Kocaman Bir Bebek

Fotoğraf: http://gossiponthis.com

Texas’ın Longview kentinde Temmuz ayının başında 16,1 lb’lik (7 kilo 300 gram) kocaman bir bebiş doğmuş*. Doktorların söylediğine göre bebeğin bu kadar büyük olmasının nedeni annesinde hamilelik şekeri olmasıymış. Hamilelik şekeri olan annelerde, anne vücudundaki insulin hormonu işini görmediği için anne kanındaki fazla şeker bebeğe geçiyormuş. Bebekler de bu kadar enerjiye ihtiyaç duymadıkları için vücutlarında yağ olarak depolanıyormuş.

JaMicheal Brown adı verilen tombiş bebişin durumu şu anda iyiyimiş. Babası da oğlunun ileride futbolcu olacağını umuyormuş 🙂 Fotoğrafa bir bakın. Tam mıncıklamalık değil mi?

* http://thechart.blogs.cnn.com/2011/07/11/how-does-a-newborn-get-to-16-pounds/

Bebek ve Ben

Bebek ve Ben
Merhabalar! Adım Tanla. Dijital tasarımcıyım. Eşim Kuzey ve 7 yaşındaki oğlum Can'la beraber dünyayı keşfediyoruz. Hayatı, insanları, video oyunlarını ve seyahati seviyorum. Okumayı, araştırmayı, dinlemeyi ve konuşmayı da... Oğluma hatıra olarak başlattığım BebekveBen'in kısa zamanda annelerin buluştuğu, soru sorduğu ve paylaştığı bir ortama dönüşmesinden çok mutluyum. Çocuk yetiştirmenin heyecan verici dünyasında bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*