in

Berrak’ın Hamilelik Günlüğü – 24. Hafta

Sizlere bu hafta bayram tatili vesilesiyle geldiğimiz Samsun’dan sesleniyorum. Teknolojik imkanların kısıtı nedeniyle bu hafta hamilelik günlüğümü telefonumla yazıyorum. Umarım yazana kadar yazacaklarımı unutmam.

Hamile olduğumu unutup bir hayli çalıştım bu hafta. Gel gör ki hamile olduğumu iş yerinde yaptığım unutkanlık sonucu çıkan ufak çaplı krizle hatırladım 🙂

Bu hafta doktor kontrolümüz vardı. Minik kızımızı bir kere daha detaylı ultrasonla görmüş olduk. Bizim kız karnımda bayağı bir semirmiş, 700 gram olmuş 🙂 Bir de babasının profilden kopyası olacağı da şimdiden belli. Hatta bu kadar benzer.

Doktorumuz önemli olmamakla birlikte bebişin kalbinde kaçak gördü. “Muhtemelen doğana kadar yada sonrasında kapanır.” dedi. Yine de gidişattan emin olmak için anne karnında bebişin kalbinin ultrasonunun çekildiği fetal ekoyu yaptırmaya karar verdik. Umarım birşey çıkmaz. Tipiydi, huyuydu, ismiydi ne kadar boş. Herşeyin başı sağlık.

Hamileliğimin başından beri korkusundan kendimi frenleye frenleye bir hal olduğum gebelik şekeri ise çıkmadı. Ama çok da kendimi salamadım. Çünkü doktorum şu ana kadar her ay ikişer kilo almış olmamı çok buldu. “Etin yanındaki pilavı, tatlıyı yeme hanımefendi ” dedi. Aksi gibi de önümüz bayram. Anlayacağınız frenlemeye devam.

Diğer yandan artık tostoparlak karnımla yürürken herkesin dikkatini çekmeye başladım. Kimi gülümseyerek sempati ile bakıyor. Kimi yolda çevirip dehşet ifadesi ile “Paçanıza takılıp düşeceksiniz, dikkat edin” diyor. Geçenlerde biri kız olduğunu duyunca, “E ama cildiniz hiç bozulmamış. Ultrasona inanmayın siz. Benim kardeşime de kız dedilerdi. Erkek oldu” dedi. Bir diğer versiyon da karnımı büyük bulup, “İkiz mi?” diye soranlar. Bundan sonra beni tanımayanlara “kaç aylık” diye sorunca 6 yerine, 7 aylık demeyi, “İkiz mi?” diye soran olunca da “Hayır üçüz!” diye cevap vermeyi düşünüyorum.

Bu arada bebişin ismine yönelik müzakereler hala devam ediyor. Biz ona şimdilik “minnoş”, “bıdık”, “bebiş” diyoruz 🙂 Tanla’nın bizim icin hazırlayacağı sürpriz ismi bir an önce belirlemek için beni heveslendirmedi değil. Yoksa bu gidişle ben doğana kadar bekleyebilirdim 🙂

Bu haftalık bu kadar sevgili okur. Herkese mutlu sağlıklı huzurlu nice bayramlar diliyorum. Bir sonraki bayrama bizim minnoşlara bayramlıklarını giydirip kavuşmak dileğiyle diyorum. Esen kalınız.

berrak hamilelik 24. hafta

Tanla Bilir

Merhabalar! Adım Tanla. Web tasarımcısı ve BebekveBen'in kurucusuyum.
BebekveBen çocuk bakımından öte ebeveynlik, kadın olmak, birey olmak, yurtdışında yaşam, seyahat, yemek, ürünler, eğitim, sağlık gibi hayatın içinden pek çok konunun paylaşıldığı, ailelerin buluştuğu, soru sorduğu, dileyenlerin konuk yazılarla katkıda bulunduğu ve deneyimlerini paylaştığı bir platform... Bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Yorumlar

Yanıt Yaz
  1. Sevgili Berrak dediğin gibi önce sağlık. Umarım küçük kızımızı sağlıcakla kucağına alırsın. Ailenle birlikte nice mutlu bayramlara…..

  2. Merhabalar, geçmiş bayramını kutlarım Berrak. Fon harika görünüyor, deniz havası eminim süper gelmiştir.
    Ben de önce sağlık diyenlerdenim (aslında herkes gibi). Dilerim her şey yolunda devam eder bu süreç sizin için de. İsim konusunda belki önümüzdeki haftalarda bir gelişme olur, sen de bizimle paylaşırsın 🙂 Sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altin Kitaplar Kucuk Fil

Altın Kitaplar’dan “Hayvanların Sevimli Dünyası” Çekiliş Sonucu

Çınar İsim Tablosu

Çınar: İsim Tablosu