in

Murat Koçyiğit için Websitesi ve Blog Tasarımım

Herkese merhabalar,

En son kurumsal websitesi ve blog tasarımı çalışmamı sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum: MuratKocyigit.com.tr.

Murat Koçyiğit bana daha önce web tasarımını yaptığım M3 Works firmasından Erdem Genç’in referansıyla ulaştı. Murat bey, lisanslı bir NLP uzmanı, nefes koçu ve bireysel koç. “Takım Çalışması”, “Stres ve Öfke Yönetimi”, “NLP ile Satış Teknikleri”, “Sunum Teknikleri”, “Müşteri ilişkileri”, “Doğru Nefes Alma Teknikleri” ve “Yönetici Koçluğu” gibi eğitimler ve seminerlerle birlikte, aile ve bireye yönelik koçluk hizmetleri veriyor. Aynı zamanda bireysel farkındalık üzerine kitap çalışmaları devam ediyor.

Murat bey mevcut bir websitesi olduğunu, ancak güncellenmeye ihtiyacı olduğunu belirtti. Faaliyet gösterdiği sektörde, benzer konuları vurgulayan pek çok  websitesi olduğu için her anlamda fark yaratma çabasında olduğunu belirtti. Enerji ve sadeliğin buluştuğu bir site hayal ettiğini söyledi.

Hazırladığım ilk taslak, mavi ve turuncu renklerin hakim olduğu bir çalışmaydı. Murat bey, bu ilk taslaktaki sitenin yerleşimini beğenmekle beraber, daha farklı ve daha çarpıcı bir çalışma beklentisi içinde olduğunu söyledi. Odaklandığı konular başarı, bilinçli yaşam, duygusal zeka, empati, kaliteli yaşam, motivasyon, mutluluk, takım çalışması, özgüven ve içsel yolculuk gibi hem anlamı, hem de içeriği zengin kavramlardı. Murat bey bu konularda bir blog da tutmaya karar vermişti. Bir yandan tasarımı hazırlamak, bir yandan da blog yazılarını okuyarak bu kavramlar üzerinden düşünmek çok keyifli oldu. Sayfalara uygun görsel seçimi yaparken, siyah-beyaz bir çalışma hazırlayabileceğimizi, tezatı yüksek olan bu renklerin beklenen vurguyu vereceğini düşündüm. Murat bey olumlu yaklaşınca hemen ikinci taslağı hazırladım. Gerçekten de ilkine kıyasla çok daha akılda kalıcı bir tasarım oldu.

Bu projede tam bir takım çalışması gerçekleştirdik. Murat bey, içerik metinlerini sağlamakta son derece özenli hızlı ve özenli olduğu için, benim de görsel kısım üzerine odaklanmam kolay oldu. Diğer taraftan sitenin gelişmesi için önerdiğim ipuçlarını açık fikirlilikle değerlendirip, önceki sitede yer almayan pek çok sayfanın ortaya çıkmasına yardımcı oldu.

Ana sayfada yer alan hareketli banner üzerine özel bir emek harcadık. Sloganları yine Murat bey sağladı ve ilk taslakta tamamen siyah-beyaz olan görsellerde, konunun odak noktasına vurgu yapan renklendirmeler yapmamı önerdi. Bu öneriyle bannerın son hali hedeflenen mesajı verdi.

Bu sitenin bazı fotoğrafları üzerinde, genel görünüşle uyumlu olduğuna inandığım çok şık bir animasyon da uyguladım. Ana sayfadaki blog yazıları ve blog arşivi listesindeki fotoğraflar ilk anda siyah-beyaz görünmekle beraber, mouse ile üzerine gidildiğinde renkli versiyonları gözüküyor. Sonuç olarak ortaya görsel yönü oldukça kuvvetli, içeriği zengin bir websitesi ve blog çıktığını düşünüyorum.

Eğer siz de iş ya da özel yaşantınızdaki hedeflere daha hızlı ulaşmak istiyorsanız; kurum içi takım çalışması, zaman yönetimi ve motivasyon gibi eğitimler arayışındaysanız; çocuğunuzun eğitim hayatındaki başarısını artıracak bir yönlendirmeye ihtiyaç duyuyorsanız; ya da nefes teknikleriyle dikkati ve motivasyonu artırma ve stresten uzaklaşma konularına ilgi duyuyorsanız; Murat Koçyiğit çok doğru bir adres. Lütfen muratkocyigit.com.tr websitesini ziyaret ederek, eğitimleri ve seminerleri inceleyin. Blog yazılarına bir göz atın. Verdiği eğitimlere ve ilgilendiği konulara ışık tutan yazıları eminim ki benim gibi sizin de ilginizi çekecek…

Sözü daha fazla uzatmadan, her zaman olduğu gibi, web tasarımı sürecinin başında ve sonunda aldığım ekran görüntülerini sizinle paylaşmak istiyorum. Fotoğrafların üzerine tıklayarak daha büyük versiyonlarını görebilirsiniz.

Başlık Kısmı (Header)

OnceSonraHeader

Genel Görünüm

OnceSonraGenel

Siz de ilk defa blog/websitesi açacaksanız ya da mevcut blogunuzun/websitenizin yeni bir yüze ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız lütfen FireFrog Creative tasarım sitemden benimle iletişime geçin. Blogunuzu/websitenizi beğeneceğiniz bir tasarıma ulaştırmaktan memnuniyet duyacağım.

Yakın dönemde tamamladığım tasarım projelerine ait yazılarım için Web Tasarım linkine göz atabilirsiniz.

Sevgiler

Tanla

Tanla Bilir

Merhabalar! Adım Tanla. Web tasarımcısı ve BebekveBen'in kurucusuyum.
BebekveBen çocuk bakımından öte ebeveynlik, kadın olmak, birey olmak, yurtdışında yaşam, seyahat, yemek, ürünler, eğitim, sağlık gibi hayatın içinden pek çok konunun paylaşıldığı, ailelerin buluştuğu, soru sorduğu, dileyenlerin konuk yazılarla katkıda bulunduğu ve deneyimlerini paylaştığı bir platform... Bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seviyorum Ama Kimi, En Tatlı Birisini, Nasıl Söylesem Sana…

gece beslenmesi

Bebeği Yatmadan Önce Yedirelim mi?