in , , ,

Kafanın Arkasının Düzleşmesi

kafanin.arkasinin.duzlesmesi

Bugün yaptığım araştırmalara göre hemen her zeminde (kendi yatağında, araba koltuğunda, salıncakta vs) uzun süre aynı pozisyonda yatmanın bebeklerde kafa düzleşmesine yol açabileceğini öğrendim. Yapılacak şey öncelikle tabii ki doktora gösterip tavsiyelerini öğrenmek. Genellikle bebeğin baş pozisyonunu yatarken değiştirmek, fizik terapi ya da kask giydirme gibi tedavi yöntemleri olabiliyor. Kafa düzleşmesinin çok ileri derecede olmadığı durumlarda bebek biraz büyüyüp oturmaya başladığında (uzun süreler sırt üstünde yatmasına gerek kalmadığında) düz zeminlerin kafa üzerindeki basıncı kalktığı için kafa kendi kendine de iyileşebiliyor.

Can bugün boyunca pek fazla kaka yapmadı. Doğal olarak da yine sabaha karşı 5’de kocaman bir ishal ile karşılaştık. Okuduğuma göre bebekler 2. ay ile birlikte daha az kaka yaptıkları yeni bir düzene geçebiliyorlarmış. Sanırım biz de geçiş aşamasındayız.

Tanla Bilir

Merhabalar! Adım Tanla. Web tasarımcısı ve BebekveBen'in kurucusuyum.
BebekveBen çocuk bakımından öte ebeveynlik, kadın olmak, birey olmak, yurtdışında yaşam, seyahat, yemek, ürünler, eğitim, sağlık gibi hayatın içinden pek çok konunun paylaşıldığı, ailelerin buluştuğu, soru sorduğu, dileyenlerin konuk yazılarla katkıda bulunduğu ve deneyimlerini paylaştığı bir platform... Bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kafanin.arkasinin.duzlesmesi

Bebeklerde Kafanın Arkasının Düzleşmesi

Bebek Gelişimi: 2.ay