in

Pinterest Kabusları

Bizim kuşaktan olanlar hatırlayacaktır, çocukken dergilerde ve gazetelerde beğendiğimiz fotoğrafları kesip boş bir deftere yapıştırırdık. Kimi zaman sevdiğimiz bir şarkıcı, kimi zaman harika bir kumsal ya da güzel bir kıyafetin resmi olurdu yapıştırdıklarımız. Bu fotoğraflarla bir anlamda beğenilerimizi, isteklerimizi ya da  moda anlayışımızı ortaya koyardık. Bazen bu fotoğraflar hatıra defterlerimizin sayfalarını süsler, okul defterimizin ve dosyamızın kapakları olurdu.

İşte Pinterst bunun dijital ortamdaki modern versiyonu. 2010 senesinde açılan ve geçen senenin sonu itibarıyla neredeyse 15 milyona yaklaşan kullanıcı sayısıyla yurtdışında çok popüler olan Pinterest, Türkiye’de de yavaş yavaş yükselişe geçiyor. İnternette beğendiğiniz fotoğrafları etiketlediğiniz bu websitesini kullananlar, hobilerini ve ilgi alanlarını ortaya koyuyor.

Pinterest’i ziyaret ederek yaklaşan düğününüzün konseptini belirleyebilir, bu baharda neler giyeceğiniz hakkında fikir sahibi olabilir, misafirlerinize sunmak üzere orijinal yiyecek fikirleri edinebilir ya da kendinize harika bir kazak modeli bulabilirsiniz. Sitede göreceğiniz fotoğrafların hayal gücünüzün sınırlarını zorlayacağından emin olabilirsiniz…

Pinterest çok ilginç bir ortam. Konulan fotoğraflara bakarsanız dünyada herşey canlı, genç, güzel görünüşlü ve iştah açıcı. Günlük hayata ait en basit eşyalar bile akıllıca hazırlanmış sunumlar içinde büyüleyici ve arzulanan bir objeye dönüşüyor. Yaratıcı fikirler bulmak konusunda zorlanan kişiler bile Pinterest’te geçireceği birkaç saat sonrasında kolları sıvayıp ilk projesini yapmaya girişiyor. Ancak sıradan vatandaşların aynı projeleri evde yapma denemeleri pek o kadar da iyi sonuç vermeyebiliyor. EpicPinterestFail.com gibi siteler Pinterest ortamında görülen fotoğraflardan yola çıkılarak büyük bir şevkle başlanan projelerin nasıl sonuçlandığını gırgıra alıyor.

İşte sizin için seçtiğim “Pinterest Kabusları”. Özellikle en son fotoğraftaki aslan dövmesine bakarken gülmekten gözümden yaş geldi diyebilirim. Bakalım siz hangisini beğeneceksiniz?

Pinterest monster cupcake

Pinterest simli çizgili oje

Pinterest çikolatalı kabaklı kek

Pinterest göz

Pinterest köpek oyuncağı

Pinterest cadı parmağı kurabiye

Pinterest kardan adamlı tebrik kartı

Pinterest dondurma külahı cupcake

Pinterest aslan tattoo

Bebek ve Ben’in Pinterest hesabını takibe almayı unutmayın.

4 Comments

Yanıt Yaz
  1. ahaha 😀 çok güldüm gerçekten pinterestte her şey o kadar mükemmel ki… özellikle şu süper skinny kızların şirin elbiseler, danteller içindeki resimleri sinirimi bozuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bebek ve Ben

Bebek ve Ben

Merhabalar! Adım Tanla. Dijital tasarımcıyım. Eşim Kuzey ve 7 yaşındaki oğlum Can'la beraber dünyayı keşfediyoruz. Hayatı, insanları, video oyunlarını ve seyahati seviyorum. Okumayı, araştırmayı, dinlemeyi ve konuşmayı da... Oğluma hatıra olarak başlattığım BebekveBen'in kısa zamanda annelerin buluştuğu, soru sorduğu ve paylaştığı bir ortama dönüşmesinden çok mutluyum. Çocuk yetiştirmenin heyecan verici dünyasında bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Babaannemin Harikaları

Sleeping Baby

Tracy Hogg: Yatır-Kaldır Metodu