in , ,

(Hediyeli) BebekEvde.com’dan Dekoratif Harfler

BebekEvde.com’dan dekoratif harfleri çekilişini kazanan okurum belli oldu! Sonuçlar bu yazımda. Kazanan Serap Hallaç’ı tebrik eder ve tüm katılımcılara teşekkür ederim.

BebekEvde.com’un hediyesi dekoratif harfleri nasıl kazanacağınızla ilgili bilgiler bu yazının sonunda. Odanızın havasını anında değişirecek bu şık ve güzel hediyeyi kaçırmayın!

Minik oğlumuz Can dünyaya gelmeden önce, karyolasını kendi yatak odamızın başköşesine kurduk. 14 aydır onun birkaç adım ötemizde olduğunu bilerek, onunla aynı odada uyumak çok güzel bir duygu. Ancak Can büyüdükçe, karyolasının kendine ait bir odaya taşınacağı günler de yaklaşıyor. Ben de boş zamanlarımda dekorasyon dergilerini karıştırıp, ona hazırlayacağımız oda üzerine hayaller kuruyorum. Odayı nasıl dekore edeceğimiz konusunda fikirlerim sürekli değişse de, bir unsur aklımda netleşmiş durumda. Karyolasının tam üstüne asacağım ve isminin harflerinden oluşan bir yazı istiyorum.

Amerika’da çok popüler olan bu süsleme biçiminin yüzlerce değişik versiyonuna rastlamak mümkün. Ancak Türkiye’de üretilen harflere pek de fazla rastlamamıştım. Bu nedenle BebekEvde.com’dan kendilerini tanıtan bir email geldiğinde merakla websitelerini ziyaret ettim. Ürün fotoğraflarındaki temiz işçilik ve özenli detaylar hemen göze çarpıyordu.

Yazışmalarımız sırasında firmanın 20 senedir dost olan iki kadın tarafından kurulduğunu öğrenince ilgim daha da arttı. Böyle el emeğiyle yapılmış, özel ürünlere yoğunlaşan girişimci kadınları mutlaka desteklememiz gerektiğini düşünüyorum. Gelelim ürün değerlendirmesine…

Ürün Değerlendirmesi

can yazısıBebekEvde.com’un bana gönderdiği paket elime ulaşınca, “cadı ürün yorumcusu” şapkamı taktım ve büyük bir heyecanla paketi açtım. İçinden oğlumun ismini yazdıkları çok şirin harfler çıktı.

 • Harfler en sevdiğim bebe mavisi ve beyaz tonlarında.
 • Font seçimleri hiç de sıradan değil.
 • Harflerin hepsi yaklaşık 1 parmak kalınlığında ve sağlam görünüşlü MDF’den yapılmış. Boyları 20 cm civarında.
 • Beyaz zemin üzerine mavi renkte boyama, çizgili ve puanlı desen çalışması yapılmış. Pastel tonlardaki boyalar mat özellikte, bu da ürüne gözü yormayan bir görünüş veriyor.
 • Harflerin üzerinde insanın içini açan rengarenk simli balonlar, boncuklar, kurdeleler ve renkli kartonlardan balonlar işlenmiş. Hepsi oldukça kaliteli ve özenli gözüküyor.
 • Harfler, arka taraflarındaki yapışkan bantlarla düz bir zemine sabitleniyor.
 • Ürünün üzerinde rahatsız edici herhangi bir boya kokusu yok.

BebekEvde.com’un Maharetli Elleri

Oğlumun odasına severek asacağım bu çok şirin harfleri tasarlayan ve hayata geçiren maharetli elleri gelin biraz daha yakından tanıyalım.

– Bize kendinizi tanıtır mısınız?
– Biz iletişim ve  finans sektöründe çalışan ve yaklaşık 20 senedir arkadaş olan 2 bayanız. Ortaokul ve lise yıllarında hep beraberdik. Üniversite yıllarında farklı şehirlerde olmamıza rağmen arkadaşlığımız aynı şekilde devam etti. Şimdi de beraberce BebekEvde.com’u yürütüyoruz.

– BebekEvde.com nasıl doğdu?
– Çalışma hayatına girdiğimizden beri hep ortak birşeyler yapma hayalleri kuruyorduk. Aklımıza bazı seçenekler gelmişti, ama, hiçbiri tam olarak içimize sinmediği için başlamamıştık.

Birgün bebek bekleyen bir arkadaşımız internette bu tarz çocuk odası süsleri görmüş ve benzerlerini Türkiye’de aramaya başlamış. İstediği gibi birşey bulamadığını bize söyledi. Biz de onun için ahşap dışında bir malzemeden ilk duvar süsü denememizi yaptık. Zaten elimiz bu tür işlere çok yatkındı. Takı tasarımı da yapıyorduk.

Daha sonra beraberce bu projeyi hayata geçirebileceğimizi düşündük. Hemen nasıl yapabileceğimizi, harfleri nasıl ve nerede kestireceğimizi araştırdık.
Birkaç yerle görüştük ve sonunda bir marangozla anlaştık. Ardından hızla çalışmaya başladık.

Eşim internet sitemiz olan BebekEvde.com’u yaptı. İlk önce yakın çevremize duyurduk. Örnekler çoğaldıkça siteye koymaya başladık. Artık siparişlerimiz websitemizden de geliyor.

bebekevde– Bebekevde.com’da satılan ürünlerin özellikleri nelerdir?
– Harflerimiz için MDF kullanıyoruz. Şu anki harflerimiz 10-12mm kalınlığında ve 20cm uzunluğunda. Değişik şekillerde de çalışmaya başlayacağız. Ürünlerimiz için kurşunsuz ve kokusuz, su bazlı akrilik boya kullanıyoruz. Bebekler ve çocuklar için hiçbir zararı bulunmuyor. Bu harfleri duvarlara, oda kapılarına, mobilya dolaplarına ve karyola başlıklarına uygulayabilirsiniz

– Bir harfin yapımı ne kadar sürüyor?
Harflerin üretim süresi tamamen tasarıma bağlı olarak değişiyor. Bir süre vermemiz çok gerçekçi olmayabilir.

– Harflerin tasarımını yaparken nelerden ilham alıyorsunuz? Websitenizde sattığınız ürünlerin dışında müşterileriniz belli bir konsepti ya da rengi istese yapar mısınız?
– Harfleri tasarlarken gözü yormayacak şekilde, yumuşak tasarımlı ürünler yapmayı tercih ediyoruz. Bunun yanısıra müşterilerimizden gelen talepleri de değerlendiriyoruz. Örneğin internetten buldukları örnekleri yollayıp aynı tasarımda üretmemizi isteyebiliyorlar. Renk, konsept tamamen onların isteğine göre yapılabiliyor.

– Bugüne kadar ürettiğiniz en uzun/en ilginç isim neydi?
Bugüne kadar yazdığımız en uzun isim Ayşenur’du. Soyisim isteyenler de oluyor. Bunun dışında daha önce hiç duymadığımız isimler için sipariş de aldık. Bebek bekleyen ya da çocukları için birşeyler yapmaya çalışan annelerin heyacanlarını paylaşmak çok güzel bir duygu.

Bir de bebek dışında sevgilisine hediye olarak harf alanlar da var. Örneğin bir müşterimiz kız arkadaşının isim ve soyisminin ilk harflerini (VE) yazdırdı. En çok hoşumuza giden erkeklerden de sipariş alabilmek. Böyle birkaç örnek yaşadık.

– Müşterileriniz websitenizden sipariş verdikten sonra hangi şekillerde ödeme yapabilirler?
– Şu anda sadece havale ile ödeme alıyoruz. İlerleyen zamanlarda kredi kartı ile de ödeme alıyor olacağız.

– Son olarak okuyucularımıza vermek istediğiniz bir mesaj var mı?
Hedefimiz ve hayalimiz sadece bu işle uğraşmak ve en kısa zamanda bu planımızı gerçekleştirmek. Kafamızda harf dışında el emeği başka tasarımlar da var. Zamanla onları da hayata geçirmek istiyoruz.. Ürün çeşitliliğimiz de giderek çoğalıyor. Okurlarınız sitemizi sıkça ziyaret ederlerse değişik ürünler eklediğimizi göreceklerdir.

BebekEvde.com’u tanımaktan çok memnun olduk. Gelelim en heyecanlı ana: Hediye! Hediye! Hediye!

Hediye Ürünü Nasıl Kazanacaksınız?

BebekveBen.com’un 1 şanslı okuyucusu BebekEvde.com’dan ismini yazacağı harfler kazanacak. BebekEvde.com’un maharetli ellerinden çıkacak harfler sadece sizin hayal gücünüzle sınırlı.

Bebeğinizin / çocuğunuzun odasının dekorasyonunda kullanacağınız ya da özel bir arkadaşınıza hediye edeceğiniz bu harika harfleri kazanmak çok kolay.

Aşağıdaki yöntemlerden her biri için ayrı bir çekiliş numarası kazanacaksınız. Hepsini yaparsanız 4 ayrı şansınız olacak.

1- BebekEvde.com’un websitesi www.BebekEvde.com’u ziyaret ederek en beğendiğiniz tasarımı tespit edin. Daha sonra bu yazının altına bu tasarımın ne olduğunu belirten bir yorum bırakın.

2- BebekveBen Facebook sayfasını beğen-like yapın. Daha sonra bu yazının altına, Facebook adınızla beraber “beğen-like” yaptığınızı belirten bir yorum bırakın. Önceden beğen-like yaptıysanız, onu belirtirseniz o da sayılacak.

3- BebekveBen Twitter sayfasını “takip et-follow” yapın. Daha sonra bu yazının altına Twitter adınızla beraber “takip et-follow” yaptığınızı belirten bir yorum bırakın. Önceden takip et-follow yaptıysanız, onu belirtirseniz o da sayılacak.

4- Bu çekilişi kendi Facebook ve/veya Twitter sayfanızda duyurun. Daha sonra bu yazının altına nerede duyuru yaptığınızı belirten bir yorum bırakın.

Hepsi bu.

Çekilişe katılım süresi 20 Haziran 2012 çarşamba günü Türkiye saatiyle 23,59′da sona erecek. Katılım süresi sonrasında talihli okuyucum random.org’dan  belirlenecek ve 21 Haziran 2012 perşembe günü açıklanacak. Kazanan okuyucumla emaille iletişime geçecek ve gönderi için adres bilgilerini isteyeceğim. Emaille iletişime geçişimin ardından 1 hafta süresince bana dönüş olmaması durumunda, yedek talihliyi açıklayacağım.

Hediye sadece Türkiye adreslerine gönderilebiliyor. Bu nedenle yurtdışında yaşayan okurlarımdan biri kazandığı takdirde, hediyelerini kendilerine ulaştıracak bir tanıdıklarının Türkiye’deki adresini vererek çekilişe katılabilirler.

BebekEvde.com çalışanları bu çekilişe katılamazlar.

Herkese bol şans!

Siz de firmanızın Bebek ve Ben’de tanıtılmasını istiyorsanız Tanıtım ve Reklam sayfasına göz atmayı unutmayın.

Tanla Bilir

Merhabalar! Adım Tanla. Web tasarımcısı ve BebekveBen'in kurucusuyum.
BebekveBen çocuk bakımından öte ebeveynlik, kadın olmak, birey olmak, yurtdışında yaşam, seyahat, yemek, ürünler, eğitim, sağlık gibi hayatın içinden pek çok konunun paylaşıldığı, ailelerin buluştuğu, soru sorduğu, dileyenlerin konuk yazılarla katkıda bulunduğu ve deneyimlerini paylaştığı bir platform... Bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Yorumlar

 1. Facebook sayfanızı beğendim ufuk yalcin
  Twitterda zaten takipçinizim ufukyalcin1
  Twitterda duyurdum
  Bebekevde.com u ziyaret ettim en çok idil yazan tasarımı beğendim.
  şansımı deniyorum kızım için ben de talibim bu harflere.

 2. selam
  Bebekevde.com’u ziyaret ederek tasarımlardan AZRA’yı beğendim.
  facebook ta sayfayı beğendim ve duyurunuzu paylaştım, twitter da da takipçinizdim zaten, herkese başarılar ama en çokda bana 🙂

 3. Merhaba,
  Üzerinde papyonlu bir i harfi taşıyan ALİ dekoruna bayıldım! Çok yaratıcı olmuş… Sevgiler…

 4. Sahane tasarımlar küçük prensesinin odasına çok yakışacak umarım çekiliş bende kalır 🙂 Facebook sayfanizi beğendim ismim Ayfer kutlu Karadenizli .. Bol şans bana

 5. Ben en çok ENES yazan deniz kabuklu harfleri sevdim.
  Facebook sayfasından da beğendim. (fatma akyürek aytekin)
  Ayrıca facebookta paylaştım.
  Twitter hesabum yok 🙂

 6. merhaba,defne yi çok beğendim,facebook takpçinizim,twitter ım yok,herkese başarılar..

 7. Hepsini çok beğendim. Birini seçmek gerekirse Faruk yazan Şirinler temalı tasarım özellikle ilgimi çekti. Sarp ve Alp’in şansına 🙂

 8. Söylemeyi unuttum ama facebook ve twitter’da zaten ilk günden beri takipteyim 🙂

 9. facebook ve twitterda takipçinizim zaten..(persephone110) twitterda duyurdum..sitede en çok nar yazan denizci temasını beğendim..oğlum poyraz için bende denizci temalı harflere talibim..bakalım şansımıza…

 10. merhaba,
  internet sitesi çok hoş, azra yazısını cok begendık ve kızımın adına yakın oldugundan ilk dikkatimi o çekti 🙂
  face sayfasını beğendim.yorum bıraktım ( müge ç.)
  twitterda zaten takipteymişim @gonenpazari_com

  twitterda paylaşıyorum herkese bol şans

 11. Hepsi birbirinden güzel tasarımlar insan ayırt edemiyor ama ben ALİ yazısına bayıldım tam benim oğlumun odası için çok şirinler tıpkı oğlum gibi.Umarım şans bizden yana olur sevgilerle.

 12. blogunuzu cok beğenıyorum kaliteli ve dolu dolu böle devam etmesini dilerim… ben kızım için azra yazısını beğendim:)))) düşündümde ipek yazısı fevkaladenın fevkınde gözükür şans bızden yana olsun:))))) herkese bolll şanslar!!!! sule_ipek twitter hesabım….

Can, Küçük Çiftçi

Obeziteden Kurtuluş Günlüğüm 10.Hafta