in ,

Teknolojiyle Haşır-Neşir: Online Anne

Bilgisayar konularına ne kadar meraklı olduğumu biliyorsunuz. Nasıl meraklı olmayayım. Bir kere işim bilgisayar üzerine. Web tasarım ve grafik tasarım çalışmalarımı yaparken teknolojiyle sürekli iç içeyim. Güncel trendleri takip etmek ve tasarım çalışmalarımda uygulamak en büyük zevkim. Bunun ötesinde hobi olarak da bilgisayarla uğraşmayı çok seviyorum. Bilgisayarı Can’ın yaşantısından uzak tutmayı düşünmüyorum. Daha önce de yazdığım gibi, aksine, oğlumun ileride bu konuya ilgi göstermesini tüm kalbimle umut ediyorum. Söz bilgisayardan açılmışken, uzun zamandır yazmak istediğim bir konu var: OnlineAnne.com.

online anne

OnlineAnne.com benim gibi, sizin gibi teknolojiye meraklı, teknolojiyi çocuklarının yaşantısının bir parçası olarak gören ve teknolojiyi olumlu yönde kullanmayı amaçlayan Pınar, Melike ve Jacqui isimli üç anne tarafından kurulmuş. Teknolojiyi sadece mecbur kalınınca çocukların ellerine tutuşturulan bir cep telefonundan ibaret olarak görmeyen bu grup, kurdukları site aracılığıyla elektronik kitap ve oyun uygulamalarını, websitelerini ve oyun portallarını değerlendiriyor ve değerlendirme sonuçlarını bizlerle paylaşıyor.

Yurtdışında yaşadıkları için dil konusuna da meraklı olan bu anneler, Türkçe, İngilizce ve Almanca dillerinde hazırlanan PC, Android, iPad, iPod ve iPhone uygulamalarına eğiliyor. İşin güzel yanı, bu uygulamaları dil gelişimi, genel beceri, matematik, okuma/yazma, sanat/bilim gibi dallarda gruplandırarak, teknoloji kullanımında eğitimi hedefleyen ebeveynlerin işlerini kolaylaştırıyor.

OnlineAnne.com’un bir güzel yanı da özel eğitime yönelik uygulamaları da listelemesi. Dikkat eksikliği, konuşma zorluğu ve otizm gibi özel ilgi gerektiren konulardaki uygulamalara bu siteyi ziyaret ederek kolayca ulaşabilirsiniz. Pınar, Melike ve Jacqui’yi bu konuya da eğildikleri için ayrıca tebrik ediyorum.

Gelelim OnlineAnne’nin teknolojik değerlendirmeleri nasıl yaptığına… İnceledikleri herhangi bir uygulamanın yazısını okuduğunuzda, ürünün tanıtımının yanısıra, uygun yaş aralığı, desteklediği platformlar, fiyatı, kategorisi ve versiyon bilgisine kolayca ulaşabiliyorsunuz. Ürünlerin sadece olumlu yanları değil, geliştirmeye açık yanlarını da listeleyerek objektif bir değerlendirme sunuyorlar.

Siz de okur olarak uygulama incelemelerine yorum bırakabiliyor ve puan verebiliyorsunuz. Böylece kullanıcılar tarafından en çok beğenilen uygulamaların listesi oluşuyor. Hatta bir adım daha öteye gidip, incelenmesini istediğiniz uygulamaları OnlineAnne.com’a bildirebiliyorsunuz. Onlar da en kısa zamanda yazılarını hazırlıyorlar.

Kaliteli Türkçe uygulama bulma konusunda sıkıntı yaşadığımız ülkemizde, bu tür girişimleri görmek çok güzel. Keza teknoloji konularına ilgili ebeveynler, yoğun yaşantıları arasında belki de yapmaya fırsat bulamadıkları uygulama araştırmasını, böyle modern ve teknoloji konularına ilgili annelerin kendileri adına  yapmasından eminim çok hoşlanacaktır. Sitede aralıklı olarak yayınlanan uygulama indirimi haberleri de cabası…

OnlineAnne.com’u gönülden destekliyor, Pınar, Melike ve Jacqui’ye  yayın hayatında başarılar diliyorum. Şimdi izninizle OnlineAnne.com’da biraz vakit geçirip, Can’a uygun uygulamaları inceleyeceğim. Bu arada oğlumun severek oynadığı “Cut the Rope”un da sitede listelenmiş olmasına sevindim…

Sağlıcakla kalın…

Tanla Bilir

Merhabalar! Adım Tanla. Web tasarımcısı ve BebekveBen'in kurucusuyum.
BebekveBen çocuk bakımından öte ebeveynlik, kadın olmak, birey olmak, yurtdışında yaşam, seyahat, yemek, ürünler, eğitim, sağlık gibi hayatın içinden pek çok konunun paylaşıldığı, ailelerin buluştuğu, soru sorduğu, dileyenlerin konuk yazılarla katkıda bulunduğu ve deneyimlerini paylaştığı bir platform... Bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dede

Mavi Gözlü Koca Adam…

meşgul anne

Sevgililer Günü Son Dakikacıları