in , , ,

Süt Dosyası – Büyük Final

Geçtiğimiz 9 hafta boyunca her salı günü Alternatif Anne’de Süt Dosyası’nı işledim. Süt ile ilgili kamuoyunda tartışılan popüler konulara farklı açılardan yaklaşarak, enine boyuna tartıştım.

sut

Birinci hafta “Sütün Besin Değeri ve Tüketim Şekli“ni ele aldım.

İkinci haftaki konum “Sütü Mikroplardan Arındırma” yani ısı işlemleriydi

Süt ve Kemik Erimesi” ile ilgili tartışmalar üçüncü haftanın konusunu oluşturuyordu.

Dördüncü hafta “Süt Alerjisi ve Laktoz Hassasiyeti” ni tartıştım.

Süt ve Kalsiyum” konusunu işlediğim beşinci hafta için yaptığım araştırmada, kalsiyum açısından sütten daha zengin gıdaların olduğunu buldum.

Altıncı haftanın konusu Bebek Beslenmesinde Süt” tü.

Yedinci hafta süt konusundaki popüler tartışmalardan “Süt ve Antibiyotik” konusunu inceledim.

Sekizinci ve son haftada işlediğim konu ise, ineklerin gelişmesi için verilen “Sentetik Büyüme Hormonu(rBST)”nun süte etkisiydi.

Sonuç olarak 1 yaşına yeni basmış olan oğluma inek sütü içirip içirmeyeceğimi öğrenmek istiyorsanız Alternatif Anne’de çıkan “Süt Dosyası – Büyük Final” başlıklı yazımı mutlaka okuyun.

Bu yazıya puan ver!

Bebek ve Ben

Bebek ve Ben

Merhabalar! Adım Tanla. Dijital tasarımcıyım. Eşim Kuzey ve 7 yaşındaki oğlum Can'la beraber dünyayı keşfediyoruz. Hayatı, insanları, video oyunlarını ve seyahati seviyorum. Okumayı, araştırmayı, dinlemeyi ve konuşmayı da... Oğluma hatıra olarak başlattığım BebekveBen'in kısa zamanda annelerin buluştuğu, soru sorduğu ve paylaştığı bir ortama dönüşmesinden çok mutluyum. Çocuk yetiştirmenin heyecan verici dünyasında bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

4 Comments

Yanıt Yaz
 1. Elinize, emeğinize sağlık diyorum. Gerçekten tüm yazılarınızda çok anlaşılır bir o kadar da kapsamlı ve açıklayıcı bilgiler verdiniz. Teşekkürler… Ben de oğlum için güvendiğim bir firmanın organik uht sütünü marketten aldığım yoğurt ile mayalayarak yoğurt yapıyorum. Daha 9 aylık ama sanırım ileride de organik sütü tercih etmeye devam edeceğim. Oğlunuza ve size bol kalsiyumlu, sütlü, yoğurtlu, peynirli, neşeli günler, sevgiler….

  • Sevgili glgncnr
   Mesajın ve güzel yorumların için çok teşekkür ederim. Faydalı olabildiysem ne mutlu bana.
   Ben de oğlunla beraber sana mutlu ve sağlıklı günler dilerim.
   Sevgiler

 2. Katılıyorum. Bu yazı beni hem aydınlattı, hem de rahatlattı. Ohhh beee, ne, ne kadar zararlıymış öğrendik rahatladık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eteçmınt Perınting Falan Filan

Obeziteden Kurtuluş Günlüğüm 6.Hafta