in

Esra’nın Elif’inin Doğum Hikayesi…

Sevgili BebekveBen takipçileri,

Biz çok şükür Elif’imize sağlıkla kavuştuk. Peki süreç nasıl gelişti? Neler oldu? Ben neler hissettim ve sonrasını azıcık anlatayım. Zira Elif her an uyanabilir ve ben bir daha ne zaman bilgisayarın başına geçebilirim bilmiyorum 🙂

Hatırlarsanız 42. haftayı beklememe kararı almıştık. 41. haftanın içinde yani 9 Nisan’da rutin doktor kontrolüne gittiğimizde Elif’in hala yukarıda olduğunu ve çatı muayenesinde de hiiiiç bir gelişme olmadığını öğrenince doktor bana sormadan ben kararımı vermiştim; kızımı almaya ben gidecektim 🙂 Gerçekten de tam 1 saat sonra Elif kucağımdaydı. Yakınlarımıza haber verene kadar sadece eşim ve ben son dakikaların tadını çıkarttık. Hatta ben Elif’e çok sevdiğim bir kitabı (Başka Bir Anne) okudum. Laylaylom girdim ameliyathaneden epiduralin etkisiyle biraz sersem çokça şaşkın çıktım. Elif’i ilk gördüğümde de “Ben bu kızı tanıyorum kiiii” dediğimi ve yanağıma koyduklarında her yerini öptüğümü kokusunu içime çektiğime hatırlıyorum. Normal doğum yapamadığım için kendimi -ne kadar hazırlansam da- bir acayip kötü hissedeceğimi düşünmüştüm. Gerçekten öyle olmadı. Normal doğum “tecrübe etmek istediğim güzel bir anı” olarak hafızamda kaldı. Bizim şartlarımızda Elif’in ve benim sağlığımız için beklememek en iyisiydi. Ben hep “kolay bir doğum” dilemiştim ve evren de sesimi duymuştu; daha ne olsun… Elbette ki bir dolu “e sen normal doğum istiyordun ya” diyenlere cevap vermek zorunda kaldım.

Cidden anladım ki önemli olan kızımıza sağlıkla kavuşmakmış, gerisi de teferruatmış.

Peki ya şimdi bizim evde neler oluyor?

Öncelikle ve maşallah diyeyim evimiz süt kokuyor ve ben bunu çok seviyorum. Düzenimiz tabii ki allak bullak oldu. 2 anne de yanımızda olmasına rağmen sonrasında boşluğa düşmemek için Elif’le ilgili şeyleri kendimiz halletmeye çalışıyoruz. Yemek/çamaşır/temizlik desteği ise ne büyük nimetmiş onu anladım.

Uykularım kesinlikle tam değil hep yarım yamalak ama kalbim hep dolu dolu. Ne zaman şikayet etmeye kalksam aklıma bu duyguyu yaşayamayan insanlar geliyor ve susuyorum, halime binlerce şükrediyorum.

Bir de unutmadan “hazır olmak” diye bir şey yokmuş; bir şeylerin “tam da içine düşmek” varmış 🙂

Hepinize tüm güzel mesajlarınız için çok teşekkürler; hepinizi sevgiyle kucaklıyoruuuuuz…”

bebekeli

Tanla Bilir

Merhabalar! Adım Tanla. Web tasarımcısı ve BebekveBen'in kurucusuyum.
BebekveBen çocuk bakımından öte ebeveynlik, kadın olmak, birey olmak, yurtdışında yaşam, seyahat, yemek, ürünler, eğitim, sağlık gibi hayatın içinden pek çok konunun paylaşıldığı, ailelerin buluştuğu, soru sorduğu, dileyenlerin konuk yazılarla katkıda bulunduğu ve deneyimlerini paylaştığı bir platform... Bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Yorumlar

Yanıt Yaz
  • Sevgili Mervin,
   Ne demek istediğini şimdi anladım; yani doğum yapıp da mis kokusunu içime çekince 🙂
   Çok teşekkürler güzel dileklerin için..
   Mira da umarım iyidir, görüşmek üzere..
   Kocaman öpücükler

 1. Esra cim sağlıkla ve mutlulukla büyütün bebeginizi. Hosgelmis iyi ki gelmiş Elif. Şansı bol olsun. ..

 2. Esra cim benim Laram 37 hafta d olunca 1 nisanda dünyaya geldi. Çok şükür sağlıklı ve çok tatlı bir bebek. İnanilmaz kuvvetli bir sesi var .Doktorum ve ameliyathanedekiler cazgir Lara taktilar adını. Benim hayatım da seninkinden farklı değil. Emzir gazını al altını değiştir. Bolca ağlama, sukretme:) Umarım tekrar tecrubelerimizi paylaşırız. Sağlıklı günler. ..

  • Aaaa çok sevindim, maşallah diyeyim..
   Lara Elif’in ablası oldu desene 🙂
   Zorlukları var elbette birbirimizi kandıramayız ama dünyanın en müthiş duygusu olduğunu da hep hatırlamak en güzeli 🙂
   Size de sağlıklı, Lara’lı, bol sütlü, az gazlı güzel günler..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Deniz ilkogretim anasinifi

Okyanusa Bir Denizyıldızı da Siz Atın: Deniz İlköğretim Okulu Ana Sınıfı Bağışlarınızı Bekliyor!

line

Duman < Jeton < Kart < Dakika < MB