in , ,

(Hediyeli) Nuuba & the Gang Çocuk Kıyafetleri

11. 06. 2012 İtibarıyla Güncelleme

Nuuba çekilişini kazanan okurum Sümeyya bana 1 hafta süresince dönmediği için hediyemiz 1. yedek talihli olan Gülümser’e gidiyor. Tebrikler Gülümser! Adres bilgilerin için seninle emaille iletişime geçtim. Yanıtını bekliyorum.

Nuuba Yedek Talihli

——————–

Nuuba & the Gang Çocuk Kıyafetleri çekilişini kazanan okurum belli oldu.

Random.org sonuçlarına göre kazanan *** Sümeyya***.  Sümeyya aşağıdaki yorumu yapmıştı. Little Duckling bebe pantalonunu güle güle kullan Sümeyya! Adres bilgilerin için seninle emaille iletişime geçeceğim.

Tüm diğer katılımcılara zaman ayırıp katıldıkları için çok teşekkür ederim.

Yeni çekilişlerde buluşmak üzere…

Nuuba KazananNuuba & the Gang’in hediyesini nasıl kazanacağınızla ilgili bilgiler bu yazının sonunda. Bu şık ve güzel hediyeyi kaçırmayın!

Şık bebek kıyafetlerine olan tutkumu bilirsiniz. Öyle her kıyafeti de sadece bebek kıyafeti olduğu için beğenmem, huyum kurusun. İlla bir tarzı olacak. İlla bir hikaye anlatacak. Bir de mutlaka sağlıklı kumaşlardan yapılıp, doğaya saygılı olacak.

Nuuba & the Gang benim için ilk görüşte aşk! Websitesini ilk ziyaret ettiğimde hissettiklerim tam anlamıyla buydu. Hem ürünler Türkiye’de görmeye alışık olmadığımız İskandinav ekolünden, hem de sitenin tasarımı çok şirin. (Tasarımcı damarıma da hitap etti anlayacağınız….) Sitenin sayfalarını dolaştıkça, Nuuba & the Gang’in sıradan bir  çocuk butiği olmanın çok daha ötesinde, bir hikayesi, bir felsefesi olduğunu gördüm ve bu daha da hoşuma gitti.

Nuuba & the Gang’de Anive for the Minors, H.J.O.R.T.H., How to Kiss a Frog, Ida-T, Little Duckling, Marmar Copenhagen, Moonkids ve Ziestha gibi İskandinav çocuk markalarının seçme ürünleri yer alıyor. Kıyafetler 0-8 yaş arasına hitap ediyor.

Ürün Değerlendirmesi

Test etmem için gönderdikleri ürünün kargodan ulaşan kolisini merakla açtım. İçinde çizimlerine bayıldığım ve sonra da severek kullanacağıma emin olduğum doğaya saygılı bir bez torba ve onun içinde de özenle hazırlanmış bir not eşliğinde yeşil paket kağıdına sarılmış tulumum çıktı. Ah! Benim tulumum değil tabiiki, Can’ın tulumu 🙂
Nuuba & the GangNuuba & the GangArdından “cadı ürün yorumcusu” şapkamı takarak, tulumu enine boyuna incelemeye başladım. İşte bulgularım:

 • “Rib BO oyun tulumu” bir İsveç markası olan Moonkids’den. Moodkids’in tüm ürünleri Stockholm’de tasarlanmış.
 • Kiremit-buz mavisi renklerinde, çizgili, kolsuz, uzun bacaklı ve vücudu saran kesimiyle çok havalı duruyor.
 • Tulum omuzdan düğmelerle ilikleniyor ve düğmelerin iki seviyesi var. Yani Can biraz büyüyünce de düğme yerinden ayarlanarak giydirilmeye devam edilebilir. Paçaları da yumuşak lastikli…
 • 100% pamuklu kumaştan yapılmış olan ürün, 40 derece ısıda yıkanabiliyor.
 • 6-9 ay, 9-12 ay, 1-1,5 yaş ve 2 yaş olmak üzere değişik bedenleri mevcut.
 • Tulum Oeko-tex Standart 100 sertifikalı . Bu sertifika tekstil ürünlerine insan sağlığına zararlı madde kullanılmadığını belgeleyen uluslararası bir sertifika.
 • Tüm Moonkids ürünleri doğaya saygılı ve üretimler Avrupa’ya yakın ülkelerde gerçekleştiriliyor. Üretim sürecinde çocuk işçiler hiçbir şekilde çalışmıyor.

Nuuba & the Gang’i Merak Ettim

Nuuba & the Gang’den öyle hoşlandım ki bu güzel markanın ardında emek sarfeden kişiyi tanımak istedim. İşte Nuuba’nın annesi ya da kendi deyimiyle “Mamanuuba” Yonca ile yaptığım söyleşi:

– Bize kendini tanıtır mısın?
– Yonca Muslubaş, reklamcıyım. 1995’ten 2011 ekim ayına kadar işimi çok severek yaptım. Yaratıcı bir endüstride çalıştığım için kendimi çok şanslı sayıyorum. Kariyerimin ilk yillarında Güzel Sanatlar Reklam Ajansı’nda, son 11 yılını ise Manajans/Jwt’de geçirdim. Manajans/Jwt’de en son ajans başkan yardımcılığı görevini üstleniyordum.

– Nuuba’nın doğuş hikayesini nasıl?
– Yaratıcılığa olan aşkım beni reklamcı yaptı.

Çok severek var oldum bu işte. Çok doyurucudur, çok boyutludur, insanı taze tutar. Akılcılık, yaratıcılık, strateji, fark yaratma, rekabet, estetik, sanat, insan… Müthiş bir kombinasyon…

Bu dünya beni o kadar besledi ki bir müddet sonra başkaları için yaratmak, düşünmek yetmez oldu. Kabına sığamama durumu. Ayrıca yıllar içinde, çok önemli olduğunu zannettigimiz apoletleri taktıkça, gerçek doyumun onlardan gelmediğini anladım. Statü veya statüyle gelen kazanımlar değil insanı var eden. Tutku.

Yaratıcılığa, tasarıma olan aşkıma yeni bir aşk eklendi bu arada. Çocuklarım. Ve onların sayesinde çocuklar. Bu üç kavram birbirine girdi, kaynaştı, yoğruldu ve yeni bir doğuma gebe bıraktı beni. Sanırım insanın kendisinin bir şey yaratma arzusu çok baskın bir duygu. Onun peşinden gittim ve işte, Nuuba & the Gang doğdu.

Nuuba & the Gang hayatın en benzersiz, en büyülü, belki de en değerli zamanı çocukluğun ve çocukların peşinden gidecek. Yaratıcı ve taze tasarımlarla onlarin eşsizliğini yansıtmaya çalışacak. Şimdilik, çok özel tasarımcıların hayat verdiği giysilerle…

Sadelikle muhteşemliği bir potada eritmeyi bilen tasarım dillerine, renk ve desen kullanımlarına olan hayranlığımdan ötürü İskandinav markalarıyla başlıyor bu aşk hikayesi.

– Nuuba & the Gang ismi nereden geliyor?
– Nuuba, aslında bizim çocuklar. Nuuba, Yunus ve Yosun’daki ‘nuu’larla soyadımızdaki ‘ba’ nın karışıp birleşmesinden oluştu. The gang ise arkadaşları ve tüm diğer çocuklar. Kısacası Nuuba & the Gang bizimkiler ve arkadaşları/tüm çocuklar anlamını taşıyor bizim için. Neşe içinde koşan, oynayan, eğlenen, bağıran arada itişen, küsen, yine barışan çocuklar!

– Nuuba’da satılan ürünlerin özellikleri konusunda nasıl bir politikan var? Kumaşlar organik mi? Çevreye saygı konusunda ne düşünüyorsun?
– Nuuba & the Gang’in çatısı altında yer alacak markaları seçerken çok titizlendik. Bizler de anne baba olduğumuz için tüm markaların ve ürünlerin insana, doğaya, dolayısıyla dünyamıza saygılı olmasina önem verdik. Tüm markalarımız sosyal bilincin son derece gelişmiş olduğu İskandinav topraklarından geliyor. Çalıştığımız markaların yaratıcıları çok yetenekli tasarımcılar olmalarının yanısıra anne ve babalar. Hepsi de ürünlerinin kendi çocuklarına gösterdikleri özen çerçevesinde üretilmesini sağlıyorlar. Dürüst ticaret, çevreye ve insan sağlığına zarar vermeyen materyal ve üretim süreci en önemli kriterlerinden.

Markalarımızın çoğunun ürünleri uluslararası Oeko-Tex 100 standart sertifikalı. Bu sertifika tekstil ürünlerinde insan sağlığına ve çevreye zararlı kimyasal ve toksik madde kullanmayan firmalara veriliyor.

Bir diğer önemsediğimiz konu ise kumaş ve dikiş kalitesi. Sentetik kumaş bulundurmuyoruz. Yaz koleksiyonundaki ürünler en kaliteli pamuktan veya kayın ağacından üretilen doğa ve ten dostu viskondan.

Kıyafetlerin çocuk bedenine göre özel tasarlanmış olması, rahatlık içerisinde şıklık sunması çok önemli bir kriter.

Biz de markalarımız da gereksiz tüketime karşıyız. Bizim ürünlerimizi uzun yıllar giydirebilirsiniz. Çocuğunuz büyüse bile kardeşleri veya arkadaşlarınızın çocukları rahatlıkla giyebilir. Yeter ki kullanım talimatlarına uyulsun. 40 derecede, tersten yıkamayı, kurutucuya atmamayı tavsiye ediyoruz.

– Websitenizdeki illüstrasyonlar ilk anda dikkatimi çekti. İnsan bakmaya doyamıyor. Bu konuda kimle çalıştın?
– İllüstrasyonlarımızı Kat Packaging and Design’in kreatif direktörü ve kurucusu Kamer Altınova’nın supervizyonuyla, yeteneğine hayran olduğumuz İrem Çağırgan hazırladı. İrem, Mimar Sinan Üniversitesi grafik tasarım son sınıf öğrencisi. İrem’in bundan sonra da işleriyle kendinden söz ettireceğine inancımız tam.

– Son olarak okuyucularımıza vermek istediğin bir mesaj var mı?
– Eleştirel ve yaratıcı düşünce yapısı ve bakış açısına sahip, özgür, hoşgörülü çocuklar yetiştirmenin bu hayattaki en önemli kavramlardan biri olduğu inancındayım. Yaratıcılığı ve farklılığı günlük hayata taşımanın en rahat ve kolay yolu giysilerimiz. Renkleri, desenleri, kumaşları karıştırmak, değişik kombinlemek, tasarımı hayatın içine sokmak…

Nuuba & the Gang’den, sizin ve cocuklarınızın, en az bizim ve çocuklarımız kadar keyif almanız dileğiyle…

Nuuba & the Gang websitesi: www.nuuba.com.tr, firma sahibi Yonca’nın bloguna da göz atmayı unutmayın.

Hediye

Ta-taaa! Mamanuuba’nın sizlere bir hediyesi var.

Hediyemiz Little Duckling’den çok şirin bir pantalon. Little Duckling, yaratıcısı ve baş tasarımcısı Danimarkalı Rosa Wiland olan bir İngiliz markası.

little duckling pantalonPantolon %100 pamuklu. 30 derecede tersten yıkanması ve ütülenmesi tavsiye edilir. Popo kısmındaki baskılara ütü değdirilmemeli.

Pantalonumuzun dizleri emeklemeye karşı aşınmaya korumak için yamalı. Beli hem elastik, hem de içerisinden geçen iple bedene göre ayarlanabiliyor. Bel ve konçlar kıvrılarak veya uzun bırakılarak bota göre ayarlanabiliyor.

Beden seçenekleri: 3-6 ay, 6-12 ay, 12-18 ay ve 18-24 ay.

Nasıl Kazanacaksınız?

Little Duckling pantalonu kazanmak çok kolay. Aşağıdaki yöntemlerden her biri için ayrı bir çekiliş numarası kazanacaksınız:

1- Nuuba & the Gang websitesi www.nuuba.com.tr ‘yi ziyaret ederek en beğendiğiniz ürünü tespit edin. Daha sonra bu yazının altına bu ürünün adını belirten bir yorum bırakın.

2- BebekveBen Facebook sayfasını beğen-like yapın. Daha sonra bu yazının altına, Facebook adınızla beraber “beğen-like” yaptığınızı belirten bir yorum bırakın. Önceden beğen-like yaptıysanız, onu belirtirseniz o da sayılacak.

3- BebekveBen Twitter sayfasını “takip et-follow” yapın. Daha sonra bu yazının altına Twitter adınızla beraber “takip et-follow” yaptığınızı belirten bir yorum bırakın. Önceden takip et-follow yaptıysanız, onu belirtirseniz o da sayılacak.

Hepsi bu.

Çekilişe katılım süresi 3 Haziran 2012 pazar günü Türkiye saatiyle 23,59’da sona erecek. Katılım süresi sonrasında talihli okuyucum random.org’dan  belirlenecek ve 4 Haziran 2012 pazartesi günü açıklanacak. Kazanan okuyucumla emaille iletişime geçecek ve gönderi için adres bilgilerini isteyeceğim. Emaille iletişime geçişimin ardından 1 hafta süresince bana dönüş olmaması durumunda, yedek talihliyi açıklayacağım.

Hediye sadece Türkiye adreslerine gönderilebiliyor. Bu nedenle yurtdışında yaşayan okurlarımdan biri kazandığı takdirde, hediyelerini kendilerine ulaştıracak bir tanıdıklarının Türkiye’deki adresini vererek çekilişe katılabilirler.

Nuuba & the Gangs çalışanları bu çekilişe katılamazlar.

Herkese bol şans!

Siz de firmanızın Bebek ve Ben’de tanıtılmasını istiyorsanız Tanıtım ve Reklam sayfasına göz atmayı unutmayın.

Tanla Bilir

Merhabalar! Adım Tanla. Web tasarımcısı ve BebekveBen'in kurucusuyum.
BebekveBen çocuk bakımından öte ebeveynlik, kadın olmak, birey olmak, yurtdışında yaşam, seyahat, yemek, ürünler, eğitim, sağlık gibi hayatın içinden pek çok konunun paylaşıldığı, ailelerin buluştuğu, soru sorduğu, dileyenlerin konuk yazılarla katkıda bulunduğu ve deneyimlerini paylaştığı bir platform... Bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Yorumlar

 1. Nuuba’nın sitesi harika. Ben en cok ida-t idababy siyah tişörtü beyendim.

 2. Nuuba’nın sayfasında “ANIVE FOR THE MINORS Fika kırmızı elbise” ye bayıldımmm 🙂

 3. Blogunuzu daha önceden takip ediyordum ama Twittera yeni üye oldum. İsmim Beyza Korkmaz. Ama Twitterda @BeyzaKorkmazzzz olarak geçiyorum. Çekilişinize katılmak istiyorum.

 4. MOONKIDS
  Rib GB balon şort
  Oğluma (inşallah) çok yakışacağına eminim bayıldım…

 5. Ziestha Max uçuk mavi şort

  Önceden bebekveben.com sayfanı beğenmiştim ve zevkle takip ediyorum

 6. anive for the minors gaby square elbise
  arkadaşım huriye, sitenizle beni çok önceleri tanıştırmıştı, beğenerek takip ediyorum.

 7. Facebook sayfanızı beğendim , twitterda zaten takipçinizim , ürünlerin hepsi güzel 2 yaş için baktıklarımda kararsız kaldım ama sanırım MOONKIDS Terry BO kapişonlu üstü beğendim…Herkese bol şans

  SEvgiler Gülen…

 8. Merhaba,
  Face sayfasını beğendim ŞeydaGokceErgenekon
  twitterda takibe aldım cigogo
  karar vermek çok zor olsada “HOW TO KISS A FROG
  Lola Powder Brown elbise” bu ürünü beğendim.

  umarım şans benden yana olur.

 9. BebekveBen Facebook sayfasınızı beğendim. Facebook adım Aynur Candan, artık bende takipçinizim 🙂

 10. hepsi tek tek oldu ama twitterda da takipçinizim artık, @CandanAynur, herkese neşeli günler :)))

 11. persephone110 rumuzu ile facebook ve twitter takipçisiyim..Baloons sari penye pantolona bayıldım..oğlumun şansına artık..sevgiler..

 12. Bayildimmm popoda balonnn ucusan pantolana:)) bizim bebelerin popolarinda neler ucusuyooo kimbilir :))
  Sevgiyle,iyi calismalar

30 üzeri anne

30’un Üzerinde Anne Olmak

annelik pakedi

Finlandiya’da Anne Olmak