in ,

Ebeveynler Yemek Yiyebilir mi?

ebeveynler yemek yiyebilir mi

Bu son haftada Can`ın hareketlerinde yine değişen bir şeyler var. Akşamüzeri beslenme seansına uyandığında tekrar uykuya dalmakta zorluk çekiyor. Olan da tam o sıralar işten eve dönen babasına oluyor. Akşam yemeği saatlerimiz ile bebeğin uyku saatleri çakışınca yemeklerimizi hemen hiç zamanında yiyemez olduk. Genellikle birimiz Can`ı avutur ve uykuya dalmasını sağlarken öbürümüz yemek yiyor. Lokmalar boğazımıza diziliyor ve yemeklerimiz genellikle soğumuş oluyor.

Televizyon izlemek de lüks oldu. Televizyon seanslarımız genellikle 30 dakikalık sitcom diziler ve yarışma programları ile sınırlı kalıyor. Çünkü ne zaman bir filme başlasak ya Can uyanıyor ya da bizim uykumuz geliyor ve filmin tamamını izleyemiyoruz.

Anne sağlığı açısından da özellikle emziren annelerin benim gibi sürekli kambur durmaktan sırt ağrısı çekmeleri kaçınılmaz oluyor. Bu konuda yardımcı olacak emzirme yastığım olmasına rağmen Can çok küçük olduğu için boyu memeye erişmekte kısa kalıyor ve ben de erişsin diye eğilmek zorunda kalıyorum. İşte sırt ağrılarının baş sebebi…

Ebeveynlere bir de uyarımız var. Bugün Can göğsümde yatarken meme aradı. Bulamayınca da kolunu emmeye başladı. Yukarıdan baktığımda kolunu emmesi çok şirin gözüktüğü için babasından fotoğraf çekmesini istedim. Tüm bunlar en fazla 3 dakika sürmüştür. Sonra kolunu ağzından çektik. Birkaç saat sonra emzirirken koluna baktığımda kolunun kıpkırmızı olduğunu gördüm ve çok üzüldüm. Bu kadar kuvvetli emebileceğini düşünmemiştim. Siz siz olun bebeklerin böyle olur olmaz şekilde kollarını emmesine izin vermeyin.

Tanla Bilir

Merhabalar! Adım Tanla. Web tasarımcısı ve BebekveBen'in kurucusuyum.
BebekveBen çocuk bakımından öte ebeveynlik, kadın olmak, birey olmak, yurtdışında yaşam, seyahat, yemek, ürünler, eğitim, sağlık gibi hayatın içinden pek çok konunun paylaşıldığı, ailelerin buluştuğu, soru sorduğu, dileyenlerin konuk yazılarla katkıda bulunduğu ve deneyimlerini paylaştığı bir platform... Bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuvalet duzeni

Tuvalet Düzeninde Değişme

Anneler Günü