Jungle Cruise

Frontierland

Parkı dolaşırken saat yönünde ilerliyorsanız, ikinci ziyaret edeceğiniz bölüm Frontierland olacak… Frontierland Amerika’nın vahşı batısı, kovboylar, kızılderililer ve nehirlerinden hoşlananlar için tam gidilecek yer…

Atraksiyonlar/Ridelar

 • Big Thunder Mountain: Fazla büyük düşüşleri olmamasına rağmen, oldukça hızlı ilerleyip, başdöndüren bir Roller coaster. Binmek için en az 101cm boyunda olmak gerekiyor. Bu alandaki bence en eğlenceli ride… FastPass+ tavsiye edilir.
 • Splash Mountain: Su içinde giden kayıklardan oluşan, 11 dakika süren bir atraksiyon… Ride sırasında 5 katlı bir bina yüksekliğinden aşağı kayıyor ve biraz da ıslanıyorsunuz. Binmek için en az 101cm boyunda olmak gerekiyor. Heyecanı seven ziyaretçiler için ideal… FastPass+ tavsiye edilir.
 • ★ WDW Railroad – Frontierland Station: Magic Kingdom’un çevresinde dolaşan trenin bir durağı da burada…
 • ★ Country Bear Jamboree:  Dans eden ve şarkı söyleyen robotik ayıcıklardan oluşan ufak bir gösteriymiş. Sadece ufak çocuklar için anlamlı olabilir… Hiç ziyaret etmedim…
 • ★ Tom Sawyer Island: Big Thunder Mountain’ın yanından kalkan ufak bir sala binerek, su yolculuğuyla ulaştığınız Tom Sawyer adasında kendi temponuza göre gezebilir ve doğanın keyfini çıkarabilirsiniz.
Frontierland'dan bir manzara
Frontierland’dan bir manzara
Big Thunder Mountain
Big Thunder Mountain
Tom Sawyer Island
Tom Sawyer Island

Liberty Square

Bu alan parkın bana göre en sıkıcı ve durağan bölümü… Haunted Mansion olmasa direk bypass edeceğim bir alan… Yine de bazı ziyaretçiler için parkın içinde ufak bir gemi gezisi yapmak ilginç olabilir. Bana göre zaman kaybı… Liberty Square, saat yönündeki yürüyüşünüzde uğrayacağınız 3. bölüm.

Atraksiyonlar/Ridelar

 • Haunted Mansion: Liberty Square’de bence görülmeye değer tek aktivite olan Haunted Mansion’u kaçırmayın. Karanlıkta ilerleyen tren şeklindeki bu ride, sizi hayaletler ve iskeletlerle dolu eğlenceli bir tur attıracak. Korku unsurları olduğundan ufak çocuklar için pek uygun olmayabilir.
 • ★ Liberty Square Riverboat: 17 dakikalık bu atraksiyonda, eski, buharlı bir Amerikan gemisine binerek, Tom Sawyer Adası’nın çevresinde tur atıyorsunuz. Tempolu aktivitelerden sonra nehir manzarasıyla oturup dinlenmek isteyenler için ideal…
 • ★ Hall of Presidents: Amerika’da şu ana kadar başa geçen 43 adet başkanın hareketli kuklalarının bulunduğu bu atraksiyon, tarihe meraklı büyükler için güzel bir deneyim olabilir.

Bu alanda görebileceğiniz karakterler

 • The Muppets Present… Great Moments in American History: Show saati geldiğinde bu alanda bulunan Heritage House’un ikinci katından izleyebileceğiniz bu gösteride Muppet Show’un unutulmaz karakterleri Kermit the Frog, Miss Piggy, Fozzie Bear, Sam Eagle ve Gonzo’yu görebilirsiniz.
Haunted Mansion
Haunted Mansion
Liberty Square Riverboat
Liberty Square Riverboat

Fantasyland

Ufak çocuğunuz varsa mutlaka gelmeniz gereken alan burası… Bu alanda atraksiyonların biraz ufak çocuklara yönelik olmasından dolayı büyükler sıkılabilir ama çocukların (ve benim gibi gönlü hep çocuk kalanların) da gönlü yapılmalı değil mi? Fantasyland, parkta uğrayacağınız 4. bölüm olacak…

Atraksiyonlar/Ridelar

 • ★ Mickey’s PhilharMagic: Fantasyland bölümünde bana göre en eğlenceli atraksiyon, bu 4 boyutlu tiyatro gösterisi. Özel gözlüklerle izlediğiniz bu gösteride en/boy/derinlik boyutlarını gözlüğünüzde deneyimlerken, ilginç kokular ve hafif ıslanmanın keyfini çıkaraksınız.
 • Seven Dwarfs Mine Train: Roller coaster… Binmek için en az 96cm boyunda olmak gerekiyor. Heyecanı seven ufaklar için ideal… FastPass+ tavsiye edilir.
 • ★ Peter Pan’s Flight: Uçak şeklinde, hafif yükselen ama korkutucu olmayan, oldukça popüler bir ride… FastPass+ tavsiye edilir.
 • ★ Many Adventures of Winnie Pooh: Yerden giden tren şeklinde, şirin bir ride…
 • Under the Sea – Lil Mermaid: Yaklaşık 7 dakika süren, bizi Ariel’in denizaltı dünyasına götüren, tren şeklinde bir ride… İçindeki kötü kalpli Ursula karakteri çok ufak çocuklara korkutucu gelebilir…
 • ★ It’s a small world: Dünyanın dört bir yanından kültürlerin sergilendiği,tam bir görsel şölen olan bu ride’dan çıktıktan sonra şarkısı kulaklarınızda uzun süre çınlayacak: It’s a small world, after all!
 • ★ Prince Charming Regal Carrousel: Çocukluğumuzun gözde eğlencesi klasik atlıkarınca!
 • ★ Mad Tea Party: Çay fincanlarının içinde döne döne ilerlediğiniz bir dönmedolap! Anlatırken benim bile başım döndü 🙂
 • ★ Dumbo the Flying Elephant: Minik fil Dumbo’nun üzerine bindiğiniz, dönmedolap şeklinde bir ride…
 • ★ Barnstormer: Kısacık süren bir roller coaster… Binmek için en az 88cm boyunda olmak gerekiyor. Heyecanı seven ufaklar için ideal…
 • ★ Casey Jr Splash: Parkı sıcak mevsimlerde ziyaret ettiyseniz, çocukların suların altına girerek serinleyebileceği ıslanma alanı! Dikkat! Islaklıktan nem kapan Türk annelerinin yedek kıyafet getirmeleri tavsiye edilir 🙂
 • ★ Enchanted Tales w/Belle: Beauty and the Beast’ten Belle’in yer aldığı tiyatro gösterisi gibi bir atraksiyon… Gittiğimi hatırlamıyorum… FastPass+ tavsiye edilir.
 • ★ WDW Railroad – Fantasyland Station

Bu alanda görebileceğiniz karakterler

Disney karakteri olarak bildiğiniz ve sevdiğiniz pek çok karakteri bu alanda görmek mümkün. Bir karakter görürseniz çekinmeyin, hemen yanına koşarak beraber fotoğraf çekilin!

Princess Elena (Avalor), Cinderella, minik denizkızı Ariel, Goofy & Donald Duck & Daisy Duck & Minnie Mouse (Daring Pals at Pete’s Sideshow), Winnie the Pooh & Tigger, Tiana (Princess and the Frog – Kurbağa Prens), Rapunzel, Anastasia & Drizella (Cinderella’nın kötü kalpli kızkardeşleri), Peter Pan, Minnie Mouse, Alice in Wonderland, Gaston (Beauty and the Beast), Merida (Brave), Princess Aurora (Sleeping Beauty-Uyuyan Güzel)

Fantasyland'in genel görünüşü
Fantasyland’in genel görünüşü
Mickey's PhilharMagic
Mickey’s PhilharMagic
Mickey's PhilharMagic
Mickey’s PhilharMagic
It's a Small World
It’s a Small World
Many Adventures of Winnie Pooh
Many Adventures of Winnie Pooh
Prince Charming Regal Carrousel
Prince Charming Regal Carrousel
Cinderella Castle
Cinderella Castle
Cinderella Castle duvarlarından sevdiğim bir detay
Cinderella Castle duvarlarından sevdiğim bir detay

Tomorrowland

Adından da anlaşılabileceği gibi, Toworrowland geleceğin dünyasına açılan bir kapı… Parkta saat yönüne doğru yaptığınız yürüyüşte Tomorrowland’i en son, 5. sırada ziyaret edebilirsiniz. Buradan sonra da havai fişek gösterisini izleyerek günü harika bir şekilde tamamlarsınız.

Atraksiyonlar/Ridelar

 • Tomorrowland Speedway: Gokart seviyorsanız akşam saatlerinde FastPass+ alarak bu ride’ın keyfini çıkarabilirsiniz. Binmek için en az 81cm boyunda olmak gerekiyor. Bir arabaya tek kişi ya da iki kişi yan yana binebilirsiniz. Aile bireylerinizle yarış yapabilirsiniz.
 • Space Mountain: Karanlıkta giden, hızlı dönüşleri ve inişleriyle yürek hoplatan bir roller coaster. Binmek için en az 111cm boyunda olmak gerekiyor.
 • ★ Buzz Space Ranger Spin: Uzaylı yaratıkları ışın tabancasıyla zapladığınız bir ride…
 • Astro Orbiter: Dönme dolap şeklinde, hafif yükselen bir ride… Çok ufak çocuklara uygun olmayabilir.
 • ★ Monsters Laugh Floor: Tiyatro şeklinde bir show.
 • Stitch’s Great Escape: Karanlık ortamda, ufak çocuklar için korkutucu olabilecek, değişik duyulara hitap eden bir show. Binmek için en az 102cm boyunda olmak gerekiyor.
 • ★ Tomorrowland Transit: Geleceğin dünyasında, 10 dakika süren, sakin bir tren yolculuğu…
 • ★ Carousel of Progress: Teknolojinin zaman içinde nasıl değiştiğini gösteren, eğlenceli, 20 dakikalık bir gösteri…

Bu alanda görebileceğiniz karakterler

Buzz Lightyear, Stitch (Lilo & Stitch)

Parktaki Son Saatler, Yemek ve Rengarenk Bir Veda

Saatleriniz artık akşam sularını gösterirken, karnınız zil çalmaya, ayaklarınız sizi artık taşımamaya başlayacak… Eğer çok acıktıysanız ve parkın dışına çıkana kadar sabredemeyecekseniz sizi Tomorrowland’daki Cosmic Ray’s Starlight Café’ye alalım. Bu restoranda Amerikan usulü hamburger (Angus burgers), kızarmış tavuk (chicken breast nuggets), hot dogs ve patates kızartması yiyebilirsiniz.

Karnınızı doyurduktan sonra geceyi harika bir eğlenceyle tamamlamaya ne dersiniz? Öyleyse yavaş yavaş parkın kalbinde yer alan Cinderella’nın şatosunun önüne doğru ilerleyin. Sizinle beraber onbinlerce kişinin aynı alana akın akın ulaştığını göreceksiniz. Herkesle beraber şatoyu gören, (tercihen şatonun tam karşısına denk gelen) uygun bir yere oturun. Burada sandalye, bank vs beklemeyin. Yere, kaldırıma, uygun bulduğunuz bir köşeye resmen çökeceksiniz. İlk havai fişek Cinderella şatosunun duvarlarını aydınlatmaya başladığında içinizi sonsuz bir mutluluk doldurabilir. Yaklaşık 18 dakika süren bu muhteşem şovda, renklere, havaifişeklerin çeşitliliğine ve güzelliğine inanamayacaksınız. Gün boyunca pek çok fotoğraf çektiğinize eminim ama bu gösteriyi videoya almak için cep telefonunuzda yer/şarj bırakmayı unutmayın.

Fireworks

Gösteri tamamlanınca ufak ufak ayaklanın ve parkın giriş kapısına doğru ilerlemeye çalışın. Çalışın diyorum çünkü binlerce kişiyle beraber, adeta sürüklenerek yapacağınız bir yürüyüş olacak bu… Eğer alışveriş ve cüzdanları hafifletme modundaysanız, Main Street’teki dükkanlara uğramayı unutmayın. Tren ya da feribotla parktan ayrılırken, yüzünüzde büyük bir gülümseme olacağını tahmin ediyorum.

Walt Disney World, Magic Kingdom’da aşk başkadır!

Magic Kingdom, Orlando gezimizin sonuna geldik! Bir başka gezide buluşmak üzere hoşçakalın!

Walt Disney World: Magic Kingdom, Orlando Seyahati-1 . yazısını okumayı unutmayın!

Tanla

Tanla Bilir

Merhabalar! Adım Tanla. Web tasarımcısı ve BebekveBen'in kurucusuyum.
BebekveBen çocuk bakımından öte ebeveynlik, kadın olmak, birey olmak, yurtdışında yaşam, seyahat, yemek, ürünler, eğitim, sağlık gibi hayatın içinden pek çok konunun paylaşıldığı, ailelerin buluştuğu, soru sorduğu, dileyenlerin konuk yazılarla katkıda bulunduğu ve deneyimlerini paylaştığı bir platform... Bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

magic kingdom

Walt Disney World: Magic Kingdom, Orlando Seyahati-1

kardeş

Kardeşe Hazırlanma Süreci Nasıl Olmalıdır?