in

Anaokullu Miniklere Kıyafet Seçenekleri

Bu sene 17 aylık oğlum için ufak ufak anaokulu araştırmalarına başladık. Biz bile bu süreçte bayağı heyecanlanırken, çocuğu okula başlayan ebeveynlerin gururunu, mutluluğunu ve heyecanını tahmin edebiliyorum.

Hangimiz ilkokula gittiğimiz o günleri unutabiliriz ki…Benim için okul, sabah annemin bir gün önceden özenle ütülediği önlüğümü giymek, kahvaltımı etmek, sırtıma çantamı takıp annemle vedalaştıktan sonra servis arabama binip arkadaşlarıma kavuşmaktı. Bazı günler annem beni okuldan almaya gelirdi. Beraberce evimize dönerken, yol üzerindeki pastaneye mutlaka uğrar ve ponçik denilen kakao kremalı pastadan alırdık.

Seneler ne kadar da çabuk geçti! Bugün kendi oğlumun eğitim hayatına ilk adımı olan anaokulu için gün saydığımıza inanamıyorum…

Okul demek biraz da yenilenme demek. Bu yazımda anaokuluna giden minikler için kıyafet seçeneklerini ele alıyorum. Hedefim, sonbahara uygun bir takım kıyafet seçmek. Çocuk mağazalarının koleksiyonlarını inceleyerek; gömlek, tişört ya da sweatshirt gibi bir adet üst kıyafeti, pantalon şeklinde bir adet alt kıyafeti, mevsimine uygun hırka ya da mont ve ayakkabı seçenekleri üzerinde durdum. Benim miniğim erkek olduğu için elim daha çok erkek kıyafetlerine gitti. Ancak renk konusunu dert etmiyorsanız, seçtiğim kıyafetler kız çocuklarına da uyabilir. Bu alışveriş için bütçemi ortalama 150TL olarak belirledim. H&M, Kanz, LCWaikiki, Panço ve Zara’dan seçtiğim kıyafetleri, toplam fiyatına göre en hesaplısından başlayarak aşağıda sıraladım. Umarım hoşunuza gider.

Tüm çocuklarımıza harika bir eğitim yılı diliyorum.

Tanla Bilir

Merhabalar! Adım Tanla. Web tasarımcısı ve BebekveBen'in kurucusuyum.
BebekveBen çocuk bakımından öte ebeveynlik, kadın olmak, birey olmak, yurtdışında yaşam, seyahat, yemek, ürünler, eğitim, sağlık gibi hayatın içinden pek çok konunun paylaşıldığı, ailelerin buluştuğu, soru sorduğu, dileyenlerin konuk yazılarla katkıda bulunduğu ve deneyimlerini paylaştığı bir platform... Bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anne, Annenin Kurdudur

puetro rico

Tropikal Türkan, Arabesk Einstein