in , ,

(Hediyeli) Altın Kitaplar’dan Kocakulak Serisi

BebekveBen’in yaz sürprizleri devam ediyor! Önceden Çevreci Dostlar serisiyle BebekveBen’e okurlarına sürpriz yapan Altın Kitaplar Yayınevi, şimdi de sizleri Kocakulak serisiyle tanıştırıyor.

[important]Bu yazıya yorum bırakan okurlarım arasında yapılacak çekilişte, okurlarımdan üçü Türkiye’ye Altın Kitaplar tarafından getirilen Kocakulak Serisi’nden birer çocuk kitabı kazanacak. Kitapları nasıl kazanacağınıza dair detaylar için yazının sonuna bakın…[/important]

Sıra dışı bir köpeğin inanılmaz maceralarına hazır mısınız?

İşte karşınızda Kocakulak!

Kocakulak Şehirde Kocakulak Sirkte Kocakulak Tatilde

O, asla sıradan bir köpek değil; dışarı her çıkışı ayrı bir macera!

Kocakulak Şehirde Şehir macerasında Kocakulak, bir müzedeki soyguna engel oluyor ve günün kahramanı ilan ediliyor.

Kocakulak Sirkte Parkta başlayan yürüyüş, cambaz ipinin üstünde devam ediyor. Kocakulak sirke katılıyor, kremalı turtalar atıyor ve bir anda gösterinin yıldızı oluyor!

Kocakulak Tatilde Deniz kenarındaki tatil Kocakulak’ın bile tahmin edemeyeceği kadar büyük bir eğlenceye dönüşüyor. Kocakulak korsanlarla tanışıyor, uzak denizlere yelken açıyor ve bir hazine buluyor!

Kocakulak’ın maceralarıyla çocuklar eğlenirken öğrenmenin de keyfine varacaklar. Kocakulak’ın şehirde geçen macerası ile yeni kelimeler öğrenirken, sirk macerasının sonunda nasıl palyaço olacaklarını, tatil hikâyesinin sonunda ise Fransızca kelimeler öğrenecekler.

Zeki ve genç yazar Alex T. Smith’in kaleme aldığı özgün hikâyeler ve renkli çizimlerle Kocakulak bu yaz çocukların en yakın arkadaşı olacak!

BebekveBen’in Kocakulak Serisi Değerlendirmesi

Alex T. SmithKocakulak serisinin 1985 doğumlu İngiliz asıllı yazar ve çizeri Alex T. Smith, astronotluk, kek pişiricilık, profesyonel tavşanlık gibi çeşitli kariyer seçeneklerini değerlendirdikten sonra, 5 yaşından beri en iyi yaptığı işe yönelmeye karar vermiş: Çocuk kitapları için ilüstrasyon çizmek…

Bunun üzerine Coventry Üniversite’sinde illüstrasyon okumaya başlamış. Okuldaki son senesinde Macmillian Çocuk İlüstrasyonu Ödülleri’nde ikincilik almış ve 2006 yılında mezun olmuş. İlk kitabı Eliot Jones, Midnight Superhero, Coventry İlham Ödülü’nü almış. En sevdiği hobilerini insanları izlemek, konuşulanlara kulak kabartmak ve pencereden bakmak olarak tanımlayan Alex, 2014 Dünya Kitap Günü için seçilen ilüstratörlerden biri.

Alex, aralarında Kocakulak Serisi’nin de olduğu pek çok çocuk kitabı yazmış ve kitapları resimlemiş… Yazarı biraz tanıdıktan sonra gelelim kitaplara…

Kocakulak serisini okurken ilüstrasyonların güzelliğine hayran kalıyorsunuz. Alex’in detaycı gözlemleri çizgilerine de yansımış. Kırmızı beresiyle bir Fransız olduğunu düşündüren, ancak olaylara Fransız kalmayan 🙂 kitabın ana kahramanı Kocakulak (orijinalinde Claude) isimli bir köpek. Yan kahramanı da gittiği her yerde ona eşlik eden kırmızı-beyaz çizgili bir çorap 🙂

Kitapların çok hafif, eğlenceli bir dili var. Örneğin Kocakulak Şehirde isimli kitapta Claude, hastanedeki insanların ateşlerini muz ile ölçüyor. Çorap, minik ayakları sayesinde kendi başına yürüyor. Bu tarz espriler eminim ki miniklerin hoşuna gidecek.

Kocakulak serisi, tamamen resimli bebek kitaplarından öykülü büyük çocuk kitaplarına geçmek için güzel bir seçim. Kitapların espirili tonu sayesinde çocuklar sıkılmadan okuyabilir. Daha üst seviyedeki kitaplara hazırlık yapabilir. Kitapların her biri 96 sayfa… Ancak su gibi okunuyor. Özellikle 5-9 yaş arasındaki çocuklar için uygun. Henüz almadıysanız, yaz tatilinin kalan kısmında okumak için de güzel bir seçim olabilir.

Kitap Hediyesini Nasıl Kazanacaksınız?

Üç şanslı okuyucum Alex T. Smith’in Altın Kitaplar’dan çıkan “Kocakulak” serisinden birer kitap kazanacak.

Aşağıdaki yöntemlerden her biri için ayrı bir çekiliş numarası kazanacaksınız. Hepsini yaparsanız 3 ayrı şansınız olacak.

1- BebekveBen Facebook sayfasını beğen-like yapın. Daha sonra bu yazının altına, Facebook adınızı da yazarak “beğen-like” yaptığınızı belirten bir yorum bırakın. Önceden beğen-like yaptıysanız, onu belirtirseniz o da sayılacak.

2- Altın Kitaplar Twitter sayfasını “takip et-follow” yapın. Daha sonra bu yazının altına Twitter adınızı da yazarak “takip et-follow” yaptığınızı belirten bir yorum bırakın. Önceden takip et-follow yaptıysanız, onu belirtirseniz o da sayılacak.

3- Bu çekilişi kendi Facebook ve/veya Twitter sayfanızda duyurun. Daha sonra bu yazının altına LİNKİYLE BERABER nerede duyuru yaptığınızı belirten bir yorum bırakın. Duyuru için şu metni kullanabilirsiniz:

[important]@BebekveBen @altinkitaplar dan Kocakulak Serisi çekilişine katılın. Çocuk kitabı kazanın. http://goo.gl/OgGMpY[/important]

LÜTFEN YORUMLARINIZA FACEBOOK ve TWİTTER ADLARINIZI YAZMAYI UNUTMAYIN.

Hepsi bu.

Bu yazının yayınlandığı tarih itibarıyla başlayan çekilişe katılım süresi 6 Ağustos 2013 salı günü Türkiye saatiyle 23,59′da sona erecek. Katılım süresi sonrasında 3 asıl ve 3 yedek talihli okuyucum random.org’dan belirlenecek ve asıl talihlileri 7 Ağustos 2013 cumartesi günü blogumdan duyuracağım. Kazanan okuyucularımla emaille iletişime geçecek ve gönderi için adres bilgilerini isteyeceğim. Emaille iletişime geçişimin ardından 1 hafta süresince bana dönüş olmaması durumunda, yedek talihlileri açıklayacağım.

Hediye sadece Türkiye adreslerine gönderilebiliyor. Bu nedenle yurtdışında yaşayan okurlarımdan biri kazandığı takdirde, hediyelerini kendilerine ulaştıracak bir tanıdıklarının Türkiye’deki adresini vererek çekilişe katılabilirler. Altın Kitaplar çalışanları bu çekilişe katılamazlar.

Siz de daha önce BebekveBen’den hediyeler kazanan okurlarıma katılın.

Herkese bol şans!

Tanla Bilir

Merhabalar! Adım Tanla. Web tasarımcısı ve BebekveBen'in kurucusuyum.
BebekveBen çocuk bakımından öte ebeveynlik, kadın olmak, birey olmak, yurtdışında yaşam, seyahat, yemek, ürünler, eğitim, sağlık gibi hayatın içinden pek çok konunun paylaşıldığı, ailelerin buluştuğu, soru sorduğu, dileyenlerin konuk yazılarla katkıda bulunduğu ve deneyimlerini paylaştığı bir platform... Bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Yorumlar

Yanıt Yaz
 1. Sevgili Bebek ve Ben sitenizi çok uzun zamandır beğeniyorummm 🙂 Hatta çok beğeniyorum 🙂 Oğlum Demir Hayvanlarla ilgili hikayelere bayılıyor. Kocakulak Şehirde serisi için şans diliyorum.

  Facebook adım Biricik Demir
  Altın Kitapları @Biricik1Dunyam adıyla takip ediyorum.

  Sevgiler

  Biricik

 2. Bana biraz Snoppy i hatirlatti.

  Seni Sansal Nuray adıyla facebooktan takip ediyorum. Twitter’da @OyunUzmanlari adıyla takibe aldım Altın Kitapları. Ayrıca facete de duyuru yaptım

  Sevgiler

 3. sizi daha önceden beri takip ediyorum . merak ettiğim herşeyi buluyorum sitenizde. facebook kullanıcı adım rabia erdoğan tınaz

 4. Çekilişe katıldım , seni facebook’tan Nagihan Tekin Nuray adıyla takip ediyorum. Altın Kitapları twitter’dan takibe aldım. Duyuruları yaptım. Merakla sonucu bekliyorum 🙂

 5. Yazılarınızı , bebeğinizle ilgili yaşam deneyimlerinizi severek takip etmekteyim. Facebook adım Burcu Akın Okdemir. Sevgiler..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

amerikada çocuk yetiştirmek

Amerika’da Çocuk Yetiştirmenin Avantajları ve Dezavantajları

Aptamil Akademi

Aptamil Akademi’de Yerinizi Almaya Hazır mısınız?