in

Son Web Geliştirme Projem BeeAnne Yayında

Bebeğinizi büyütürken sizi en çok zorlayan konu neydi diye sorsam değişik cevaplar gelir. Ama sanırım “uyku” her ebeveynin en azından bir dönem zorlandığı bir konu olmuştur. Eğer çocuğunuzu uykuya yatırmakta ve mışıl mışıl uykuya devam etmesini sağlamakta zorluk çekiyorsanız sizinle tanıştırmak istediğim biri var: BeeAnne imdadınıza yetişti!

Bu kısa girişten sonra gelelim BeeAnne, ya da gerçek adıyla Çiğdem Koyutürk ile nasıl tanıştığıma ve BeeAnne websitesini beraberce hazırlama hikayemize… Çiğdem geçen sene Ekim ayında benimle iletişime geçti. Hayata geçireceği yeni işinde müşterileriyle iletişimine yardımcı olacak bir websitesi kurmak için web geliştirme uzmanı arayışındaydı. Web tasarım sitem FireFrog Creative’de web tasarım keşif formunu doldurduktan sonra kendisine detaylı bir teklif dosyası hazırladım. Ancak ilk aşamada beraber çalışma şansımız olmadı. Meğer Çiğdem, önceden tanıdığı bir başka tasarım firmasıyla yola çıkma kararı almış. Bir müddet sonra mevcut firmasıyla yaşadığı aksaklıklardan dolayı, başka bir şirket arayışına girince yollarımız yeniden kesişti.

Çiğdem benimle yeniden iletişime geçtiğinde websitesinin görsel tasarımının hazır olduğunu, websitesinin çatısını kuracak ve sayfalarını hayata geçirecek bir web geliştirme uzmanına ihtiyaç duyduğunu anlattı. BeeAnne websitesinin mevcut durumunu inceledim. Bal arısı konseptinden yola çıkılarak, siyah, beyaz ve sarının tonlarını içeren çok canlı ve sıcak bir konsept yaratılmıştı. Elinde minik çantasıyla vız-vız her yere yetişen BeeAnne logosu çok hoşuma gitti. BeeAnne’nin mevcut durumunda birkaç sayfa test sistemine yüklü olmasına rağmen neredeyse hiçbir link düzgün çalışmıyordu. Sayfa metinlerinin çoğu henüz hazırlanmamıştı. Kısacası websitesi henüz birkaç taslak EPS dosyasından (tasarımı gösteren sabit grafikler) ibaretti. Kolları sıvayarak çalışmaya başladık.

BeeAnne’nin kurucusu Çiğdem kendini şöyle tanıtıyor: “Anne olmadan önce, her ne kadar kendimi psikolojik ve teknik 🙂 olarak birçok zorluğa hazırlamaya çalıştıysam da, özellikle duygusal olarak hayatımın en zorlu dönemlerinden birini tecrübe ettim. Aylar ilerledikçe, “Ya bir de uyku problemi olsaydı?” sorusunu kendime sorarken buldum. Arkadaşlarım arasında ve etrafta gördüğüm, duyduğum en sıkıntılı sorun hep uyku oldu. Bu ailelerin ne kadar zor günler ve geceleri büyük bir sabırla yaşadıklarına şahit oldum. Fakat, aralarında öyle ciddi uyku sorunları yaşayan aileler vardı ki; ne sabır, ne tavsiye, ne de kitaplar artık fayda edemez haldeydi. Bebekleri ve çocuklarıyla uyku sıkıntısı olan ailelere el vermek, destek olmak üzere yola çıktım ve BeeAnne’yi kurdum.”

Çiğdem ile çalışmamız son derece verimliydi. Beraberce 40’ın üzerinde sayfayı, müşterileriyle diyalogunu kolaylaştıran 3 değişik formu ve sosyal medya uygulamalarını yayına aldık. Çiğdem sayfaların metin içeriklerini hazırladı ve sayfa görünüşleri konusunda isteklerini iletti. Ben de verdiği özellikler doğrultusunda sayfaları programlayıp, hayata geçirdim. Her sayfa son halini bulana kadar birden fazla revizyondan geçti. Sayfalarda kullanılan görseller, renkler özenle seçildi. Çalışmalarımız sırasında Çiğdem’in işine gösterdiği özene yakından tanık oldum. Bee-Mutlu Son bölümünde daha önce hizmet verdiği müşterilerinin yaptığı olumlu, umut dolu yorumları okudum. Kurumsal çalışma hayatında yol almış biri olarak, Çiğdem’in geçmiş işlerinden getirdiği tecrübeleri bu yeni işine en güzel şekilde yansıtacağını ve uyku konusunda sorun yaşayan ailelere “yaşam kalitelerini yükseltici çözümler” sunacağını düşünüyorum.

BeeAnne websitesine baktığınızda sadece uyku eğitimi konusunda hizmet alacağınız bir kaynak değil, bir anne olarak değişik konularda besleneceğiniz, büyüyeceğiniz bir referans sitesi olduğunu göreceksiniz. BeesBeese bölümünün altında; BeeAnne’de sizin gibi annelerin duygularını paylaşacak, Bee-Fit ile daha zinde, Bee-Tarifit ile daha hafif ve sağlıklı olmak için önerileri takip edecek ve Bee-Doğum Hikayesi ile de mucize anların hikayelerine ortak olacaksınız.

Amerika’daki Family Sleep Institute’tan sertifikalı uyku koçu Çiğdem ile bebeğinizin yaşadığı uyku sorunlarına çözüm bulacağınıza inanıyorum. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan, sizi web  geliştirmesi benim tarafımdan yapılan BeeAnne websitesiyle başbaşa bırakıyorum.

Başlık Kısmı (Header)

beeanne.header

Ana Sayfa

beeanne.fullpage

Alt Kısım (Footer)

beeanne.footer

İç Sayfalar

beeanne.internalpage

Siz de ilk defa blog/websitesi açacaksanız ya da mevcut blogunuzun/websitenizin yeni bir yüze ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız lütfen FireFrog Creative tasarım sitemden benimle iletişime geçin. Blogunuzu/websitenizi beğeneceğiniz bir tasarıma ulaştırmaktan memnuniyet duyacağım.

Yakın dönemde tamamladığım tasarım projelerine ait yazılarım için Web Tasarım linkime göz atabilirsiniz.

Sevgiler,

Tanla

Tanla Bilir

Merhabalar! Adım Tanla. Web tasarımcısı ve BebekveBen'in kurucusuyum.
BebekveBen çocuk bakımından öte ebeveynlik, kadın olmak, birey olmak, yurtdışında yaşam, seyahat, yemek, ürünler, eğitim, sağlık gibi hayatın içinden pek çok konunun paylaşıldığı, ailelerin buluştuğu, soru sorduğu, dileyenlerin konuk yazılarla katkıda bulunduğu ve deneyimlerini paylaştığı bir platform... Bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

gökkuşağı

4-5 Yaş İçin 8 Montessori Aktivitesi

İpana Luxe Perfection Beyazlatıcı Diş Macunu Yorumlarım