in , ,

Bu Sefer de Kabız mı?

 

kabiz

Sabah 9.00’da yaptığı kakadan sonra Can’ın diğer kakaları oldukça az olunca Kuzey doktordan yarın için randevu aldı. Can’ın şimdi de kabız olduğundan şüpheleniyoruz. Bildiğiniz gibi Can’ın yüzünde bebek aknesi çıkınca portakal suyuna alerjisi olabileceğini düşünerek portakal suyunu kesmiştim ve akneler geçmişti. Kabızlık ise bence akneden daha ciddi ve sıkıntılı bir rahatsızlık. Bu nedenle anne sütünden bebeğe geçip bağırsaklarını yumuşatacağını düşünerek 2 bardak portakal suyu içtim. Ardından kayısı ve erik kurusu yedim. Bu değişiklikten mi bilemiyorum ama akşamüstü yaptığı kaka normaldi. Ayrıca her zaman saat 17.00 civarında başlayan huzursuzluğu bu sefer olmadı. Bir diğer yaptığım değişiklikte, her emzirmeden sonra, gazlı gözüksün-gözükmesin, gazını çıkardım. Şu anda saat gece 24.00 ve bir haftadır devam eden sıkıntılı hali yok. Umarım tüm gece güzelce uyur. Yine de yarın doktora gitmeyi ihmal etmemeli.

Ayrıca gece bezinin bittiğini fark ettiğimiz için saat 23.00 gibi Walmart’a gittik. Walmart bizim gibi bebek sahibi anne babalarla doluydu. Kasada henüz 1 yaşına girmiş ikiz çocuk annesi bir kadınla konuştuk. Uyku uyuyabiliyor musunuz? diye sordu. Demek ki tüm ebeveynlerin derdi aynı. Onlar da herşeyden ikişer tane almak zorunda kalmaktan muzdaripler. Hayat işte böyle…

Tanla Bilir

Merhabalar! Adım Tanla. Web tasarımcısı ve BebekveBen'in kurucusuyum.
BebekveBen çocuk bakımından öte ebeveynlik, kadın olmak, birey olmak, yurtdışında yaşam, seyahat, yemek, ürünler, eğitim, sağlık gibi hayatın içinden pek çok konunun paylaşıldığı, ailelerin buluştuğu, soru sorduğu, dileyenlerin konuk yazılarla katkıda bulunduğu ve deneyimlerini paylaştığı bir platform... Bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Brezilya Yemekleri

Doktor

Doktor Ziyareti