in

Mervin’in Hamilelik Günlüğü – 16.Hafta

Güzel kızım…

Bu haftanın en güzel haberi güzel kızım oldu. 16. Hafta doktor kontrolümüzde güzeller güzeli bir kızımızın olacağını öğrendik. Çok heyecan verici bir duygu, bir kızım olacak, meleğim benim, mutluluktan, sevinçten, heyecandan benim gözler hemen doldu ve ağlamaya başladım. Sabırsızlıkla kızımla kavuşacağımız günü bekliyorum.

16cm boyunda ve 150gr olan bebeğim kıpır kıpır maşallah. Minik yaramaz hiç yerinde durmuyor ki, doktorumuz ölçümleri bile zor yaptı. Çok saçma gelebilir belki ama kızım sanki aynı bana benziyor. Bu durum eşimin pek hoşuna gitmedi, niyeyse o hep kendine benzeyeceğini düşünüyor. Kısmetse Şubat ayında göreceğiz bakalım kime benzeyecek (inşallah bana benzer).

Bir de isim sorunumuz var, eşim hiçbir isimi beğenmiyor. “o nasıl isim öyle, benim kızıma yakışmaz” diyor beyefendi. Çok kullanılan ve şu sıralar çok moda olan isimler var, onları istemiyoruz. İlginç olmalı ama çok zorlayıcı olmamalı, bir de mümkünse Türkçe karakter istemiyoruz. Eşimin istekleri bunlar. Yani bu konuda sizlerden küçük bir yardım diliyorum. Aklınıza gelen bildiğiniz güzel kız isimlerini paylaşırsanız çok sevinirim.

Son 2-3 haftadır bir bel ağrısı başladı, muhtemelen bel fıtığı başlangıcı diyor doktorum. Ama gebelikten dolayı MR çektiremediğimiz için tam bir teşhis koyulamadı. Her gün zorlamadan küçük yürüyüşler yapmaya çalışıyorum. Fazla eğilmekten, yükseğe uzanmaktan ve ani hareketlerden kaçınıyorum. Umarım bebeğim büyüdükçe ağrılarım artmaz. Gerçi o iyi olsun ben ağrılara razıyım… Bu aralar misafir trafiği oldukça fazlaydı, ne kadar dikkat etsem de kendimi biraz yormuşum ve bu yüzden bel ağrısı ortaya çıkmış. Çok ilginçtir ki bazen hamile olduğumu unutuyorum ve her şeyi yapmaya çalışıyorum. Dikkat etmem gerekiyor.

Bu arada eşim tarafından iyice ikinci plana atıldım. Adam gözlerini açar açmaz karnımı okşuyor ve “günaydın güzel kızım”diyor. Ah ah ah eskiden bana derdi, anlaşılan rakibimi doğuruyorum.

Yememe içmeme o kadar dikkat etmeme rağmen 2 kg daha almışım. Toplamda 7kg oldu. Doktorum çok değil ama daha dikkatli olmam konusunda beni uyardı. İyi de ne yapayım, zaten ekmek, hamur işi, prinç, makarna yemiyorum. Of of ne zormuş. Şu sıralar en fazla tükettiğim yiyecek taze Antep fıstığı, günde yaklaşık yarım kg yiyorum. Onun dışında yediğim hiçbir şey abartı değil, az az sık sık besleniyorum zaten. DİKKAT, DİKKAT, DİKKAT etmem gerekiyor(muş).

Haftaya görüşmek dileğiyle, sevgiler…

Mervinin Hamilelik Gunlugu 16.hafta

Tanla Bilir

Merhabalar! Adım Tanla. Web tasarımcısı ve BebekveBen'in kurucusuyum.
BebekveBen çocuk bakımından öte ebeveynlik, kadın olmak, birey olmak, yurtdışında yaşam, seyahat, yemek, ürünler, eğitim, sağlık gibi hayatın içinden pek çok konunun paylaşıldığı, ailelerin buluştuğu, soru sorduğu, dileyenlerin konuk yazılarla katkıda bulunduğu ve deneyimlerini paylaştığı bir platform... Bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Yorumlar

Yanıt Yaz
  1. Tebrikler! Kiz-erkek ne olursa olsun bebegin cinsiyetini ogrenmek cok heyecan verici oluyor… Cok sevindim herseyin yolunda olmasina.. Umarim agrilarin da kisa zamanda gecer, bol bol dilenmeye calis.. 😉

  2. sevgili Tanla ve Rachel ikinize de çok teşekkür derim. Gerçekten çok sevindirici ve heyecanlı bir durum bizim için. Etkisi hala sürüyor:))))

  3. Ben isim konusunda fikir vermek istedim, zira bizim evde de çok tartışılan bir konu bu. Türkçe karakter olmayan ve çok yaygın olmayan iki isim var. Beste ve Masal. Biz şu an Masal isminde duruyoruz bizim minik hanımefendi için. Yanlız pek yaygın değil biraz abartı kaçar hiç yaygın değil.

    • Masal ismini ben de çok severim. Ama çok yakın bir arkadaşımızın kızının adı. Şu sıralar Mira ismini beğeniyoruz. anlamını daha çok sevdik. Geceleri yunuslara yol gösteren yıldız demekmiş. Önerin için ayrıca çok teşekkür ederim. Daha 5 ayımız var nasılsa eminim kızlarımıza en güzel isimleri buluruz. sevgiler:)))))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Berrak’ın Hamilelik Günlüğü

Tasinma

Bir ve Pek Çok Taşınma Hikayesi