in

Mervin’in Hamilelik Günlüğü – 10.Hafta

Hoş Bir Sürpriz…

Her gün olduğu gibi yine bulantılarla uyandım bugün. Biraz da halsizlik olunca evde kalıp dinlenmeye karar verdim. Kahvaltı niyetine, o çok sevdiğim, eşimin de buzdolabına stok yaptığı fırın sütlaçtan yedim. Ama yok tatlı kesmedi beni, şöyle acı birşeyler olsa nasıl da yerim. Saat daha sabahın 10’u, bu saatte ne yiyebilirim ki? Buldummmmm, çiğ köfteeee.

Tabii ki etsiz, çünkü doktorlar hamilelikte çiğ ya da az pişmiş et yemeyi önermiyorlar. Çiğ etler toksoplazma denilen bir parazit barındırıyor ve kadının hamilelikten önce veya hamilelik sırasında aktif toksoplazma enfeksiyonu geçirmesi sonucu düşük, ölü doğum, erken doğum, bebekte zeka geriliği, körlük vb. durumlar olabiliyor. Aman dikkat!

Etsiz çiğ köftede karar kılınca hemen Adana’nın en sevdiğim çiğ köftecisini aradım, fakat saat 12’den önce dağıtım yapmıyorlarmış. Olsun bekleriz biz de ne yapalım, iki porsiyon siparişimi verdim. Yaklaşık 2 saat sonra çiğ köftelerim geldi, iki porsiyonu da afiyetle yedim. Gün boyu bir o kanepede bir o koltukta tv karşısında keyif yaptım. Akşamüstü canım yine çiğ köfte istedi, ama daha öğlen sipariş verdiğim için adamları arayıp tekrar istemeye utandım.

Söz konusu aşerme olunca çareler tükenmiyor, eşimi arayıp eve gelirken iki porsiyon çiğ köfte almasını söyledim. Ben çiğ köfteleri beklerken kapı çaldı, eşimin gelmesi için henüz erkendi hayırdır deyip kapıyı açtım. Veeee muhteşem çiçekler…O kadar heyecanlanmışım ki çiçekçiye bahşiş vermeyi bile unutmuşum. Canım kocacım hoş bir sürpriz yapmış bana. Eşim eve geldiğinde abartısız on dakika falan sarılmışımdır adama. Getirdiği çiğ köfteleri de yemeyi ihmal etmedim tabiî ki.

mervin çiçeklerBu haftaki en önemli gelişme tatil planımızı yapmamız oldu. Kalbimizden geçen Marmaris Bozburun’du. Fakat ne olur ne olmaz diye sağlık kuruluşuna yakın bir yer tercih etmek istedik. Bozburun bu konuda fazla gelişmiş değil, Marmaris’le de arası hem yakın değil hem de yol kötü. Biz de o yüzden hem devlet hastanesi çok iyi olan hem de özel bir hastanesi olan İzmir Alaçatı’yı tercih ettik. 20-27 Temmuz arası rezervasyonumuzu yaptırıp uçak biletlerimizi de aldık.

Gitmeden birkaç gün önce de doktor kontrolüne giderim. Umarım bir sorun çıkmadan tatilimize gideriz. Tatil heyecanı şimdiden sardı, tabii tatil alışverişi de. Geçen yıl giydiklerim olmaz artık, sonuçta hamile bir kadınım ve ona göre giyinmeliyim (Bu duruma alışveriş bahanesi diyor kocam 🙂 . Ama yine de çoğu kıyafetim olmuyor ya da dar oluyor. Zaten en kötü dönem bu, hamile gibi karnım büyük değil. Sanki kilo almışım gibi bazen göbeğimi saklamaya çalışıyorum. Bazen de karnımı iyice şişirip hamile olduğumu anlasınlar istiyorum. Of, of nedir bu kadınların çektiği. Bu arada hamile kalmadan önce 55 olan kilom, şuan 57 oldu. Bu kadar kilo almamam gerekiyor. Daha dikkatli olmalıyım.

Bu haftalık da bu kadar, haftaya görüşmek dileğiyle. Sevgiler…

mervin 10.hafta

Tanla Bilir

Merhabalar! Adım Tanla. Web tasarımcısı ve BebekveBen'in kurucusuyum.
BebekveBen çocuk bakımından öte ebeveynlik, kadın olmak, birey olmak, yurtdışında yaşam, seyahat, yemek, ürünler, eğitim, sağlık gibi hayatın içinden pek çok konunun paylaşıldığı, ailelerin buluştuğu, soru sorduğu, dileyenlerin konuk yazılarla katkıda bulunduğu ve deneyimlerini paylaştığı bir platform... Bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

peanut butter jelly

Anaokulu İçin Öğle Yemeği Seçenekleri

stephanie

Ben mi Cesurum, O mu?