Fotoğraf: newmothertips.com

Kuzey yine çalışmak için kahvaltıdan sonra işe gidince bebek bakımı işi de başa düştü. Biraz ortalığı ve kahvaltı sofrasını toplamaya çalıştım ama öğleden sonra annemler arayınca yarım kaldı. Annemler ile chat yapmaya karar verdik. Can biraz huzursuzdu. Konuşmamız esnasında sallanan koltuğunda durmayınca kucağıma aldım. Biraz sonra pijamamda kahverengi bir leke görünce birşeylerin ters gittiğini anladım. Altını açtığımda kocaman kaka yaptığını gördüm. Böylece bizim üzerimize de ilk defa kakasını yapmış oldu. Ondan sonra iki defa daha kocaman kaka yaptı.

Akşamleyin Kuzey yeni aldığımız salıncağın pillerini getirdi. Hemen taktık ve Can’ı içine oturttuk. Ancak salıncak fazlasıyla yatar pozisyonda olduğu ve o dakikada husuzsuz olduğu için hoşuna gitmedi. Daha sonra salıncağı koltuk pozisyonuna getirebileceğimizi keşfettik. O şekilde de denedik, ama, sonuç hüsran oldu. Ya zaten huzursuz olduğu için hoşlanmadı yada sallanma duygusundan korktu. Tam olarak emin değilim. Daha sonraki zamanlarda bir daha denemeyi düşünüyorum.

Gece yatmamız yine bir olay oldu. Gece saatlerinde meme emerek durmak istedi. Memeyi de kıpır kıpır olarak emdiği için bir müddet sonra yaygarayı bastı. O zaman da iş Kuzey’e düştü. Beyefendiyi kanguruya bindirerek dakikalarca evde dolaştı. Küçük bey kanguruda iken babasının durmasından hoşlanmıyor. İlle yürünecek. O şekilde uykuya dalıyor. Ama kangurudan alıp yatağına yatırmaya kalkınca da yaygarayı basıyor.

Kuzey de bu sefer “uyku için bir rutin yaratalım” dedi. Akşam en geç 23.00 olduğunda, besleyip altını değiştirdikten sonra  kundaklayıp bizim yatağa ortamıza yatıracağız. Duruma göre emzik ya da meme vererek rahatlatıp, uyumasını sağlayacağız. Uyuduktan sonra da kendi yatağına alacağız. Bu gece biraz uzun sürse de bu planı uyguladık. Şu anda yatağında uyuyor. Herkese iyi geceler.

Tanla Bilir

Merhabalar! Adım Tanla. Web tasarımcısı ve BebekveBen'in kurucusuyum.
BebekveBen çocuk bakımından öte ebeveynlik, kadın olmak, birey olmak, yurtdışında yaşam, seyahat, yemek, ürünler, eğitim, sağlık gibi hayatın içinden pek çok konunun paylaşıldığı, ailelerin buluştuğu, soru sorduğu, dileyenlerin konuk yazılarla katkıda bulunduğu ve deneyimlerini paylaştığı bir platform... Bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bahar.temizligi

Kışlıklar Kaldırılsın, Yazlıklar Çıksın…

Salıncakta Büyük Kaza :)