in

Mila’nın Gündüz Düşleri

Fotoğraflarına hayran olduğum bir anne var: Adele Enersen. Gerçek işi bir reklam ajansında reklam yazarlığı ve konsept tasarımcılığı olan Adele, kocası besteci Lasse ve 2010 ylında doğan minik kızları Mila ile Helsinki’de yaşıyor. Adele ve Lasse şu anda ikinci çocuklarıni bekliyorlar.

Çektiği harika fotoğrafların hikayesi, Adele doğum iznindeyken, Mila henüz 2 haftalıkke başlamış. Minik kız, yerdeki bir battaniyenin üzerinde uyuyakalmış. Uyurken duruşu aynı eskrim yapan bir sporcuya benziyormuş. Bu duruştan ilham alan Adele, ertesi gün ilk setini yaratmış ve Mila’yı da üzerine koyarak bir fotoğraf çekmiş.

İlk fotoğrafını arkadaşları ve ailesi için Facebook’a koyan anne, herkes fotoğrafa bayılınca, ertesi gün yeni bir fotoğraf daha çekmiş. Ertesi gün, ertesi gün derken fotoğrafları bloga dönüştürme fikri doğmuş. Böylece Mila’nın Gündüz Düşleri isimli blog doğmuş. Bir hobi olarak başladığı blogu, 2 ay gibi kısa bir sürede milyonlarca izleyiciye ulaşmış.

Adele her fotoğrafı çekerken fikri yaratmak, uygulamak ve düzenlemek için birkaç dakika ayırdığını, çünkü uyuyan kızını uyandırmak istemediğini söylüyor. Fotoğraflarında yastık, yorgan, elbiseler, çoraplar ya da minik Mila’nın oyuncakları gibi tamamen evindeki malzemeleri kullanarak bir set yaratıyor. Adele Canon IXUS 750 marka fotoğraf makinası kullanıyor.

Aşağıdaki galerideki resimleri üzerine tıklayarak büyütebilirsiniz.

Adele aynı zamanda Mila’nın fotoğraflarından bir kitap yapmış. When My Baby Dreams isimli kitabı Amazon’dan bulabilirsiniz.

Tanla Bilir

Merhabalar! Adım Tanla. Web tasarımcısı ve BebekveBen'in kurucusuyum.
BebekveBen çocuk bakımından öte ebeveynlik, kadın olmak, birey olmak, yurtdışında yaşam, seyahat, yemek, ürünler, eğitim, sağlık gibi hayatın içinden pek çok konunun paylaşıldığı, ailelerin buluştuğu, soru sorduğu, dileyenlerin konuk yazılarla katkıda bulunduğu ve deneyimlerini paylaştığı bir platform... Bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Video: Can Kütüphanede

Obeziteden Kurtuluş Günlüğüm 7.Hafta