in

Süper Zengin Bebek Odam

Posh Tots- Mavi-beyaz tenteli fantazi yatak

Akşam yemeğini yemiş, bulaşıkları toplamışsınız.13 aylık bebeğiniz az önce mışıl mışıl uykuya dalıp, evi büyük bir sessizlik bürümüş. Kocanız az ötedeki koltukta cep telefonuyla oynarken, siz de benim gibi parmaklarınızı tıırrt tıırrt tırrrrrrt! diye masanın kenarına vurup tempo tutuyorsunuz. Ne yapsammm, ne yapsammm? Bugün de canınız hiç dizi izlemek istemiyor. Hey! Bir fikrim var! Gelin beraberce hayal kuralım!

İnternet nasıl olsa önümüzde açık. Şöyle sınırsız bir bütçemiz olsa… Tüm mağazaları gezip dolaşmak  ve fiyatlarına bakma zahmetine girmeden, pahalı ve şık eşyalarla alışveriş sepetimizi doldurmak… Eh! Hayal kurmak bedava değil mi?

Amerikalı arkadaşlarım duysalar “That’s pathetic baby” derlerdi. (Bu çok sefil, zavallı, acınacak bir durum bebeğim) Ben de onlara “well, that’s life!” (Ah be güzelim yaşam böyle! Anamızın karnından Donald Trump’ın kızı olarak doğmamışız mealinde çevrilebilir.)

Şşşt! Fikirlerimizi bulandırmayalım, hayalimize dönelim. Sınırsız bütçemle bugünkü amacım oğluma (bakınız fedakar anne yine evladını düşünüyor.) süper zengin bir oda kurmak. Haydi bakalım başlıyoruz!

Yatak

Bebek odamın ilk parçası Posh Tots’dan mavi-beyaz tenteli bir yatak. Bu firmayı Beyonce ve Jay-z’nin kızları Ivy için aldıkları prenses yatağı haberinden  beri gözüme kestirmiştim. Tamamen gül ağacından yapılmış olan yatağın üst kısmında oğulcuğum yatar, alt kısmında da gündüzleri kendine ayrı bir dünya kurar. Üst kata merdivenle çıkar, canı isterse kaydıraktan kayarak iner.

Mavi-beyaz tenteli fantazi yatak
Posh Tots- Mavi-Beyaz Tenteli Yatak

Nevresim Takımı

Böyle güzel bir yatağa çok şık bir de nevresim takımı seçmek gerekli değil mi? Aradığımı the Land of Nod’da buldum. Tam da benim gibi Pirates of the Caribbean’ı her daim ruhunda yaşatan çatlak annelerin deli oğullarına uygun bir takım. 100% organik pamuklu kumaştan efendim.

The Land of Nod- A Pirate's Bedding for Me
The Land of Nod- Korsanlı Nevresim Takımı

Oyuncak Kutusu

Sizin ufaklığı bilmem, ama, Can’ın oyuncakları şimdiden tüm evi işgal etmeye başladı. Her çarşıya çıkışımızda, ihtiyacı olmadığını bilmeme rağmen göz ucuyla oyuncaklara bakmaktan kendimi alamıyorum. Sanırım onunla beraber ben de oyun oynama ihtiyaçlarımı tatmin ediyorum. Can’ın oyuncaklarını şimdilik İkea’dan aldığımız Vessla kutularına dolduruyoruz. Uygun fiyatlı ve renkli bir çözüm. Ama pek bir zengin olsaydım, muhtemelen oğluma AllModern.com’da satılan Muu Sam Oyuncak Kutusu’ndan alırdım. Kutunun kapağının olmadığına dikkat çekerim. Böylece minik parmakların sıkışması gibi olası kazalar da önlenmiş oluyor. MDF ve akçaağaçtan yapılmış kutunun üzeri toksik olmayan lake kaplama.

All Modern-Muu Sam Storage Unit in Propeller (Traffic) Design
All Modern- Muu Sam Trafik Desenli Oyuncak Kutusu

Bebek Koltuğu

Minik beyimiz gün boyunca odasında kudurup yorulacak değil mi? Poposunu dinlendirmesi ve belki de kitaplarını sessizce okuması için (burada dua ediyoruz) işte Hiya’dan süper şık bir sallanan koltuk. Fotoğrafta pek anlaşılmıyor, ama, koltuğun arka kısmında kitapların konulması için bir cep de var. Hiya koltuk, %100 geri dönüşümlü materyalden ve formaldehyde gibi zararlı maddeler kullanılmadan yapılmış.

RosenberryRooms.com- Hiya Rocker
RosenberryRooms.com- Hiya Sallanan Koltuk

Şifonyer

Can’ın kıyafetleri onun için seçtiğimiz İkea Stuva elbise dolabında duruyor. Dolaptan fazlasıyla memnunuz. O nedenle pek pahalı bebek odam için yeni bir elbise dolabı seçmeyeceğim. O derece de mütevaziyim yani. Ama odamızda bir şifonyerimiz yok. Bu büyük eksikliği yine AllModern.com’dan seçtiğim ve yukarıdaki oyuncak kutusuyla uyumlu Muu şifonyerle kapatıyorum.

Muu Sam Dresser in Propeller (Traffic) Design
AllModern.com- Muu Sam Trafik Desenli Şifonyer

Aksesuarlar

Süper zengin bebek odamızın ana eşyalarını tamamladıktan sonra gelelim aksesuarlara… Basit bir dört duvarı oda haline getiren ve mekanlara kimlik katanlar aslında aksesuarlar. Can için ilk seçtiğim Serena & Lily’den Menagerie kitap desteği. Suni deriden yapılmış bu desteklerin aslan, dinazor, hipopotam ve zürafa modelleri mevcut. Ben en çok hipopotamı sevdim.

Serena&Lily- Menagerie Bookend
Serena&Lily- Menagerie Kitap Desteği

Odamızın son parçasıysa Tottini’den seçtiğim ve kitap desteğine uyumlu duvar saati. Doğal bambudan yapılmış hipopotamlı saat, 1 kalem pille ve fısıltı sessizliğinde çalışıyor.

Tottini- Decoylab Bamboo Hippo Clock
Tottini- Decoylab Bambu Hipopotamlı Saat

İşte hepsi bu! Sizi bilmem, ama, ben bu alışverişten oldukça memnun kaldım. Her ne kadar sanal cüzdanım bayağı hafiflese de kimin umurunda? 🙂 hayal ettiğim süper şık bebek odamı kurdum. Darısı sizin başınıza.

Tanla Bilir

Merhabalar! Adım Tanla. Web tasarımcısı ve BebekveBen'in kurucusuyum.
BebekveBen çocuk bakımından öte ebeveynlik, kadın olmak, birey olmak, yurtdışında yaşam, seyahat, yemek, ürünler, eğitim, sağlık gibi hayatın içinden pek çok konunun paylaşıldığı, ailelerin buluştuğu, soru sorduğu, dileyenlerin konuk yazılarla katkıda bulunduğu ve deneyimlerini paylaştığı bir platform... Bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Yorumlar

Yanıt Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Obeziteden Kurtuluş Günlüğüm 6.Hafta

BebekveBen indirim

E-bebek’te İndirim