in ,

Kundaklamalı mı? Kundaklamamalı mı?

Can dünyaya gelmeden önce bebeklerin kundaklanmasına karşıydım. Özgürlüklerinin kısıtlanacağını düşünüyordum. Ancak hamileliğim sırasında bu konu ile ilgili olarak okuduğum kaynaklarda tam tersi bir yaklaşım gördüm. Öğrendiğime göre belli bir yaşa kadar olan bebekler kundağa girdiklerinde anne karnındaki sıkışık ortamı hatırlattığı için sakinleşiyorlar. Hastanede de hemşireler bebek odasında tüm bebekleri aynı sebeple ve vücut ısılarını henüz tam olarak dengeleyemedikleri için kundaklıyorlardı.

Gerçekten de şu anda Can uyurken kundağa sarıldığı zaman daha kesintisiz olarak uyuyor. Kundağa sarmadığımız zaman ellerini kollarını sürekli oynatarak kendini hemen uyandırıyor. Ancak bu dönem 3. ya da 4. ayın sonuna kadar sürecekmiş. Bebek kendi kendine dönmeye başladığında kundaktan çıkarılmasının vakti geliyormuş. O zamana kadar nispeten uzun uykuların keyfini sürmeye devam…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bebek ve Ben

Bebek ve Ben

Merhabalar! Adım Tanla. Dijital tasarımcıyım. Eşim Kuzey ve 7 yaşındaki oğlum Can'la beraber dünyayı keşfediyoruz. Hayatı, insanları, video oyunlarını ve seyahati seviyorum. Okumayı, araştırmayı, dinlemeyi ve konuşmayı da... Oğluma hatıra olarak başlattığım BebekveBen'in kısa zamanda annelerin buluştuğu, soru sorduğu ve paylaştığı bir ortama dönüşmesinden çok mutluyum. Çocuk yetiştirmenin heyecan verici dünyasında bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Doktor

Doktor Ziyareti ve Yeni Göğüs Pompası

Emzirirken Bebeği Nasıl Uyanık Tutmalı?