in , , ,

Doktor Ziyareti ve Yeni Göğüs Pompası


İshal sorunu için doktora gittik. Şükür ki Can`ın ateşi yok. Yapılan ölçümde kilosu 8.2lbs (3 kilo 700 gram) çıktı. Doğum anında 7.95lbs (3 kilo 600gram) olduğu icin kilo almaya başladı denilebilir. Ateşi ve kilo kaybı olmadığı, çişleri de düzenli olduğu için ishal bünyesini çok etkilemiş gibi gözükmüyor. Doktor ishalin sebebini tam anlamamakla beraber gaz içeren karnıbahar, lahana, fasulye gibi yiyeceklerden uzak durmamı tavsiye etti.

Doktordan sonra öğlen uçağı ile Can`ın babaanne ve dedesi Kuzey`in kardeşinin yaşadığı Florida`ya yolcu ettik. Bize hamileliğin son aylarında ve doğumdan sonraki ilk 15 günde çok yardımcı oldular. Şimdi Kuzey`in kardeşi Defne`nin mezuniyet törenine katılmak için ayrıldılar. Onları çok özlemekle beraber umarım onlar olmadan da bebekli yaşantımızı idare edeceğiz.

Kuzey bizi eve bıraktıktan sonra Can`in resmi doğum sertifikasını almak için ilgili ofise gitti. Her ihtimale karşı doğum sertifikasindan 3 örnek yaptırmış. Böylece Can da bir birey olarak resmi evraklarda gözükmeye başladı.

Akşamleyin alışverişe çıktık. Yeni pompa olarak Medela`nin Swing ürününü aldik. Babies R Us dan 20% indirim kuponumuzu da kullandık. Yeni pompa çok daha sessiz çalışıyor ve emme gücü güzel gözüküyor. İlk günkü sağma denememden beklediğim kadar süt çıkmadı. Umarım ilerleyen günlerde süt üretimim artar.

Tanla Bilir

Merhabalar! Adım Tanla. Web tasarımcısı ve BebekveBen'in kurucusuyum.
BebekveBen çocuk bakımından öte ebeveynlik, kadın olmak, birey olmak, yurtdışında yaşam, seyahat, yemek, ürünler, eğitim, sağlık gibi hayatın içinden pek çok konunun paylaşıldığı, ailelerin buluştuğu, soru sorduğu, dileyenlerin konuk yazılarla katkıda bulunduğu ve deneyimlerini paylaştığı bir platform... Bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İshal

Kundaklamalı mı? Kundaklamamalı mı?