BebekveBen.com farklı seslere, fikirlere açık bir platformdur. BebekveBen.com’da yazısı yayınlanan tüm yazarlar yazı kalitesinin korunmasını amaçlayan aşağıdaki koşulları kabul etmiş sayılır.

Dileyen okurlar sürekli yazar ve konuk yazar olmak için başvuruda bulunabilir. Sürekli yazarların haftada bir ya da iki haftada bir olmak üzere düzenli olarak yazı üretmeleri beklenir. Bir yazar 3 adet yazısı düzenli olarak yayınlandıktan sonra sürekli yazar olarak kabul edilir. Sürekli yazarlar ana sayfada yer alacaktır. Konuk yazarlarsa diledikleri sıklıkta yazı gönderebilirler. Daha önce yayınlanmış yazılara Konuk Yazar etiketinden ulaşılabilir. Son olarak duygularını/düşüncelerini anonim olarak dile getirmek isteyen okurlar için GıybetGirl özgür bir ortam sağlamaktadır.

Göndereceğiniz her yazı değerlendirmeye alınacak ve size geri dönüş sağlanacaktır.

Konular

Yazı Formatı

  • Yazılar en az 500 kelime (yaklaşık 1 dosya kağıdı) uzunluğunda olmalıdır. Çok uzun yazılar günlere bölünmek suretiyle değerlendirilebilir.
  • Yazıların özgün olması, başka platformlarda yayınlanmamış olması gerekmektedir. Yazınız bebekveben.com’da yayınlandıktan sonra, dilerseniz başka mecralarda ilk paragrafından alıntı yapmak ve yazının geri kalanına link belirtmek kaydıyla paylaşıma açılabilir.
  • Yazıların Türkçe imla kurallarına dikkat edilerek yazılması beklenmektedir. Bununla beraber gelen her yazı ayrıca imla kuralları açısından kontrol edilecektir.
  • Yazının içine sadece ticari açıdan yeniden kullanıma izin veren copyright türüne sahip olan ya da yazı sahibi tarafından bizzat çekilmiş fotoğraflar izin verilir. Fotoğrafların copyright kuralına uygun olması sorumluluğu fotoğrafı sağlayan yazara aittir.
  • Yazının içinde başka kaynaklardan alıntı yapıldıysa yazının altındaki kaynaklar kısmında mutlaka referans belirtilir.

Yazı İçeriği

  • Sürekli yazarlar, konuk yazarlar ya da anonim yazarlar tarafından yazılan tüm yazılar ilgili yazarın görüşlerini yansıtmaktadır. BebekveBen.com bu içeriklerden sorumlu tutulamaz.
  • Belli bir dil, din, ırk, cinsiyet konusunda ayrımcı bir tutum izleyen, 3. şahıslara isim vererek saldıran yazılar yayınlanmaz.
  • Herhangi bir ticari işi, firmayı, kurumu reklam eden yazılar yayınlanmaz. Sosyal sorumluluk projeleri bu kısıtın dışında olup, yazı özelinde değerlendirilecektir.
  • Tedaviler kişiye özgüdür. O nedenle herhangi bir ilacı ya da tedavi biçimini öneren yazılar yayınlanmaz.

Yazılar kısa bir biyografi, yazarın profil fotoğrafı ve varsa yazının içinde yer almasını istediğiniz fotoğrafla beraber aşağıdaki email adresine gönderilebilir.

İlginiz ve katkılarınız için çok teşekkür ederiz.