in ,

Arkadaşlarla Buluşma

sis_kebab

Bugün bir arkadaşımız ve ailesi ile buluşup Türk lokantasına gittik. Mezeler ve kebaptan oluşan yemeğimizi yedik. Havanın sıcak olması ve karnının tok olmasından olacak, Can eve dönene kadar uyanmadı. Dönüş yolunda bir de Türk ürünleri satan markete uğradık. İhtiyaçlarımızı aldık. Can’a da popo bezini yıkamak için beyaz sabun aldık. Bizim beyaz sabunumuz bebek elbiselerini elde yıkamak için buradaki sabunlardan çok daha iyi.

Eve geldiğimizde arkadaşlarımız çay için de kaldılar. Onların da biri kız-biri erkek ikiz ve bir de daha büyük erkek olmak üzere 3 çocukları var. Sohbet konuları doğal olarak bebekler ve çocukları büyütme maceraları oldu. Biz tek bebeğimizi büyütmekte zorlanırken onların ikiz bebeklerle yaşadığı zorlukları tahmin edebiliyorum. Arkadaşlarımız da bebek büyütme konusunda bizim gibi doğal yöntemlerden yana. İlaç kullanımını çok gerekli olmadıkça tercih etmiyorlar. Ancak onlar da bebeklerde gaz olduğu dönemlerde doktorun tavsiye ettiği bir ilacı kullanmış. Bu ilaç bebekteki büyük gazları parçalayarak küçük hale getiriyormuş. Gaz problemimiz devam ederse sanırım biz de ilaç kullanmayı deneyeceğiz.

Can`ın 40 gün banyosunu 2 gündür çeşitli sebeplerle yapamıyorduk. Bugün nihayet akşam saatlerinde banyo faslımızı yaptık. Can kesinlikle sudan hoşlanıyor. Ama annemler ayrıldığında ve kocamla ikimiz kaldığımızda bebeğimizi yıkama konusunda biraz zorlanacağız sanırım.

Akşam Can’ın fotoğraflarını bastırmak için Walmart’a gittik. Ancak saat 20.00’yi geçtiği için fotoğraf merkezi kapanmış. Daha sonra tekrar gideceğiz. Bastırdığımız fotoğrafların bir kısmını çerçeveleyip Can’ın odasının duvarına asmayı düşünüyorum. Bir kısmını da Türkiye’deki ailemize göndereceğiz.

Tanla Bilir

Merhabalar! Adım Tanla. Web tasarımcısı ve BebekveBen'in kurucusuyum.
BebekveBen çocuk bakımından öte ebeveynlik, kadın olmak, birey olmak, yurtdışında yaşam, seyahat, yemek, ürünler, eğitim, sağlık gibi hayatın içinden pek çok konunun paylaşıldığı, ailelerin buluştuğu, soru sorduğu, dileyenlerin konuk yazılarla katkıda bulunduğu ve deneyimlerini paylaştığı bir platform... Bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fotograf

Fotoğraf Seçimi

Similac Strong Moms Kulübü