in , ,

Salıncakta Büyük Kaza :)

salıncakta kaza

Sıradan günlerden biri…En değişik aktivitemiz şöyle oldu: Bugün saat 16 civarı salıncakta sallanırken Can bey’den gelen kuvvetli bir ‘port’ sesinden sonra kakasını yaptığını anladım. Acele ile salıncağın kemerini çözüp Can`ın altını açtım. Aman allahım! İlk defa sadece arkasına değil önüne, beline kadar, kaka yapmış. Bir sürü ıslak mendil kullanarak binbir zahmetle altını temizledim ve kaka bulaşan elbisesini değiştirdim. Bu arada kakalı elbiseyi yüzüne sürmeden bebeğin başından geçirerek çıkarmak da ayrı bir beceri. Odaya geri döndüğümüzde bir diğer süpriz de daha dün aldığımız salıncağa bayağı kaka bulaştığını görmek oldu. Allahtan yıkanabilir kumaştan yapılmış. O yüzden şöyle bir sildim, akşam babası gelince çamaşır makinasına atmak üzere beklettim.

Kuzey gelince ilk işimiz bebeğimizi güzelce yıkamak oldu. Yıkandıktan sonra ilk defa rahatlayıp 1 saat kadar uyudu. Uyurken kundaklamadığım için böyle kısa süreli uyuduğunu düşünüyorum. Ancak uyanınca yine kolik derdi ile uğraştığımız bir gece oldu. Tüm akşam dönüşümlü olarak bebeğimizi avutmakla zaman geçti. Kolik kesici ilacını yine vermek zorunda kaldık. Allahtan Can, durumu ne olursa olsun gece yarısı gibi uyuyor ve bu ilk uyuma seansı 4,30-5 saat sürüyor. Böylece biz de biraz dinlenmiş oluyoruz.

Tanla Bilir

Merhabalar! Adım Tanla. Web tasarımcısı ve BebekveBen'in kurucusuyum.
BebekveBen çocuk bakımından öte ebeveynlik, kadın olmak, birey olmak, yurtdışında yaşam, seyahat, yemek, ürünler, eğitim, sağlık gibi hayatın içinden pek çok konunun paylaşıldığı, ailelerin buluştuğu, soru sorduğu, dileyenlerin konuk yazılarla katkıda bulunduğu ve deneyimlerini paylaştığı bir platform... Bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uyku Düzeni

Amazon Mom Kulübü