in

Son Tasarımım Bi Tutam Tuz’un Yeni Yüzü Yayında!

Üzerinde çalışırken çok keyif aldığım yeni bir web tasarımımla karşınızdayım. Bu sefer BiTutamTuz.com‘a yeni bir elbise giydirdik. Bakalım siz de beğenecek misiniz?

BiTutamTuz.com’un sahibi Şadkam Banu Conker, Alternatif Anne’de yazar ve webmaster olarak çalıştığım dönemde tanıştığım bir arkadaşım. Pozitif enerjisi ve güler yüzüyle sıcacık bir insan ve kızıyla ilişkisini sürekli geliştirmeye çalışan iyi bir anne… Banu tekstil sektöründe uzun seneler boyunca çalışmış ve hala da çalışmaya devam ediyor. Bununla beraber astroloji, tarot ve masaj konularıyla ilgileniyor. Transformal Nefes Derneği’nden aldığı eğitimler sayesinde artık bir transformal nefes koçu…

Banu uzun zamandır blog tutuyor. Hayata dair, kişisel gelişimle ilgili çok değişik, ilham verici, cesaretlendirici yazıları var. Kimi zaman kilo vermekten, kimi zaman eşya biriktirmek gibi bağımlılıklardan, bazen aşktan, bazen de annelikten bahsediyor. Kısacası onunkisi dolu dolu bir websitesi ve en önemlisi Banu yazı yazmanın kendisine şifa verdiğini düşünüyor.

Bir sohbetimiz esnasında Banu, blog yazılarını devam ettirmekle beraber, Transformal Nefes konusundaki çalışmalarını daha çok vurgulayabileceği, yaptığı etkinlikleri duyurabileceği bir site hayal ettiğinden bahsetti bana… Önceki sitesinde ana slider, iletişim formu gibi fonksiyonların beklendiği şekilde çalışmadığını, fotoğraf boyutlarında bazı sorunlar olduğunu anlattı. Aklımda tatlı bir sürpriz şekillenmeye başlarken, Banu’nun ideal bir sitede neler istediğini not aldım.

Banu’nun sitesini tasarlamaya başlarken kafamda feminen ve spritüel bir tema vardı. Hafif bir rüzgarda nazlı nazlı sallanan rüzgar çanlarını ve yanan tütsü kokusunu hayal ettim. Banu mevcut sitesinin header kısmında yer alan gökkuşağı görselini çok sevdiğinden bahsetti. Gökkuşağını korumakla beraber, daha modern bir arka plan ekledim. Logoyu da ana renk palediyle uyumlu bir fontla güncelledim. Sitenin ana sayfasında blog yazılarıyla, Transformal Nefes yazılarını yan yana 2 grup halinde görüntüledim.

Yeni tasarımda siteye en çok değer katacağını umduğum fonksiyonlardan ilki, Banu’nun yöneteceği etkinlikler için hazırladığım duyuru sistemiydi. Ekranın sağ tarafında listelenen etkinlik takviminde ilgili satıra tıklayarak etkinlik yeri, içeriği, günü ve saati gibi pek çok detaya ulaşabiliyor ve hatta Google Maps’ten haritasını bile görebiliyorsunuz. Bir diğer önemli fonksiyon da Banu’nun çeşitli tarihlerdeki videoları slider halinde eklememiz oldu. Banu’nun 2013 senesinde çıkan kitabı “Ben Onu Tuz Kadar Sevdim” ile beraber katıldığı TV programları ve son dönemde nefes çalışmalarıyla ilgili katıldığı TV sohbetlerini içeren videolar hep bu alanda görüntülenecek.

Banu’nun sitesi üzerinde çalışmanın en keyifli yanı, sitesinde arzu ettiği fonksiyonlarI sorduğumda bana net yanıtlar vermekle beraber, tasarım esnasında son derece esnek olmasıydı. Özelliklerin belirlenmiş olması benim çalışma planımı kolayca çıkarmama, yönümü belirlememe yardımcı oldu. Fakat bunu ötesinde tasarım sürecinde getirdiğim değişik önerilere açık olması, ona sorduğum sorulara süratle ve doyurucu yanıtlar vermesi çalışmayı daha da kolaylaştırdı. Yaptığımız takım çalışması sayesinde bence çok hoş ve fonksiyonel bir site çıktı ortaya…

Websitenin yeni yüzü ve 45. yaşın kutlu olsun Banu! Umarım siten daha nice güzel yazılara ve işlere aracı olur… Haydi siz de, hemen şimdi BiTutamTuz.com‘u ziyaret edin… Müptelası olacağınıza eminim.

Son olarak, her zaman olduğu gibi, tasarım sürecinde aldığım ekran görüntülerini sizlerle paylaşmak istiyorum. Fotoğrafların üzerine tıklayarak daha büyük versiyonlarını görebilirsiniz.

Başlık Kısmı (Header)

BiTutamTuz Before After Header

Genel Görünüm

Bi Tutam Tuz Before After Home

Alt Kısım (Footer)

BiTutamTuz Before After Footer

Siz de ilk defa blog/websitesi açacaksanız ya da mevcut blogunuzun/websitenizin yeni bir yüze ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız lütfen FireFrog Creative tasarım sitemden benimle iletişime geçin. Blogunuzu/websitenizi beğeneceğiniz bir tasarıma ulaştırmaktan memnuniyet duyacağım.

Yakın dönemde tamamladığım tasarım projelerine ait yazılarım için Web Tasarım linkime göz atabilirsiniz.

Sevgiler

Tanla

Tanla Bilir

Merhabalar! Adım Tanla. Web tasarımcısı ve BebekveBen'in kurucusuyum.
BebekveBen çocuk bakımından öte ebeveynlik, kadın olmak, birey olmak, yurtdışında yaşam, seyahat, yemek, ürünler, eğitim, sağlık gibi hayatın içinden pek çok konunun paylaşıldığı, ailelerin buluştuğu, soru sorduğu, dileyenlerin konuk yazılarla katkıda bulunduğu ve deneyimlerini paylaştığı bir platform... Bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Yorumlar

Yanıt Yaz
  1. Çok çok teşekkür ederim. Belki biraz megalomanca gelecek, ama siteme aşık oldum. Açıp açıp bakıyorum desem:-) Yeni sitemde etkinliklerimi kolayca yayınlayabiliyorum ve hayat amacım için çok büyük bir araç edindim.
    Herkese firefrogcreative ve Tanla ile çalışmayı tavsiye ederim.

    • Rica ederim Banu. Tasarımımı beğenmen beni çok mutlu etti. Websitenin güzel bloglara ve işlere aracı olmasını dilerim.
      Sevgiler

  2. Canım ellerine sağlık yine çok güzel bir çalışma olmuş,sitenin içeriği ve konular da ilgimi çekti,senin sayende bu sitenin takipçisi olacağım.Daha nice başarılı çalışmalar,bol müşteriler dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anneler Bilimsel Bilgiye Nasıl Ulaşacak?

emziği bırakma

Can’ın Emziği Bırakma Hikayesi