in

BayıldımBayıldım

Berrak’ın Hamilelik Günlüğü – 20. Hafta

20. haftayı bitirerek hamileliği yarılamış bulunmaktayım. Şu hafta hesabına bir türlü alışamadım. 5 aylık desem değilim, hafta hesabını ay hesabına çevirince 40 hafta 10 ay ediyor. O yüzden şöyle bir formül geliştirdim.

(Gebelik haftası/4)-2 hafta = ata dede usulü gebelik ayı.

Bu durumda 20 haftalık olan ben 4,5 aylık hamile sayılıyorum. Karnım son sürat büyümeye devam ediyor. İlk defa görenler “6 aylık mı?” diye soruyorlar. O yüzden yabancılara “Evet 6 aylık” diyerek mi cevap versem diyorum. Zira 4,5 aylık böyle isem 9 aylık halim nasıl olur sadece çevremdekiler değil ben de merak ediyorum.

göbek

Ağrısız sızısız, tempolu yürüyüşümde bir problem olmadan bir hafta geçirdim. Kasığımda bazen sızı sancı gibi şeyler hissetsem de kısa süreli oldu. Diğer taraftan en büyük gelişme 20. haftada yapılan 4 boyutlu detaylı ultrason oldu. Bebişi gerçek bebek gibi görmek çok değişik bir hismiş. Bütün değerler normal çıktıktan sonra ilk bakılan bebeğin kime benzediği oldu. Çeşitli yorumlar var, ama ben şimdilik eşime benzediğini düşünüyorum. Adamda ne genetik varmış. Tuğra da aynen ona benziyor 🙂

Minik kızım şu an 350 gr. Bu arada artık kız olduğu konusunda da bir şüphe kalmadı. Doktor “Aa bunun pipisi varmış” derse diye bu haftaya kadar temkinliydik. O yüzden yine de sorduk “kız mı?” diye. Ultrason sırasında şekilden şekile girip oynadı bizim kız. Hatta bir ara elini kafasına götürüp kaşıdığına bile şahit olduk. Muhtemelen kaşımadı tabii ki, ama dışarıdan aynı öyle gözüküyordu.

Ultrason resminin fotoğrafını çektim. Arada telefonumdan açıp açıp bakıyorum. Çok heyecanlanıyorum. Bir an önce kavuşmak, sarılmak, koklamak istiyorum onu. Allah herkese bu duyguyu tatmayı nasip etsin, sağlıkla bebeklerimize kavuşalım inşallah diyerek yazımı noktalıyorum.

Haftaya görüşmek üzere.

berrak hamilelik 20.hafta

Tanla Bilir

Merhabalar! Adım Tanla. Web tasarımcısı ve BebekveBen'in kurucusuyum.
BebekveBen çocuk bakımından öte ebeveynlik, kadın olmak, birey olmak, yurtdışında yaşam, seyahat, yemek, ürünler, eğitim, sağlık gibi hayatın içinden pek çok konunun paylaşıldığı, ailelerin buluştuğu, soru sorduğu, dileyenlerin konuk yazılarla katkıda bulunduğu ve deneyimlerini paylaştığı bir platform... Bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esra Hamilelik 11.Hafta

Esra’nın Hamilelik Günlüğü – 11. Hafta

baba

Kocam Çocukla İlgilenmiyor