Yaratıcı Erkek Çocuk Odaları

Minik oğlum şu anda bizim odamızda, kendi karyolasında yatıyor. Odamızın bir duvarında da onun için İkea’dan aldığımız elbise dolabı var. Bu eşyalar şimdilik ihtiyacımızı görüyor. Can’ın eşyalarını, ileride kendi odasına taşıyacağız. Erkek çocuklarının hoşlanacağı türden bir odanın dekorasyonu ile ilgili fikirler, kafamda yavaş yavaş şekillenmeye başladı.

Genel olarak, odanın ışıklı, canlı renklerle döşenmiş, yaratcılığı teşvik edecek ve en önemlisi Can’ın içinde mutlu ve huzurlu hissedeceği bir oda olmasını istiyorum.

Renklerde favorim beyaz, mavi ve yeşil. Can’ın mevcut karyolasının rengi zaten beyaz. Modeli de, yeniden monte ile çocuk yatağına dönüştürülebilir türden. Beyazlı-mavili elbise dolabı ise modüler. İhtiyaca göre eklenecek yeni raflar ile daha senelerce kullanılabilir. Bu nedenle, yeni odanın dekorasyonunda, yatak ile elbise dolabına odaklanmaktan çok, fark yaratacak parçalar üzerinde durma şansım olacak. İlave alacağım tek parça bir kitaplık olabilir.

Yeni odanın temel eşyalarını sade ama fonksiyonel, doğaya saygılı ve güvenli parçalardan seçmeyi, daha sonra da aksesuarlarla renklendirmeyi düşünüyorum.

Duvarları naturel bir renkle boyamak ve üzerine duvar süsü uygulamak da bir diğer planım. Ya da yaratıcılık damarım kabarırsa, duvarı kendimde boyayabilirim.

Tema olarak deniz, korsanlar, dinazorlar, uzay, arabalar ve spor uygun olabilir.

Bu doğrultuda hoşuma giden birkaç erkek çocuk odasını sizlerle paylaşmak istiyorum. Sizce hangisi daha güzel?

Bebek ve Ben

Bebek ve Ben
Merhabalar! Adım Tanla. Dijital tasarımcıyım. Eşim Kuzey ve 7 yaşındaki oğlum Can'la beraber dünyayı keşfediyoruz. Hayatı, insanları, video oyunlarını ve seyahati seviyorum. Okumayı, araştırmayı, dinlemeyi ve konuşmayı da... Oğluma hatıra olarak başlattığım BebekveBen'in kısa zamanda annelerin buluştuğu, soru sorduğu ve paylaştığı bir ortama dönüşmesinden çok mutluyum. Çocuk yetiştirmenin heyecan verici dünyasında bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

4 yorum

 1. slm …..

  1. 2 resimler çok hoşuma gitti…tabii o daha küçük olacağı için bu kadar teferruata gerek olmayacak daha bi sade oda olacağı için bence keyifli olur…..
  Şuan tunanın odası karışık mesela ben boğuluyorum odada ama yapacak pekte bişi yok ….büyüdüğü için posterler,resimler ,tablolar duvarlarda….atsan atılmıyor bakalım zamanla bişilerden vazgeçecektir ,şimdi malımız çok kıymetli oyuncakları sölemiyorum :(((

  Güneş ,ışık alması çok önemli bi çocuk için….

 2. ömer oğuz kucba

  korsan adlı çocuk odası ile ilgili bilgi ve satın almak istiyorum.konuyla ilgili bilgilendirirseniz sevinirim

 3. türkiyede yok malesef bi araba yatak almış başını gidiyor o kadar değişik şeyler yapilabilirki.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*