Sabah erkenden doktora gittik. Doktor Can’ın gözündeki rahatsızlığın sadece göz yaşı kanallarını tıkalı olmasından kaynaklandığını söyledi ve antibiyotik içerikli bir ilaç verdi. Ayrıca Can’ın kilosu 10 lbs (4 kilo 500 gram), boyu 21,5 inches (54.5 cm) olmuş. Buna çok sevindik.

Daha sonra Emzirme Uzmanını ziyaret ettik. Emzirme Uzmanı Can’i emzirmeden önce tarttı. 9 libre 158 ounces (4 kilo 150 gram-sanırım doktor ofisindeki tartı ile bu tartı arasında fark var) çıktı. Daha sonra sol göğsü emzirdikten sonra bir daha tarttı. 10 lbs’in üzerine çıktı. Böylece Can’ın anne sütünden yeterince aldığı anlaşıldı. Bu durum beni rahatlattı. Çünkü sütümün az geldiğinden ve Can’ın aç kaldığı için huzursuz olduğundan şüpheleniyordum. Nihayet bu olasılığı elemiş olduk. Şimdi Can huzursuzlandığında açlıktan değil de başka sebeplerden (mesela gaz) olduğunu anlayacağız.

Bugün akşama doğru Can yine çok huzursuzlanınca eczaneden aldığımız gaz giderici ilacı denemeye karar verdik. Bu ilacın 2 versiyonunu satın aldık. Biri daha doğal maddelerden üretilmiş. Diğeri ise daha kimyasal-ilaç içeriğine sahip. Biz doğal olanı denemeye karar verdik. İlacın rengi siyah olduğu için insanı tedirgin ediyor. Gaz ve huzursuzluğu alıyor. Yan etkisi olmadığı ancak doğal olarak uyku getirdiği yazıyor. Şırınga ile çekilip bebeğin ağzına enjekte ediliyor. İlacı azar azar vermeye başlarken şırınganın hakimiyetini kaybettim ve dozun tamamı Can’ın ağzına başarı ile girdi. Can bir müddet sonra uykuya daldı. Bugüne kadar daldığı en sessiz uyku idi, öyle ki ara ara nefes alıp almadığını kontrol etmek durumunda kaldık. Söylendiği gibi uzun uzun uyumadı. 30dk-1 saat sonra uyandı. Ancak ondan bir sonraki uyku seansında doğumundan bu yana ilk defa 5 saat uyudu. Ne büyük rahatlık…

Tanla Bilir

Merhabalar! Adım Tanla. Web tasarımcısı ve BebekveBen'in kurucusuyum.
BebekveBen çocuk bakımından öte ebeveynlik, kadın olmak, birey olmak, yurtdışında yaşam, seyahat, yemek, ürünler, eğitim, sağlık gibi hayatın içinden pek çok konunun paylaşıldığı, ailelerin buluştuğu, soru sorduğu, dileyenlerin konuk yazılarla katkıda bulunduğu ve deneyimlerini paylaştığı bir platform... Bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

gozde.capaklanma

Göz

kavusma

Misafirlerimiz Geliyor!