in

Son Tasarımım “Annesinin Ela’sı” Yayında

Sevgili dostlar,

Bugün sizlere yepyeni bir blog tasarım çalışmamı tanıtmak istiyorum: Annesinin Ela’sı. Bloga ilham veren minik Ela’nın annesi Elif ile yollarımız daha önce tasarımını yaptığım bir başka blogdan gelen referansla kesişti. (Eda’ya buradan teşekkür ediyorum.) İyi ki de kesişti, çünkü çok güzel ve farklı bir çalışma ortaya çıktı.

Elif benimle iletişime geçtiğinde öğretmenlik yaptığını, yoğun bir çalışma hayatı olduğunu ve blog yazarken adeta ruhunu dinlendirdiğini söyledi. (Ben de gün içinde bloguma yazdığım dakikaları iple çektiğim için onu çok iyi anlıyorum.) Elif, 2013 senesinin Şubat ayından beri yazıyor, ancak blogunu yeni bir yüze kavuşturmak istiyordu. Yeni bir tasarımın kendisini daha sık yazmak yönünde motive edeceğine inandığını paylaştı. Blogunun mevcut halini inceledik. Neler yapabileceğimizi konuştuk. Elif yeni tasarımda anne bloglarında sıklıkla kullanılan pembe renkten kaçınmak ve her yerde rastlanmayan, belli bir karakteri olan, orijinal bir tasarım uygulatmak istiyordu.

Tasarım sürecinde birbirinden tamamen farklı birkaç taslak üzerinde durduk. Biri daha sade, biri daha renkli ve sonuncusu da vintage görünümlü tasarımlardı. Kendisine sunduğum örneklerden en çok vintage tasarımı beğendi. Bu tasarım aynı zamanda Elif’in hayalinde çizdiği resme en yakın olanıydı da… Hemen kolları sıvadım ve çalışmaya başladım. Sonuçta ortaya ağırlıklı olarak kahverengi ve beyaz renk paledini kullandığımız, dingin, şık ve sıcacık bir tasarım çıktı. Mmm, aynı sütlü kahve gibi 🙂 Ana sayfada uyguladığımız kutucuklu yazı yerleşimi de bloga farklı bir hava kattı.

Anne olmak, etkinlikler, mutfak maceraları, alışveriş gibi gündelik hayata dair konuların yanısıra, Dünya Kadınlar Günü gibi özel günlere, Gezi Parkı olayları gibi gelişmelere ve öğretmenliğin binbir türlü hallerine değinen Elif’in yazılarını okumak eminim ki sizlere de keyif verecek. Elif’in sitesini mutlaka ziyaret etmenizi öneriyor ve ona güzel bloglamalar diliyorum.

Sözü daha fazla uzatmadan, her zaman olduğu gibi, web tasarımı sürecinde aldığım ekran görüntülerini sizinle paylaşmak istiyorum. Fotoğrafların üzerine tıklayarak daha büyük versiyonlarını görebilirsiniz.

Başlık Kısmı (Header)

Header - Öncesi ve Sonrası

Alt Kısım (Footer)

Footer Öncesi ve Sonrası

Genel Blog Görünümü

Genel Görünüm - Öncesi ve Sonrası

Siz de ilk defa blog/websitesi açacaksanız ya da mevcut blogunuzun/websitenizin yeni bir yüze ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız lütfen FireFrog Creative tasarım sitemden benimle iletişime geçin. Blogunuzu/websitenizi beğeneceğiniz bir tasarıma ulaştırmaktan memnuniyet duyacağım.

Yakın dönemde tamamladığım tasarım projelerine ait yazılarım için Web Tasarım etiketine göz atabilirsiniz.

Sevgiler

Tanla

Tanla Bilir

Merhabalar! Adım Tanla. Web tasarımcısı ve BebekveBen'in kurucusuyum.
BebekveBen çocuk bakımından öte ebeveynlik, kadın olmak, birey olmak, yurtdışında yaşam, seyahat, yemek, ürünler, eğitim, sağlık gibi hayatın içinden pek çok konunun paylaşıldığı, ailelerin buluştuğu, soru sorduğu, dileyenlerin konuk yazılarla katkıda bulunduğu ve deneyimlerini paylaştığı bir platform... Bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Yorumlar

Yanıt Yaz
 1. Blogumun yeni bir yüze kavuşması sürecinde gösterdiğiniz gayret için emeğinize ,sabır için de yüreğinize sağlık diyorum..Umarım bu yenilik güzel şeylere vesile olur..

  Sizin gibi sadece iyi bir tasarımcı değil aynı zamanda çok iyi bir blog yazarının elinde blogumuun şekillenmesi mutluluk verici..

  Tanla Hanım artık bu işi yapan o kadar çok insan var ki bu çoğunluk arasında nitelikli olabilmek çok önemli.İşte bunu başarıp üstüne bir de işin teknik boyuna vakıf olmak sizi kıskanmaya yeter herhalde:)

  Önce size,sonra bu işe gönül veren herkese iyi bloglamalar diyor teşekkür ediyorum..

  • Çok teşekkür ederim Elifcim,
   Sözlerin beni çok mahçup etti. Sağolasın. Tasarım yapmayı çok seviyorum. Ama ondan çok sevdiğim birşey varsa tasarımlarım sayesinde tanıştığım sizler gibi değerli arkadaşlarımın olması. Ben buna blog kardeşliği diyorum 🙂 Sen de çok güzel yazıyorsun, eminim ki yeni tasarımla beraber harika yazılar gelmeye devam edecek.
   Sağlıcakla kal,
   Sevgiler,
   Tanla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

line

Line Mesajlarınızı Yabancı Gözlerden Uzak Tutun

Esra Hamilelik 38. Hafta

Esra’nın Hamilelik Günlüğü – 38. Hafta