MektupSevgili torunum Can’ım,

Bugün sen doğalı tam altı ay oldu. Ne çabuk geçti bu zaman, sen nasıl da büyüdün. Doğduğun günkü resimlerin ile şimdikiler arasında çok fark var. Ellerin, kolların yumuk yumuk, bacakların fıstık gibi oldu. Çok güzel büyüdün, geliştin ve boyun uzadı. Annen sana çok güzel bakıyor, sütü de yaradı. Sen de inşallah çok uzun boylu ve güzel bir çocuk olacaksın. Allah şansını, bahtını açık etsin. İnşallah annene, babana, hepimize ve de vatanına hayırlı, başarılı, dürüst, çalışkan, şanslı ve en başta da sağlıklı bir çocuk olursun.

Allah en güzel günleri sana nasip etsin. Annen ve baban çok iyi  birer evlatlar. Güzel okudular çalıştılar, evlendiler. Bizleri hiç üzmediler. Sen de onlara sahip olduğun için çok şanslısın. Şimdi daha çok küçüksün. Bunun kıymetini inşallah büyüyünce anlayacaksın.

Benim hayatta en çok istediğim şey, doğduğun gün senin ve annenin yanında olmaktı. Ne yazık ki bu gerçekleşemedi.  Büyümeni uzaktan izlemek, sana  dokunamamak, seni koklayıp, öpememek, senin bakımında annene yardımcı olamamak bana çok üzüntü veriyor. Bakalım  seninle ne zaman tanışabileceğiz ve sana dokunabileceğim? Bir tek tesellim, şu anda ve doğumunda babaannen, deden, baban ve halanın, annenle senin yanınızda olmaları. Onlara ne kadar teşekkür etsem azdır.

Günler çok çabuk geçiyor, hayat akıp gidiyor.  Anneni ve dayını kucağıma aldığım günler çok yakın bir geçmiş gibi. Ne zaman bu kadar büyüdüler?  Şimdi o benim minik kızım anne oldu. Bakalım dayın ne zaman baba olacak?

Resimlerine baktıkça bazı hallerin annenin bebekliğine, bazısı dayınınkine benziyor. Babanın bebekliğini bilemem, ama, ona da çok benziyorsun. Dedenle hergün seni konuşuyoruz, seni göreceğimiz günün hayalini kuruyoruz. Bilmem bu isteğim gerçekleşir mi? Ya da seni böyle uzaktan  seyrederek mi büyüyeceksin?

Allah sana, annene, babana ve seni sevenlere mutlu, sağlıklı, başarılı ve huzurlu bir  ömür nasip eylesin. Birgün kucağıma alabilmek hayali ile seni  çok çok öpüyor ve kucaklıyorum. Mamalarını çok-çok ye, güzel-güzel uyu. Bir an evvel büyü, iyi okullara git. Başarılı mutlu, sağlıklı, huzurlu günler hep senin olsun canım benim.

Seni çok seven anneannen
Burçin N.
09,10,2011,  İstanbul

Tanla Bilir

Merhabalar! Adım Tanla. Web tasarımcısı ve BebekveBen'in kurucusuyum.
BebekveBen çocuk bakımından öte ebeveynlik, kadın olmak, birey olmak, yurtdışında yaşam, seyahat, yemek, ürünler, eğitim, sağlık gibi hayatın içinden pek çok konunun paylaşıldığı, ailelerin buluştuğu, soru sorduğu, dileyenlerin konuk yazılarla katkıda bulunduğu ve deneyimlerini paylaştığı bir platform... Bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Yorumlar

Yanıt Yaz
  1. Çok güzel bir mektup olmuş. Okuyunca duygulandım. Can’ı öpüyoruz. Herkese çok selamlar, sevgiler. Sizleri özledik.. 🙂

    • Teşekkürler Nagihancım. Biz de sizleri özledik canım. Aslında bir teşekkürü de sevgili anneme gönderiyorum. Böyle güzel bir mektup yazdığı için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

El Örgüsü Kız Bebek Hırkaları

Bebek Gelişimi: 6.Ay