in ,

Can Havuzda Cıbı Cıbı Yapıyor

Mayıs ayı ile birlikte insanı bunaltan sıcaklar da başladı. Evin ısısını klimayla sabit bir derecede tuttuğumuz için evde pek bunalmıyoruz. Ancak dışarıya çıkınca buram buram terlemek işten bile değil. Bu nedenle dışarı işlerimizi saat 16.00’dan sonraya bırakmaya gayret ediyoruz.

Bugün hava yine çok sıcak olunca, Can’ı havuza sokmaya karar verdik. Saat 17.00 civarında evden çıktık. Ben spor salonunda şişkoluklarımı azıcık erittikten sonra baba-oğula katıldım ve bu harika fotoğrafları çektim.

can havuzda1Can suyu çok seviyor. Bıraksanız saatlerce içinde oynar. Henüz kendi başına havuza girecek kadar büyük olmadığu için ona kolluk almadık. Ancak dikkat ederseniz yeni bir şişme simidi var. Üstelik bu seferkinin rengi, ilk simidi gibi pembe değil, mavi 🙂 Oğluma artık kimse kız diyemez!!!can havuzda2Bebekleri havuza götürmenin en güzel yönlerinden biri de temiz havada eğlenip, enerjilerini harcadıktan sonra akşama güzel bir uyku çekmeleri… Bu akşam onu yatırdıktan sonra Kuzey ile bir film izleme şansımız olur belki. Kim bilir?

can havuzda3Babası simidini havuzun ucundaki ufak şelaleye doğru itince, bizimki pek bir heyecanlandı.

can havuzda4Bu arada önemli bir konuyu belirtmeden geçmeyeyim. Belki hatırlarsınız, Can ilk defa 7 aylıkken havuza girdi. O zaman Güneşten korunması için “Coppertone Water Babies Pure & Simple Sunscreen Lotion” güneş yağından sümüştük. Bu sefer de aynı markanın köpük şeklindeki versiyonu olan “CoppertoneWater Babies Foaming Lotion SPF 75+ Sunscreen”i kullandık. Köpük şeklinde olan bu versiyonu kolay dağılması için tercih ettik. Ancak bu güneş yağı Can’da alerji yaptı. Sürmemizden bir müddet sonra kollarında nokta şeklinde kırmızı lekeler belirdi. 7 aylıkken kullandığımızda alerji yaptığını hatırlamıyorum. O nedenle köpük versiyonunu kullanmayı düşünüyorsanız dikkatli olun derim.

Bu yaz havuzun yanısıra deniz kenarına da gitmeyi planlıyoruz. Kova, kürek, tırmık gibi techizatımız tam. Oğlumla kumdan kale yapacağımız günleri iple çekiyorum. Belki o zamana kadar yürür de… Hmm? Yürüyecek misin oğlum? I-ıh mı? Bak ama okuyucular “Artık yürüsün Can, kocaman abi oldu!” diyor. Neyse, ben artık kaçayım. Daha duş alacağız, akşam yemeğimizi yiyeceğiz. Çok işimiz var, çoook… Sağlıcakla kalın!

Tanla Bilir

Merhabalar! Adım Tanla. Web tasarımcısı ve BebekveBen'in kurucusuyum.
BebekveBen çocuk bakımından öte ebeveynlik, kadın olmak, birey olmak, yurtdışında yaşam, seyahat, yemek, ürünler, eğitim, sağlık gibi hayatın içinden pek çok konunun paylaşıldığı, ailelerin buluştuğu, soru sorduğu, dileyenlerin konuk yazılarla katkıda bulunduğu ve deneyimlerini paylaştığı bir platform... Bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Yorumlar

Yanıt Yaz
 1. Tatlım benim nede güzel çıkmış resimlerde.Suyu sevmeside çok iyi.Fırsatınız oldukça bunu tekrarlayın.Öptüm.

 2. Cok tatli,kimbilir ne keyiflenmistir suda..Hadi CAN, yururkenki fotograflarini bekliyoruz en kisa zamanda, tamam mi? Hepinizi opuyorum.Tum gunleriniz boyle keyifle gecsin!

  • Çok teşekkürler Gülçin teyzecim.
   Suyu doğduğundan beri çok seviyor Can. Bıraksanız banyodan hiç çıkmaz. Havuzu da çok seviyor. Ben asıl denizle buluşturmayı dört gözle bekliyorum.
   Yürümesi için de gözünün içine bakıyoruz. Ama o konuda biraz tembel oğlum.
   Öpücükler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

baba ile bebe

Benim İki Bebeğim Var

can çimende

Dostlarla Barbekü Partisi