in ,

Can Moda Canavarı: H&M Cicileri

H&M’e bayıldığımı söylemişmiydim? Seneler önce, aslen Chicago’lu olup, bizimle aynı şehirde yaşayan bir arkadaşımın övgüleri sebebiyle bu markayla tanışmıştım. Tatil için Chicago’ya gideceğimi duyunca, “aman H&M’e mutlaka uğra!” demişti. Ben de Chicago’ya ayak basar basmaz ilk fırsatta mağazayı ziyaret etmiştim. O zamanlar Madonna H&M için “M by Madonna” isimli bir koleksiyon yaratmıştı. Mağazanın içi mahşer gibi kalabalıktı. Kalabalıktan bunalınca hiçbirşey alamadan çıktım. Daha sonra master yapmak için Atlanta’ya taşınınca, H&M’i sürekli ziyaret eder oldum. Meğer kalabalık sadece o güne özgü değilmiş. Trendy ürünleri ve uygun fiyatlarıyla, Amerika’da gördüğüm her H&M’in hemen her zaman müşterilerle dolu olduğunu keşfettim.

H&M 2010’da Türkiye pazarına da girdi. İlk mağazalarını Forum İstanbul’da açtılar. Açılış haftasında normalde pahalı olan ve Amerika’lı yıldızlar tarafından sıklıkla tercih edilen bir Fransız markası olan Lanvin’in H&M için hazırladığı ve daha hesaplı olan “Lanvin For H&M” koleksiyonu satışa sunuldu. Türkiye’nin en ünlüleri bu koleksiyondan ilk alışveriş yapanlar olmak için H&M tarafından davet edildiler. Ünlüler de ucuz Lanvin’leri kapmak için kuyruğa girdiler. Aslında ne yalan söyleyeyim buna biraz şaşırmıştım. Çünkü H&M aslında çok da pahalı  bir marka değil. Ünlülerimiz de muhtemelen Lanvin’i normal fiyatlarıyla alma gücüne sahipler. İndirimli koleksiyona neden bu kadar rağbet oldu anlayamadım. Olan Lanvin’leri uygun fiyata dolabına ekleme şansını kaçıran sade vatandaşa oldu.

Uzatmayayım, bizim şu anda yaşadığımız şehirde H&M yok. Dolayısıyla Vancouver seyahatimizde şehir merkezinin en havalı AVM’si olan Pacific Centre’de H&M’i görünce çok sevindim. Kuzey’in toplantıda olmasını fırsat bilip, saatlerce mağazayı didik-didik ettim. Sonunda Kuzey’e, kendime ve Can’a birşeyler seçtim. İşte Can için H&M’den seçtiğim tişört ve pantalon. Cıvıl cıvıllar değil mi?

%100 pamuklu kumaştan olan tişört, makinada 60 derecede yıkanıyor. Bremen’in Mızıkacıları misali, üst üste hayvan motifleriyle süslenmiş. ($6.95)

%100 pamuklu poplin pantalonun bel kısmı lastikli. Ön ve arkasında cepler ile süslenmiş. Diğer renkleri bej, lacivert ve beyaz. ($12.95)

Kıyafeti tamamlamak için seçtiğim ten rengi şapkanın çevresinde şık, lacivert bandı var. Şapkanın içi de minik kafaları korumak için kumaşla kaplanmış. ($7.95)

Deri görünümlü lacivert ayakkabılar bileklerden cırt-cırt (velcro) ile bağlanıyor. Tabanı kaymaz kauçuktan. Pembe ve beyaz renk seçenekleri de var. ($14.95)

Yeni cicilerini bebeğime giydirmek için sabırsızlanıyorum. Hoşgeldin bahar!

Can Moda Canavarı: H&M Cicileri

Tanla Bilir

Merhabalar! Adım Tanla. Web tasarımcısı ve BebekveBen'in kurucusuyum.
BebekveBen çocuk bakımından öte ebeveynlik, kadın olmak, birey olmak, yurtdışında yaşam, seyahat, yemek, ürünler, eğitim, sağlık gibi hayatın içinden pek çok konunun paylaşıldığı, ailelerin buluştuğu, soru sorduğu, dileyenlerin konuk yazılarla katkıda bulunduğu ve deneyimlerini paylaştığı bir platform... Bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Obeziteden Kurtuluş Günlüğüm: 2.Hafta

can kablo

Bebeksi Haller: Anlamadığım Şeyler