in , ,

Çekiliş – Nick Harper İmzalı “İmdat Baba Oluyorum” Kitabını Kazanın

Bebeğin bakımında kocasının daha çok yardımcı olmasını isteyen annelere müjde! İmdat Baba Oluyorum: Yeni Babalar İçin Lüzumsuz Bilgiler İçermeyen Nihai Hayatta Kalma Kılavuzu çıktı… Uvvv, pek uzun olan bu başlık gözlerinizi korkutmasın. Çünkü okuması gayet keyifli bir başucu kitabı bu… İngiliz yazar Nick Harper tarafından yazılan ve Affectum Libris yayınevinden Türkçesi çıkan “İmdat Baba Oluyorum”, bir babanın gözünden bebeklerin yaşamındaki ilk 12 ayı anlatıyor.

Nick Harper imzalı, “İmdat Baba Oluyorum” kitabını kazanacak 5 kişiden biri olmak için yazının sonuna göz atın!

 

Nick Harper
Nick Harper

Louis ve James isimli ikizlerin babası olan Harper, Londra’da yaşayan bir yazar ve gazeteci. 2007’den beri 4 adet kitabı yayınlanmış ve Men’s Health, The Guardian, FHM, FourFourTwo, Sport and Q gibi dergi ve gazetelerde yazmış. Kendisini uzun boylu, kahverengi/kızıl/gri karışımı ilginç bir sakalı olan, eşi Sarah ile birlikte 5 senedir ikiz oğullarını büyütmeye çalışan ve sakalındaki grileri muhtemelen bu şekilde kazanmış, yorgun, fakat mutlu bir insan olarak tanımlıyor. 🙂  Dünyanın neresinde yaşarsak yaşayalım ebeveynlik hikayelerimiz benzer değil mi?

 

İmdat Baba Oluyorum 2014 yılında İngiltere’de yayınlamış ve Affectum Libris yayınevi tarafından 2015’de dilimize kazandırılmış olan, dumanı üzerinde tüten, tazecik bir kitap…  Nick Harper, babalık macerasına ikizlerle başlayarak, iki kat bez, mama, kusmuk, çiş ve uykusuzlukla kahramanca mücadele etmenin ödülünü; iki kat gülücük, mır-mır mırıldanma, bebek boğumları ve bebek kokusuyla almış. Yeni baba Nick’in ağzından, bir sohbet havasında yazılmış olan kitap, diğer anne/babaların, sağlık konusunda uzmanların ve ebelerin görüşlerinden de yararlanıyor. Özellikle ilk kez baba olacak erkeklere  (ve elbette anne olacak kadınlara) çocuklarını büyütürken ihtiyaç duyacakları cesareti ve kendine güveni, pozitif bir anlatım diliyle vermeyi amaçlıyor. Verdiği bir röportajda Harper şöyle diyor:

Bebek bakımında bir uzmanmış gibi yapmıyorum. Görünüşe göre ebeveynlik yolunda herşey anneleri eğitmek için hazırlanmış gibi, pek çok kitap uzun ve karmaşık. Babalar bebeği karınlarında taşımadığı için olaylardan kopuk oluyorlar. Ben de pek çok açıdan ne yapacağımı bilmez haldeydim. Kitapta hikayelerini verdiğim diğer babalar da baba olmaya hazır hissetmediklerini söylüyordu. O babalardan biri “İlk birkaç ay boyunca, yaşamı karısı için kolaylaştırmak için sürekli eve birşeyler alan ve birşey taşıyan bir uşak gibi hissettiğini” söylemişti.
Eşinizle bir takım oluyorsunuz ve işlerin mümkün olduğu kadar aksamaması için elinizden geleni yapıyorsunuz. Karım yorgunluktan tükenmişti. Eğer ikizlerimize biraz bakıp, saat sabaha karşı 2’deki beslenme seansından önce karımın dinlenmesini sağlamazsam aşırı derecede bitkin oluyordu…

imdatBabaOluyorumİmdat Baba Oluyorum’da bebeğin ilk 12 ayında en çok ihtiyaç duyulacak uyku, ağlama, biberonla besleme, alt değiştirme, bebeğe güvenli bir ev hazırlama, hijyen, hastalıklarla başa çıkma gibi temel bilgileri bir babanın gözünden veriyor. İmdat Baba Oluyorum ebeveynlik dünyasında yanlız olmadığınızı duyumsatan, bebek bakımında pratik listeler ve adım adım talimatlarla yaşantınızı kolaylaştıran sıcacık bir kitap. Tüm babalar (ve elbette anneler) mutlaka okumalı…

Pssst! Eğer blogumu takip eden annelerden biriyseniz ve bebeğinizin bakımında kocanızın daha çok yardımcı olmasını istiyorsanız bu kitap onun için güzel bir hediye olabilir. 🙂

Nick Harper’dan İmzalı Kitap Hediyesini Nasıl Kazanacaksınız?

BebekveBen sosyal medya hesaplarını takip eden ve bu çekilişi duyuran beş şanslı okuyucum Nick Harper’ın Affectum Libris yayınevinden çıkan “İmdat Baba Oluyorum” kitabını kazanacak. Üstelik yazar tarafından bizzat imzanmış olarak! 

1- Aşağıdaki sosyal medya hesaplarımdan en az birini ya da birden fazlasını takibe alın. Takip ettiğiniz her hesap için 1 çekiliş numarası kazanacaksınız.

2- Bu çekilişi kendi sosyal medya hesaplarınızından birinde duyurun.

3- Bu yazının altına sosyal medya hesaplarınızdaki adınızı ve duyuru linkinizi yorum olarak bırakın.

Çekiliş Kuralları

 • Çekilişe katılım, bu yazının yayınlandığı gün başlayıp, 14 Mart 2015 cumartesi günü Türkiye saatiyle 23:59′da sona erecek.
 • Katılım süresi sonrasında 5 asıl ve 5 yedek talihli okuyucum random.org’dan belirlenecek ve asıl talihlileri 15 Mart 2015 pazar günü blogumdan duyuracağım.
 • Kazanan okuyucularımla emaille iletişime geçecek ve gönderi için adres bilgilerini isteyeceğim. Emaille iletişime geçişimin ardından 1 hafta süresince bana dönüş olmaması durumunda, yedek talihlileri açıklayacağım.
 • Hediye sadece Türkiye adreslerine gönderilebiliyor. Bu nedenle yurtdışında yaşayan okurlarımdan biri kazandığı takdirde, bir tanıdıklarının Türkiye’deki adresini vererek çekilişe katılabilirler.

Siz de daha önce BebekveBen’den hediyeler kazanan okurlarıma katılın.

Herkese bol şans!

Tanla Bilir

Merhabalar! Adım Tanla. Web tasarımcısı ve BebekveBen'in kurucusuyum.
BebekveBen çocuk bakımından öte ebeveynlik, kadın olmak, birey olmak, yurtdışında yaşam, seyahat, yemek, ürünler, eğitim, sağlık gibi hayatın içinden pek çok konunun paylaşıldığı, ailelerin buluştuğu, soru sorduğu, dileyenlerin konuk yazılarla katkıda bulunduğu ve deneyimlerini paylaştığı bir platform... Bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Yorumlar

 1. Bu kitabı ben de eşim için istiyorum. Sizi Twitter’da burcua adiyla takip ediyorum. Duyurumu da yaptım. teŞEKKÜR.

 2. Facebook sayfamda takip ediyorum (Ceren Evlice Mamat) ve sayfamda paylaştım

 3. Merhaba, öncelikle tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz. Benim eşim türk kendim yabancıyım Türkiyede eşimden başka bana yardım edecek kimsem yok, bu yüzden eşimin bilgilenmeye tecrübeye ihtiyacı var

 4. twitter hesabım: bornova2009

  facebook hesabım: Funda Ağırkol Aydın

  ınstagram hesabım : FUNDAY77

 5. Merhaba,

  Tüm sosyal medya hesaplarımdan takip ediyorum. Facebook’ta çekilişi paylaştım.
  Çok teşekkürler. :))

Emzirmeyi Bırakma Yöntemleri

Çocuğumun Gelişiminden Endişeleniyorum