in ,

Tuvalet Düzeninde Değişme

tuvalet duzeni

Son iki gündür Can`ın uyanık durduğu saatler artmaya başladı. Ağlamadığı ve bizim de uykumuz olmadığı sürece uyanık durmasında bir sorun yok. Ama beslendikten sonra uyanık durduğu her dakika bir sonraki beslenme saatine yaklaşmasına sebep oluyor. Bu da bizi oldukça yoruyor.

Ayrıca kaka düzeninde de bir değişme gözlüyorum. Eskiden her alt değistirmede normal ölçüde kaka ve çiş varken, son birkaç gündür arka arkaya birkaç alt değiştirmede az kaka, normal çiş ve sonra çok kaka şeklinde bir düzene geçti. Umarım bu normaldir.

Can ile geçirdiğimiz her dakika anne ve babalarımızın kıymetini daha çok anlamamıza yol açıyor. Bir bebeği büyütmenin bu kadar emek isteyen bir şey olduğu dışarıdan bakıldığında anlaşılmıyor. Özellikle beslenme biçimi olarak anne sütü seçilmişse annenin bebek üzerinde sürekli bir ilgisinin olması gerekiyor. Kimi ailelerde baba, her ne kadar çocuğunu sevse de, bebeğin bakımı ile daha az uğraşabiliyor. Bu konuda Kuzey beni yalniz bırakmadığı ve Can`ın bakımıında çok yardımcı olduğu için çok mutluyum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bebek ve Ben

Bebek ve Ben

Merhabalar! Adım Tanla. Dijital tasarımcıyım. Eşim Kuzey ve 7 yaşındaki oğlum Can'la beraber dünyayı keşfediyoruz. Hayatı, insanları, video oyunlarını ve seyahati seviyorum. Okumayı, araştırmayı, dinlemeyi ve konuşmayı da... Oğluma hatıra olarak başlattığım BebekveBen'in kısa zamanda annelerin buluştuğu, soru sorduğu ve paylaştığı bir ortama dönüşmesinden çok mutluyum. Çocuk yetiştirmenin heyecan verici dünyasında bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

ilk.gulucuk

İlk Anlamlı Gülücük

ebeveynler yemek yiyebilir mi

Ebeveynler Yemek Yiyebilir mi?