in

Yeni Tasarımım Alternatif Bakıcı Yayında!

Doğum izninden sonra işe mi döneceksiniz? Günlük işlerinizi görmek için çocuğunuzu birkaç saatliğine bırakacak bir oyun ablasına mı ihtiyaç duyuyorsunuz? Belki de evinizde düzeni sağlayacak bir  temizlik elemanına ihtiyacınız var. Alternatif Bakıcı işte tam bu ihtiyaçlarınıza yardımcı olmak amacıyla kurulan taptaze bir oluşum. Bu yazımda websitelerini hazırladığım Alternatif Bakıcı’dan (www.alternatifbakici.com.tr) biraz olsun bahsetmek ve web tasarım sürecini sizlerle paylaşmak istiyorum.

Alternatif Bakıcı, psikolog Tennur Katgı ve annesi çocuk gelişimci Yüksel Nalçacı tarafından kurulan bir danışmanlık şirketi. Yüksel’in çocuk bakımı konusunda senelerin getirdiği pratik deneyimine, Tennur’un uzman görüşünü ekleyerek verimli bir anne-kız takımı kurmuşlar. Alternatif Bakıcı aynı zamanda anne ve kadın dünyasına cesur yaklaşımlar getiren, hepimizin yakında tanıdığı ve benim de webmaster’ı olduğum Alternatif Anne ile kardeş kurum.

Adından da anlaşılacağı gibi, Alternatif Bakıcı bakım hizmetleri arayan ailelerle, bu konuda çalışmak isteyen elemanları buluşturmayı hedefliyor. Ancak hizmet alanları bebek ve çocuk bakımıyla sınırlı değil. Yaşlı ve hasta aile büyüklerinin bakımından, evlere ve işyerlerine temizlik elemanı sağlamaya kadar pek çok alanda faaliyet gösteriyorlar. İşe alım sürecinde potansiyel elemanlarla ön görüşmeyi yaparak işini seven, sabırlı, iş ciddiyetine sahip ve sorumluluk sahibi adayları ailelere yönlendiriyorlar. Ayrıca piyasadaki diğer şirketlerden farklı olarak işe alınan elemanlara ücretsiz eğitim ve işe alım gerçekleştikten sonra olası sorunlarda ailelere ücretsiz danışmanlık hizmeti veriyorlar.

Yüksel ve Tennur ile Alternatif Anne’nin kurucusu Gülüş vasıtasıyla tanıştım. Daha önce kurulmuş bir websiteleri vardı. Ancak önceki tasarım şirketi ihtiyaçlarını tam olarak karşılamadan projeyi teslim etmişti. Yüksel ve Tennur’un yeni websitelerinden birkaç önemli beklentisi vardı:

  • Yaptıkları iş açısından kritik bir fonksiyon olan “İş ve Eleman Başvuru Sistemi”nin çalışır bir şekilde yeniden düzenlenmesi
  • Siteye uzman görüşlerinin paylaşılacağı blog fonksiyonunun eklenmesi
  • Sitenin SEO (Arama motoru optimizasyonu) çalışmasının yapılması

İhtiyaçlarını tam olarak anladıktan sonra süratle çalışmaya başladım. Yüksel ve Tennur’un işlerine odaklı ve profesyonel yaklaşımları çalışmanın hızla ve ihtiyaca yönelik bir şekilde tamamlanmasına yardımcı oldu.

Alternatif Bakıcı’nın yeni sitesi eskisine oranla hem teknik açıdan daha güçlü hem de görsel açıdan daha rahat okunabilen bir site oldu. Yüksel ve Tennur’un istediği tüm fonksiyonlar tamamlandı.Özellikle uzman görüşüne yer verdikleri bloglarının çocuklarına iyi bir bakım hizmeti arayan ailelere ve iş arayan elemanlara faydalı olacak ipuçları vereceğini düşünüyorum. Ayrıca ana sayfada yer alan iş ilanları ve etkinlik duyuruları sanırım konuyla ilgilenen herkes için takip edilecek bir bölüm olacak.

Alternatif Bakıcı’ya faaliyet alanlarında başarılar diliyorum. Tasarım sürecinde tanıdığım kadarıyla, bakım sektöründe eksikliği hissedilen sıcak ancak profesyonel yaklaşımı müşterilerine sunacaklarına inanıyorum. Siz de  bu konuyla ilgileniyorsanız www.alternatifbakici.com.tr ‘ye uğrayıp bir merhaba derseniz eminim çok memnun olacaklardır.

Sözü daha uzatmadan, her zaman olduğu gibi tasarım sırasında aldığım ekran görüntüsünü sizlerle paylaşmak istiyorum.

Yeni Ana Sayfa

Alternatif Bakici

Siz de websitenize ya da blogunuza yepyeni bir yüz kazandırmak, okurlarınızı artırmak istiyorsanız benimle FireFrog Creative tasarım sitemden iletişime geçebilirsiniz. Oh! Ama Tanla, benim henüz bir websitem ya da blogum yok ki, keşke olsa diyorsanız, bir mesaj atın, konuşalım… Not: Taşınma ve tatil dolayısıyla emaillerinize 15 Eylül’den sonra yanıt verebileceğim.

Tanla Bilir

Merhabalar! Adım Tanla. Web tasarımcısı ve BebekveBen'in kurucusuyum.
BebekveBen çocuk bakımından öte ebeveynlik, kadın olmak, birey olmak, yurtdışında yaşam, seyahat, yemek, ürünler, eğitim, sağlık gibi hayatın içinden pek çok konunun paylaşıldığı, ailelerin buluştuğu, soru sorduğu, dileyenlerin konuk yazılarla katkıda bulunduğu ve deneyimlerini paylaştığı bir platform... Bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Yorumlar

Yanıt Yaz
  1. Ellerine sağlık canım çok güzel olmuş,seninle ne kadar gurur duysam azdır.Başarılarının devamını dilerim,sağlıcakla kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Berrak'in Hamilelik Gunlugu - 18.hafta

Berrak’ın Hamilelik Günlüğü – 18. Hafta

tatil

Kafayı Tatille Bozan Bir Kadının İtirafları