in ,

Spoka ve Diğer Çılgın Bebek Odası Lambaları

Can’ın yatağı ve dolabı oldukça sade. Eşyalarına hareket katmak için eğlenceli bir gece lambası ararken Ikea’da Spoka gece lambasını bulunca çok sevinmiştim.

Spoka oldukça ilginç bir gece lambası. Çalıştırmak için düğme falan aramayın. Kafasına hafifçe vurunca ışıldamaya başlıyor ve sürekli renk değiştiriyor. Tek renkte sabitlemek istiyorsanız bir düğme ile bunu hallediyorsunuz. Gecenin karanlığında ışıklar çok hoş gözüküyor.

Işığın gücü odayı kabaca aydınlatmaya yetiyor. Bebeği rahatlıkla kontrol edebilir ve hatta altını o ışıkta değiştirebilirsiniz.

İçindeki pili şarj ettiğiniz zaman 4-5 saate kadar dayanıyor. Toplam ömrünün 50,000 saat olduğunu belirtiyorlar ki, her gece 12 saat çalıştığını varsayarsak 4,166 gün eder. Vay, vay, vay! Yani kabaca bir hesapla, bir çocuğu 11 sene idare eder.

Spoka İkea Türkiye’de 39,95TL olarak gözüküyor. Ikea’nın koleksiyonu ne zaman değişiyor bilmiyorum. Belki de yeni yılda, yeni ürünler getirirler. Spoka gece lambasını kaçırmak istemiyorsanız acele edin!

Konu bebek odası lambalarından açılmışken, beğendiğim birkaç modeli sizin için derledim. Lambaların çoğu LED teknolojisi ile çalışıyor. LED teknolojisi ile yapılan lambalar daha az enerji tüketiyor ve daha uzun dayanıyor.

Lambalarla ilgili birkaç ilginç not:
– Seamour Sheep Brüksel doğumlu bir tasarımcı ve illüstrator olan Metin Seven’in aynı isimli karikatürlerinden yola çıkılarak tasarlanmış.
– GummiLights, jelibonlardan esinlenerek hazırlanmış ve tanesi $125. Eğer 5 tane alırsanız, indirim yapıp $500’a veriyorlar. Nasıl fiyat ama? Eminim bir dahaki jelibon yeyişinizde şöyle bir durup düşüneceksiniz.

Umarım hoşunuza gider.

 

Seamour Sheep Illuminative Edition | toyqube.com
Spoka Night Light | ikea.com
Hungry Hippo Night Light | Kesterberry
MyPetLamp Dachshund | Offi.com
GummiLights by Jellio.com
Red Telephone Box Bedside Lamp by kidsrooms.co.uk
Airplane Lamp | allkidslamps.com
Cloud b Twilight Constellation Night Light | cloudb.com

Tanla Bilir

Merhabalar! Adım Tanla. Web tasarımcısı ve BebekveBen'in kurucusuyum.
BebekveBen çocuk bakımından öte ebeveynlik, kadın olmak, birey olmak, yurtdışında yaşam, seyahat, yemek, ürünler, eğitim, sağlık gibi hayatın içinden pek çok konunun paylaşıldığı, ailelerin buluştuğu, soru sorduğu, dileyenlerin konuk yazılarla katkıda bulunduğu ve deneyimlerini paylaştığı bir platform... Bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bebek Gelişiminde Erken Müdahale

Doğum Ağrısı ile Başa Çıkma Yöntemleri-1