in

Mervin’in Hamilelik Günlüğü – 19.Hafta

Saçlar, ayaklar, kıyafetler…

Her kadın gibi ben de dış görünüşüme çok önem veririm. Haftada en az iki kez kuaför, her daim ojeli eller, çok hafif makyaj ve kendime yakıştığını düşündüğüm şık kıyafetler hayatımdaki olmazsa olmazlarımdır. Tabii hepsi gebelikten önceydi….

Ne mi değişti hayatımda? Günden güne büyüyen bir karın, alyansımı bile takamayacak kadar şiş eller, boyası gelmiş, beyazlar çıkmış saçlar ve nedense daha önce bilmediğim bir şey büyüyen ayaklar… Offff ne çirkin oldum yaaa. Maalesef gebeler için öyle çok şık kıyafetler yok, ya da bizim buralarda bulamıyorum ben. Normalde internet üzerinden alışveriş yapmayı çok severim ama gebelikte beden tutmama olasılığı olduğu için ya da ben bedenimi bilmiyorum bir türlü cesaret edip bir şeyler alamıyorum.

Beni en çok üzen ise geçen yıl indirimleri takip edip aldığım, 1-2 kez giyebildiğim o güzelim ayakkabılarım. 36 numara olan ayaklarım artık 37 olduğu için onları giyemiyorum. İşin kötüsü doğumdan sonra da ayaklar eski haline dönmüyormuş. Yeni ayak numaralarıma alışmak benim için çok zor. Saçlarımı hiç sormayın zaten. Bizim ailede kadınların saçları çok erken beyazlamaya başlar. Benim de epey varmış, daha önce hep boyattığım için bu kadar çok olduklarının farkında değildim. Sürekli topluyorum, bandana takıyorum ama yine de görünüyorlar. Ah gençliğim ah ne güzel bir hatundum ben. Şimdiden doğumdan sonra eski halime dönemezsem korkusu başladı. Bekleyip göreceğiz bakalım.

Güzel kızıma gelince, onun keyfi gayet yerinde, yiyip içip yatıyor. Ama annesine özellikle geceleri sorun yaşatmaya başladı. Ayak ve bacak ağrılarından uyuyamaz hale geldim. Nefes almakta da bazen zorlanıyorum, tabi bir de ne yersem yiyeyim mide yanması oluyor. Neyse ki gebeliğin hemen hemen yarısını tamamladım. Eşim de “Bütün sıkıntıyı sen çekiyorsun, ama doğumdan sonra bütün ilgiyi kızımız görecek” diyerek beni sinirlendirmeye çalışıyor. Gerçi adam haklı, daha şimdiden herkes benden önce bebişi soruyor. Biraz kıskancım galiba 🙂

Geçen gün yine hareketlendi bizim kız, bu defa daha uzun sürdüğü için babası da hissedebildi. Müthiş bir şey, hareketleri hissedince daha çok anlıyormuş insan hamile olduğunu.

Her şeye rağmen dünyanın en güzel şeyini yaşıyorum…

mervin hamilelik 19. hafta

Tanla Bilir

Merhabalar! Adım Tanla. Web tasarımcısı ve BebekveBen'in kurucusuyum.
BebekveBen çocuk bakımından öte ebeveynlik, kadın olmak, birey olmak, yurtdışında yaşam, seyahat, yemek, ürünler, eğitim, sağlık gibi hayatın içinden pek çok konunun paylaşıldığı, ailelerin buluştuğu, soru sorduğu, dileyenlerin konuk yazılarla katkıda bulunduğu ve deneyimlerini paylaştığı bir platform... Bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

baba

Kocam Çocukla İlgilenmiyor

Esra Hamilelik 12.Hafta

Esra’nın Hamilelik Günlüğü – 12. Hafta