in

Berrak’ın Hamilelik Günlüğü – 31. Hafta

Herkese merhaba,

Minik kızım ve ben bir haftayı daha geride bıraktık. Hamileliğimde geriye sayarken bu iş giderek zevkli bir hal almaya başladı. Bizim minişin elini kolunu ayağını yakalıyorum arada. Bizimki en çok yan yattığımda oynamaya başlıyor. Hatta geçen gün kendimi tutamayıp bebişin hareketlerini videoya çektim. Karnımın iniş çıkışı, arada oluşan tümsekler izleyenleri şoka uğrattı. Anne karnında hareketli olan bebek doğunca da hareketli olur diye bir kural var mıydı?

“E sizin kız artık doğacak. İsmi yok mu?” diye herkes gibi siz de merak ediyor olabilirsiniz. Tuğra daha anne karnına düşmeden ismi belliydi. Bu minik kızın ismi ise nedense bir türlü konamadı. Bu hafta müzakerelerde son turu tamamlayıp, haftaya ismi açıklamayı düşünüyorum.

Bu hafta yaşadığım en büyük değişim BebekveBen’de hamilelik günlüğü tutan diğer arkadaşım Esra‘nın yaşadıklarına benzer şekilde, yürürken karnımın kaskatı kesilip sağ tarafımda hissettiğim hafif sancı oldu. Dolayısıyla bu karınca adımlarıyla yürümeme sebep oluyor ama çok uzun sürmeyip bir süre sonra geçiyordu. İlk hamileliğimde de benzer şeyler tecrübe ettiğimden çok şaşırmadım ama bu durum kağnı hareketlerimle yaya trafiğini bir hayli aksatmama sebep oldu.

Zaman yaklaştıkça “E artık bebişe birşeyler alsak” diye kıpırdanmaya başladım. Annemin ne zamandır süregelen tekliflerine boyun eğerek “Bakalım neler varmış” diye çıktık ki amanııın. Fiyatlar çok uçuk. El kadar bebişin 2 ay giyeceği şeyler kendime bile alırken düşüneceğim rakamlara satılıyor. “Çocuğun yediği helal, giydiği haram” diyerek indirimi beklemeye karar verdik. Ama tabii ben duramayıp internetten kokoş kızıma ciciler aldım. Evet şu an bizim kızın üstüne giyeceği 3-5 parça dışında bişeyi olmayabilir, ama çok şirin bir saç bandı ve şık mı şık bir bere eldiven takımı var. İnternetten verdiğim sipariş gelince kendimi koridorlara atıp tüm bayanlara bu cicileri göstermeyi ihmal etmedim.

cicilerAllahtan bir yandan annem fabrika gibi işleyip minişin battaniyesini, yeleğini ve hırkasını örmüş durumda. Bir ekip de İstanbul’da çalışıyor. Çıplak kalmaz herhalde buluruz birşeyler giydirecek 🙂

Bu haftalık da bu kadar. Haftaya sağlıkla görüşmek üzere..

Tanla Bilir

Merhabalar! Adım Tanla. Web tasarımcısı ve BebekveBen'in kurucusuyum.
BebekveBen çocuk bakımından öte ebeveynlik, kadın olmak, birey olmak, yurtdışında yaşam, seyahat, yemek, ürünler, eğitim, sağlık gibi hayatın içinden pek çok konunun paylaşıldığı, ailelerin buluştuğu, soru sorduğu, dileyenlerin konuk yazılarla katkıda bulunduğu ve deneyimlerini paylaştığı bir platform... Bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Yorumlar

Yanıt Yaz
 1. Ayyy çok güzel şeyler almışsın, bayıldım doğrusu. iyi günlerde kullanır inşallah. Bebek alışverişi hem çok zor hem de çok zevkli. İsminin ne olacağını merakla bekliyorum. Sağ taraftaki sancı maalesef bende de var ama çekeceğiz mecburen. Allah yardımcımız olsun.
  Sana, minik kızına ve Tuğra’ya bizden kucak dolusu sevgiler….

 2. Senem Hanım,

  Bandana ve şapka bere takımını internetten aldım. Markası Ela’s. Ama kendi sitesinden değil, unnado, yada butikbebe’de oluyor zaman zaman. Başka markaların da oluyor ama ben en çok bu markanınkileri beğeniyorum.

 3. Berrak Merhaba,
  Tuğra ile birlikte koyacağınız ismi ben de merak ediyorum çokça. Biz hala listeler yapıyoruz 🙂
  Her ne kadar süslü püslü şeyleri pek sevmesem de fotoğraftaki ciciler çoook güzellermiş.. Acaba kendim için istemediğim süs püsü kendi kızımda mı uygulayacağım 🙂 Güzel günlerde, mutlulukla giyin hepsini.
  Sağ taraf ağrısında hemfikiriz demek ki sorun yok ama keşke yürüyüşlerimizi bu kadar etkilemese değil mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esra Hamilelik 22 hafta

Esra’nın Hamilelik Günlüğü – 22. Hafta

mervin hamilelik 30.hafta

Mervin’in Hamilelik Günlüğü – 30.Hafta