in ,

Tuvalet Düzeninde Değişme

tuvalet duzeni

Son iki gündür Can`ın uyanık durduğu saatler artmaya başladı. Ağlamadığı ve bizim de uykumuz olmadığı sürece uyanık durmasında bir sorun yok. Ama beslendikten sonra uyanık durduğu her dakika bir sonraki beslenme saatine yaklaşmasına sebep oluyor. Bu da bizi oldukça yoruyor.

Ayrıca kaka düzeninde de bir değişme gözlüyorum. Eskiden her alt değistirmede normal ölçüde kaka ve çiş varken, son birkaç gündür arka arkaya birkaç alt değiştirmede az kaka, normal çiş ve sonra çok kaka şeklinde bir düzene geçti. Umarım bu normaldir.

Can ile geçirdiğimiz her dakika anne ve babalarımızın kıymetini daha çok anlamamıza yol açıyor. Bir bebeği büyütmenin bu kadar emek isteyen bir şey olduğu dışarıdan bakıldığında anlaşılmıyor. Özellikle beslenme biçimi olarak anne sütü seçilmişse annenin bebek üzerinde sürekli bir ilgisinin olması gerekiyor. Kimi ailelerde baba, her ne kadar çocuğunu sevse de, bebeğin bakımı ile daha az uğraşabiliyor. Bu konuda Kuzey beni yalniz bırakmadığı ve Can`ın bakımıında çok yardımcı olduğu için çok mutluyum.

Tanla Bilir

Merhabalar! Adım Tanla. Web tasarımcısı ve BebekveBen'in kurucusuyum.
BebekveBen çocuk bakımından öte ebeveynlik, kadın olmak, birey olmak, yurtdışında yaşam, seyahat, yemek, ürünler, eğitim, sağlık gibi hayatın içinden pek çok konunun paylaşıldığı, ailelerin buluştuğu, soru sorduğu, dileyenlerin konuk yazılarla katkıda bulunduğu ve deneyimlerini paylaştığı bir platform... Bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ilk.gulucuk

İlk Anlamlı Gülücük

ebeveynler yemek yiyebilir mi

Ebeveynler Yemek Yiyebilir mi?