in , ,

Salya Fabrikası

Bebeğimizin yaşantısında yeni bir safhadayız. Can, son birkaç haftadır artan bir şekilde, salya üretiyor. Emzikler, elbiselerin yakaları yetmiyor, minik ellerini yumruk yaparak ağzına sokuyor. Bazen kucağıma aldığımda elim ağzına yakın ise parmaklarımı ısırmaya çalışıyor. Daha önce kullanmadığımız cicili bicili önlükler piyasaya çıktı. Bir yandan da artan bir mızmızlığımız var. Hiçbir şey onu oyalayamıyor. Bu gelişmelerin dişlerin müjdecisi olduğunu düşünüyorum.

Dişlerin çıkması demek yemek düzenimizde katı gıdalara geçmemiz demek. Emzirme de yeni bir safhaya girecek elbet. Minik adam anneyi ısırmakta serbest olacak. Bakalım neler yaşayacağız.

salya

Bu yazıya puan ver!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bebek ve Ben

Bebek ve Ben

Merhabalar! Adım Tanla. Dijital tasarımcıyım. Eşim Kuzey ve 7 yaşındaki oğlum Can'la beraber dünyayı keşfediyoruz. Hayatı, insanları, video oyunlarını ve seyahati seviyorum. Okumayı, araştırmayı, dinlemeyi ve konuşmayı da... Oğluma hatıra olarak başlattığım BebekveBen'in kısa zamanda annelerin buluştuğu, soru sorduğu ve paylaştığı bir ortama dönüşmesinden çok mutluyum. Çocuk yetiştirmenin heyecan verici dünyasında bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

deniz kiyafeti

Bebeklerle Deniz, Havuz ve Güneş-2

Havuzdayım. Yüzüyorum.