in

Mervin’in Hamilelik Günlüğü – 26.Hafta

Yine mi Sütlaç?…

Geçen haftaki sütlaç zehirlenmesinden sonra bir daha sütlaç yemem dedim kendi kendime. Ama büyük konuşmuşum, çektiğim onca sıkıntı, eziyet bir anda hopppp, uçtu gitti. Eşimle beraber işe gelirken nasıl güzel bir sütlaç kokusu arabaya doluverdi bir anda anlatamam. Hani sütlacı kaynatırsın, sonra sıcak sıcak kaselere doldurursun ya işte tam o anın kokusu misler gibi burnuma geldi. Eşim gidip güvenilir bir yerden alalım dedi ama yok olmaz ki onlar soğuk, bana yeni ocaktan inmiş sıcacık sütlaç lazım….

Büromuzun olduğu iş merkezinin altındaki süpermarket imdadıma yetişti diyebilirim. Hemen gidip sütlaç malzemeleri aldım. Ben yapmayı bilmiyorum ama güvendiğim dağlar var tabii ki. Sekreterimiz Esin sağolsun bana o muhteşem sütlacı pişirdi veee işte o koku, anlatamam nasıl güzel geldi. Ellerine sağlık Esin’in, çok da güzel yapmış. Bir kaseyi hemen mideme indirdim.

mervinsutlacBu hafta güzel olan bir olay da anneannemin gelmesi oldu. Benim tonton anneannem hiç eli boş gelir mi? Sağolsun bana misss gibi köy yoğurdu ve börek getirmiş. Börek deyip geçmeyin, siz hiç cevizli börek yediniz mi? Hem de fırınlı soba da pişmiş. Nasıl bir tatdır o bilemezsiniz. Offf çok oburum de mi bütün yazı boyunca yiyeceklerden bahsettim. Üstelik kilo almamam gereken bir dönemdeyim, ama insan hamile olunca nefsine hakim olamıyormuş işte ne yapalım.

Biraz da kızımdan bahsedeyim, Mira bu hafta coştu, rutin olarak sabah 9 gibi hareketlenmeye başlıyor ta ki gece 12 ye kadar. Maşallah güzel kızıma, karnıma sığmıyor artık, habire tekmeliyor beni. Ama muhteşem bişey onun hareketlerini hissetmek. Bu arada son doktor kontrolümüzde yapılan test sonuçlarını paylaşmayı unutmuşum. Herşey normal, açıkçası şeker yükleme testinin sonucundan korkuyordum. Malum bu kadar pis boğaz olunca kesin şeker çıkar diyordum ama çok şükür o bile iyi çıktı.

Bebek alışverişi son sürat devam ediyordu ta ki annemden fırçayı yiyene kadar. Kadın haklı o kadar kıyafeti ne zaman giydireceksem artık. Ben de alışveriş konseptini kıyafetlerden diğer ihtiyaçlara çevirdim. Ateş ölçer, küvet, buhar makinesi, nevresim, uyku seti vs. Henüz araştırıyorum ama illaki alışveriş yapacağım yani. Şu aralar en büyük zevkim Mira’ya bişeyler almak zaten.

Ben yazmamış olayım siz de okumamış olun son kez yiyecekten bahsedip yazıyı bitiriyorum. Hergün yaklaşık bir kilo mandalina ve neredeyse her biri yarım kilo gelen mis kokulu ayva da yiyorum.

Mira’dan ve benden herkese sevgiler…

mervin hamilelik 26 hafta

Bu yazıya puan ver!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bebek ve Ben

Bebek ve Ben

Merhabalar! Adım Tanla. Dijital tasarımcıyım. Eşim Kuzey ve 7 yaşındaki oğlum Can'la beraber dünyayı keşfediyoruz. Hayatı, insanları, video oyunlarını ve seyahati seviyorum. Okumayı, araştırmayı, dinlemeyi ve konuşmayı da... Oğluma hatıra olarak başlattığım BebekveBen'in kısa zamanda annelerin buluştuğu, soru sorduğu ve paylaştığı bir ortama dönüşmesinden çok mutluyum. Çocuk yetiştirmenin heyecan verici dünyasında bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Zeynep Hafsa

Zeynep Hafsa: İsim Tablosu

mukemmel anne

Evrene Mesajımı Yolladım: Ben Mükemmel Bir Anneyim!