in

Uzaklardaki Ailemiz

uzaktaki.aile

Pazar günlerini seviyorum. Belki de çoğunlukla evde olmamız ve ailecek birbirimize bol bol zaman ayırabilmemizden ötürü. Dün tüm temizlik ve alışveriş işlerini tamamladığımız için bugün evdeydik.

Kuzey sabah emzirme seansından sonra bebeğimizi salona alarak benim biraz dinlenmem için zaman yarattı. Uyandığımda bir baktım ki baba-oğul oyunlar oynamışlar ve bana da kahvaltı hazırlamışlar. Canlarım benim.

Öğlen annemlerle bilgisayardan chat yaptık. Onlar da torunlarının büyümesini kamera aracılığı ile görmek durumunda kalıyorlar. Uzaklarda oturmanın en zor yanı bu. Anneannesi ve dedesi kameradan seslendikçe Can da eğilip sesin geldiği yöne doğru baktı. Tamamen algılayabildiğini sanmıyorum ama hoperlörden gelen değişik sesler ilgisini çekmiş olabilir.

Daha sonra gün boyunca da çoğunlukla Can ile Kuzey ilgilendi. Ben de bilgisayarda halletmem gereken işleri yaptım. Akşam yemeği için güzel bir balık ve patates salatası ziyafeti çektik. Patates salatası o kadar güzel olmuştu ki Kuzey ile ben tam dört kişilik porsiyonu bir oturuşta yedik. Tahmin edebileceğiniz gibi bu oburluğumuz ileri saatlerde bize karın ağrısı olarak geri döndü.

Akşam Can yine klasik mızmızlığına başlayınca Kuzey’e “bu sefer kanguruya koymayalım, yatağında pışpışlayalım, bakalım uyuyacak mı?” önerisini götürdüm. Gündüzleri genellikle bu strateji ile yaklaşık beş dakikada uyumasını sağlıyorum. Geceleyin nazımız babamıza geçtiği için kanguruda saatlerce dolaştırılıyoruz. Kuzey’in de bugün beli ağrıdığı ve bebeğimizi kanguruda taşıyamayacağı için aklına yattı. Biraz uzun sürse de Can yatağında pışpışlayarak uyuttu. Bizim için de bir diğer gün sona erdi.

Bu yazıya puan ver!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bebek ve Ben

Bebek ve Ben

Merhabalar! Adım Tanla. Dijital tasarımcıyım. Eşim Kuzey ve 7 yaşındaki oğlum Can'la beraber dünyayı keşfediyoruz. Hayatı, insanları, video oyunlarını ve seyahati seviyorum. Okumayı, araştırmayı, dinlemeyi ve konuşmayı da... Oğluma hatıra olarak başlattığım BebekveBen'in kısa zamanda annelerin buluştuğu, soru sorduğu ve paylaştığı bir ortama dönüşmesinden çok mutluyum. Çocuk yetiştirmenin heyecan verici dünyasında bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Haydi Dilimizi Çıkaralım

10 Gereksiz Bebek Ürünü Listesi