in

Mira’ya Armağan: İsim Tablosu

Sürprizzz!

Bundan iki gün önce Facebook sayfamda BebekveBen takipçisi tüm anne adaylarına ufak bir sürprizim olacak demiştim. İşte bugün sürprizimi açıklıyorum:

Mervin’in Hamilelik Günlüğü’nde 22. haftayı keyifle okudum. Bebeklerine Mira ismini seçtiklerini öğrendim. Bu isim çok hoşuma gitti, bir de güzel fikir verdi.

Bundan böyle başta BebekveBen’de Hamilelik Günlüğü tutan arkadaşlarım olmak üzere, bebek bekleyen tüm arkadaşlarıma ufak bir armağanım olacak: Bebeklerinin isimlerini şık bir tablo haline getireceğim.

Bu tabloyu kullanmak için seçenekler çok… Dilerseniz çerçeveletip bebek odasına asabilir, hastane odasının kapısına yapıştırabilir, bilgisayarınızda geri plan yapabilir ya da kullanmak istediğiniz diğer yerlerde kullanabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken küçük prens ya da prensesin ismine karar verdiğinizde, ismin anlamı ve bebeğin beklenen doğum tarihiyle beraber FireFrog Creative İletişim sayfamdan bana göndermeniz. Böylece bebeğinizin ismine özel bir çalışma hazırlayabileceğim. Tasarım çalışmalarım bazen çok yoğun olduğu için bebeğin doğum tarihini bilmem, çalışmaları önceliklendirmekte faydalı olabilir.

İlk isim tablosunu Mira için hazırladım bile. Mervin’in söylediğine göre Mira, pek çok dilde çeşitli anlamlara geliyormuş. Ben en çok Türkçe anlamını sevdim: “Geceleri yunuslara yol gösteren yıldız.” Tasarımımda da bunu kullandım.

Mira’nın sağlıkla aramıza katılmasını heyecanla bekliyoruz.

Mira İsim TablosuHamile arkadaşlarım, yukarıdaki tablo hoşunuza gittiyse ne duruyorsunuz? Bana bir mesaj gönderin sizin bebeğiniz için de isim tablosu hazırlayayım.

Kucak dolusu sevgiler,

Tanla

13 Comments

Yanıt Yaz
 1. Gecenin bir köründe uykum kaçtı, nette şöyle bir gezineyim derken yazını okudum. Bu saatte beni nasıl ağlattın bir bilsen. Çok çok çok teşekkür ederim Tanla. Ellerine, yüreğine sağlık. Seni seviyoruz, İyiki varsın….

  • Rica ederim Mervincim,
   Mira’cık aramıza sağlıkla katılsın, isim tablosunu güle güle kullansın.
   Sevgiler

 2. Ben de çoook beğendim…Anlamını çok güzel yansıtmışsın..
  Mervin, senin yerinde olsam ben de ağlardım 🙂

 3. Dün Mervin’in yazısını okumuş, seçtikleri ismi ben de çok beğenmiştim, tasarım harika olmuş 🙂 Hamile değilim ama hamileyken görsem ben de ağlardım kesin 🙂 bu arada oğlumun adı Çınar , belki bir hamile Çınar adını seçer de tasarımını paylaşırsın :)) Sevgiler…

 4. Tasarımına bayıldım.Mervininde kızının ismi çok güzel,çok anlamlı.Allah adıyla anne ve babasıyla güzel bir ömür nasip eder inşallah.Benimde kızımın adı Tanla o zamanlar böyle şeyler yoktu.Bende biraz geç de olsa bir tasarım istiyorum.Anlamı tan vaktiyle beraber.Çok öptüm.

 5. Merhaba Tanla,
  sitenizi çok beğendiğm,size TEŞEKKÜR ediyorum aslında işin açıkçası ben fazla sitelerde gezmem ama sizinde oğlunuz benim oğlumla aynı yaşta olduğu için (06/06/2011) birbirimizin bilgileri bizlere yardımcı olur diye merakla girip okuyorum 🙂 Sevgiler sana ve öpücükler Can’a <3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bebek ve Ben

Bebek ve Ben

Merhabalar! Adım Tanla. Dijital tasarımcıyım. Eşim Kuzey ve 7 yaşındaki oğlum Can'la beraber dünyayı keşfediyoruz. Hayatı, insanları, video oyunlarını ve seyahati seviyorum. Okumayı, araştırmayı, dinlemeyi ve konuşmayı da... Oğluma hatıra olarak başlattığım BebekveBen'in kısa zamanda annelerin buluştuğu, soru sorduğu ve paylaştığı bir ortama dönüşmesinden çok mutluyum. Çocuk yetiştirmenin heyecan verici dünyasında bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

mervin hamilelik 22.hafta

Mervin’in Hamilelik Günlüğü – 22.Hafta

Esra Hamilelik 15.hafta

Esra’nın Hamilelik Günlüğü – 15. Hafta