in

İyi İnsanların Olduğunu Bilmek Ne Kadar Güzel

Fotoğraf: Hürrıyet | Azra Hediyeleriyle Birlikte

Bugün gazetelerde okuduğum bir haber ile adeta içim ısındı. “Hayatta güzel şeyler de oluyor” dedim Kuzey’e. Ah! Sabırsızlanmayın, anlatıyorum.

Belki hatırlarsınız, Van depreminin olduğu Ekim ayında, “Mucize Bebek Azra” ile ilgili bir yazı yazmıştım. Depremden 48 saat sonra, annesi ve babaannesi ile beraber enkaz altından kurtarılan 14 günlük Azra bebeğin hikayesi hepimize umut vermiş, Azra adeta depremin simgesi olmuştu. Bugünki haber de  yine Azra bebek ve Azra’nın hikayesinden etkilenen düşünceli insanlar ile ilgili.

Van’daki depremi ”The Dallas Morning News” isimli gazetenin yaptığı haber sayesinde öğrenen, Amerika’nın Texas eyaletinden Wealters Cooper adlı bir kadın, Azra’nın enkaz altından kurtulduğunda çekilen, çıplak ayaklı fotoğrafından çok etkilenmiş. Minik kızımıza, içerisinde kendi ördüğü kışlık kazak, bebek giysileri ve çoraplar bulunan bir hediye paketi göndermiş. Kendisi de 3 torun sahibi olan Cooper, pakede duygularını anlatan bir kartpostal ile, deprem haberini okuduğu gazetenin bir nüshasını da koymuş.

Mesafeler ve bilinmezlikler bu iyi kalpli büyükanneyi yıldırmamış. Cooper, Azra’nın ailesinin adresi bilmediği için, hediye paketininin üzerine “Baby Azra Karaduman” (Bebek Azra Karaduman), “Earthquake Rescue Baby” (Depremde kurtarılan bebek) ve “Eastern Province Turkey” (Türkiye’nin Doğu İli) yazmış. Depremden hemen sonra postalanan zarf, adres eksikliğinden olsa gerek, biraz gecikmeli olarak alıcısına ulaşsa da, Azra’nın ailesini çok duygulandırmış.

Fotoğraf: Hürrıyet | Azra’nın Pakedi
Fotoğraf: Hürrıyet | Azra’nın Mektubu

Azrayı düşünen ve onun hikayesinden etkilenler bu kadarla kalmamış. Bir süre önce de Eskişehir’den bir kişi, Azra’ya el yapımı oyuncak bir bebek ile kazak göndermiş.

Fotoğraf: Hürrıyet | Azra Hediyeleriyle Birlikte

Bu haberi okurken inanın gözlerim doldu. Dünyayı böylesine düşünceli insanlarla paylaştığımızı bilmek ne güzel!

Kaynaklar
Hürriyet | Sabah | Ekonomi Haber

Tanla Bilir

Merhabalar! Adım Tanla. Web tasarımcısı ve BebekveBen'in kurucusuyum.
BebekveBen çocuk bakımından öte ebeveynlik, kadın olmak, birey olmak, yurtdışında yaşam, seyahat, yemek, ürünler, eğitim, sağlık gibi hayatın içinden pek çok konunun paylaşıldığı, ailelerin buluştuğu, soru sorduğu, dileyenlerin konuk yazılarla katkıda bulunduğu ve deneyimlerini paylaştığı bir platform... Bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul lüfere hasret kalmasın

Can’a Lüfer Yedirmek İstiyorum, Tabii Bulabilirsem

Vaziyetler Rezalet! Çamaşır ve Ütü Sorunsalı