in , ,

Uyku Düzeni

Kuzey yine çalışmak için kahvaltıdan sonra işe gidince bebek bakımı işi de başa düştü. Biraz ortalığı ve kahvaltı sofrasını toplamaya çalıştım ama öğleden sonra annemler arayınca yarım kaldı. Annemler ile chat yapmaya karar verdik. Can biraz huzursuzdu. Konuşmamız esnasında sallanan koltuğunda durmayınca kucağıma aldım. Biraz sonra pijamamda kahverengi bir leke görünce birşeylerin ters gittiğini anladım. Altını açtığımda kocaman kaka yaptığını gördüm. Böylece bizim üzerimize de ilk defa kakasını yapmış oldu. Ondan sonra iki defa daha kocaman kaka yaptı.

Akşamleyin Kuzey yeni aldığımız salıncağın pillerini getirdi. Hemen taktık ve Can’ı içine oturttuk. Ancak salıncak fazlasıyla yatar pozisyonda olduğu ve o dakikada husuzsuz olduğu için hoşuna gitmedi. Daha sonra salıncağı koltuk pozisyonuna getirebileceğimizi keşfettik. O şekilde de denedik, ama, sonuç hüsran oldu. Ya zaten huzursuz olduğu için hoşlanmadı yada sallanma duygusundan korktu. Tam olarak emin değilim. Daha sonraki zamanlarda bir daha denemeyi düşünüyorum.

Gece yatmamız yine bir olay oldu. Gece saatlerinde meme emerek durmak istedi. Memeyi de kıpır kıpır olarak emdiği için bir müddet sonra yaygarayı bastı. O zaman da iş Kuzey’e düştü. Beyefendiyi kanguruya bindirerek dakikalarca evde dolaştı. Küçük bey kanguruda iken babasının durmasından hoşlanmıyor. İlle yürünecek. O şekilde uykuya dalıyor. Ama kangurudan alıp yatağına yatırmaya kalkınca da yaygarayı basıyor.

Kuzey de bu sefer “uyku için bir rutin yaratalım” dedi. Akşam en geç 23.00 olduğunda, besleyip altını değiştirdikten sonra  kundaklayıp bizim yatağa ortamıza yatıracağız. Duruma göre emzik ya da meme vererek rahatlatıp, uyumasını sağlayacağız. Uyuduktan sonra da kendi yatağına alacağız. Bu gece biraz uzun sürse de bu planı uyguladık. Şu anda yatağında uyuyor. Herkese iyi geceler.

Bu yazıya puan ver!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bebek ve Ben

Bebek ve Ben

Merhabalar! Adım Tanla. Dijital tasarımcıyım. Eşim Kuzey ve 7 yaşındaki oğlum Can'la beraber dünyayı keşfediyoruz. Hayatı, insanları, video oyunlarını ve seyahati seviyorum. Okumayı, araştırmayı, dinlemeyi ve konuşmayı da... Oğluma hatıra olarak başlattığım BebekveBen'in kısa zamanda annelerin buluştuğu, soru sorduğu ve paylaştığı bir ortama dönüşmesinden çok mutluyum. Çocuk yetiştirmenin heyecan verici dünyasında bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

bahar.temizligi

Kışlıklar Kaldırılsın, Yazlıklar Çıksın…

Salıncakta Büyük Kaza :)