in

Can Moda Canavarı

Bugün yeni bir yazı dizisine başlıyoruz: “Can Moda Canavarı”. Bu bölümde Amerika ve Türkiye bebek modasından örnekler verecek ve sizin için çeşitli kıyafet seçenekleri hazırlayacağım.

Bebek modası da olur muymuş? demeyin. Bal gibi de oluyor. Ancak modanın körü körüne takipçisi olduğumuzu söylemek çok da doğru olmaz. Can’ın kıyafetleri seçerken dikkat ettiğim birkaç nokta var:

Sağlık İlk nokta şüphesiz sağlık. O nedenle etiketleri dikkatle okuyorum. Özellikle tenine değen kıyafetlerin pamuklu olmasına özen gösteriyorum. Daha önce de yazdığım gibi, toksik içerikleri ile ilgili söylencelerin her yerde konuşulduğu Çin malı ürünlerden pek hazzetmiyorum.

Bütçe İkinci dikkat ettiğim konu bütçe. Bebek modasında mini mini kıyafetler uçuk fiyatlarla alıcı bulduğu için, akıllı alışveriş yapmayı tercih ediyorum. Sezon zamanında beğendiğim ürünleri gözüme kestirip, indirim başladığında mağazanın önünde bitiveriyorum. Amerika’da alışverişlerde yaygın olarak kullanılan indirim kuponlarını her zaman saklayıp, uygun yerlerde kulanıyorum. Sürekli alışveriş yaptığım yerlerden edindiğim, avantaj sağlayan mağaza kartlarım da var.

Estetik Son olarak da estetik… Bebek ürünlerinde kendime göre bir zevk anlayışım var. Can akıllanıp, kendi kıyafetlerini seçmeye başlayana kadar annenin dedikleri olacak 🙂 Bebek kıyafetlerinde çoğunlukla ya minimal desenli ve natural tonlarda kıyafetlerden ya da aşağıda örneğini göreceğiniz  cesur tasarımlı, renkli ve iddalı modellerden hoşlanıyorum. Biliyorum söylediklerim birbirine tamamen zıt gibi gözüküyor. Ama her iki türün de giyilme zamanı var. İlk grubu çoğunlukla ev kıyafetleri için, ikinci grubu da dışarı kıyafetleri için tercih ediyorum. Zaman içinde “Can Moda Canavarı” bölümünde ne demek istediğimi örneklerle göstereceğim.

Serimizin ilkinde, erkek bebeklere kıyak geçtim. İnsanın içini titreten kış mevsiminde, minik erkeklerin hem şık hem de sıcacık olması için… Umarım hoşunuza gider.

Tanla Bilir

Merhabalar! Adım Tanla. Web tasarımcısı ve BebekveBen'in kurucusuyum.
BebekveBen çocuk bakımından öte ebeveynlik, kadın olmak, birey olmak, yurtdışında yaşam, seyahat, yemek, ürünler, eğitim, sağlık gibi hayatın içinden pek çok konunun paylaşıldığı, ailelerin buluştuğu, soru sorduğu, dileyenlerin konuk yazılarla katkıda bulunduğu ve deneyimlerini paylaştığı bir platform... Bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Yorumlar

Yanıt Yaz
  1. Ahh aklıma, oğluma canımın çektiğince pespembe tişörtler, fuşya pantolonlar giydirdiğim günler geldi. Şimdi “bunlar kız rengi” diye istemiyor haspam. Bilsem daha çok alırdım bebekken. Bir de asla jean istemiyor, “anne lütfen hep eşofman giydir bana” diyor. O konuda hak veriyorum gerçi, ben de daralırım kot pantolondan 🙂 Yalnız Gap’in yumuşacık jeanlerini o sınıfa sokmamak lazım, haksızlık etmeyeyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Amerika’daki Türk Anneler ve Anne Adayları

Şşş! Sessiz Ol! Çocuk Uyuyor!