in ,

Kundaklamalı mı? Kundaklamamalı mı?

Can dünyaya gelmeden önce bebeklerin kundaklanmasına karşıydım. Özgürlüklerinin kısıtlanacağını düşünüyordum. Ancak hamileliğim sırasında bu konu ile ilgili olarak okuduğum kaynaklarda tam tersi bir yaklaşım gördüm. Öğrendiğime göre belli bir yaşa kadar olan bebekler kundağa girdiklerinde anne karnındaki sıkışık ortamı hatırlattığı için sakinleşiyorlar. Hastanede de hemşireler bebek odasında tüm bebekleri aynı sebeple ve vücut ısılarını henüz tam olarak dengeleyemedikleri için kundaklıyorlardı.

Gerçekten de şu anda Can uyurken kundağa sarıldığı zaman daha kesintisiz olarak uyuyor. Kundağa sarmadığımız zaman ellerini kollarını sürekli oynatarak kendini hemen uyandırıyor. Ancak bu dönem 3. ya da 4. ayın sonuna kadar sürecekmiş. Bebek kendi kendine dönmeye başladığında kundaktan çıkarılmasının vakti geliyormuş. O zamana kadar nispeten uzun uykuların keyfini sürmeye devam…

Tanla Bilir

Merhabalar! Adım Tanla. Web tasarımcısı ve BebekveBen'in kurucusuyum.
BebekveBen çocuk bakımından öte ebeveynlik, kadın olmak, birey olmak, yurtdışında yaşam, seyahat, yemek, ürünler, eğitim, sağlık gibi hayatın içinden pek çok konunun paylaşıldığı, ailelerin buluştuğu, soru sorduğu, dileyenlerin konuk yazılarla katkıda bulunduğu ve deneyimlerini paylaştığı bir platform... Bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doktor

Doktor Ziyareti ve Yeni Göğüs Pompası

Emzirirken Bebeği Nasıl Uyanık Tutmalı?