in , , ,

Kafanın Arkasının Düzleşmesi

kafanin.arkasinin.duzlesmesi

Bugün yaptığım araştırmalara göre hemen her zeminde (kendi yatağında, araba koltuğunda, salıncakta vs) uzun süre aynı pozisyonda yatmanın bebeklerde kafa düzleşmesine yol açabileceğini öğrendim. Yapılacak şey öncelikle tabii ki doktora gösterip tavsiyelerini öğrenmek. Genellikle bebeğin baş pozisyonunu yatarken değiştirmek, fizik terapi ya da kask giydirme gibi tedavi yöntemleri olabiliyor. Kafa düzleşmesinin çok ileri derecede olmadığı durumlarda bebek biraz büyüyüp oturmaya başladığında (uzun süreler sırt üstünde yatmasına gerek kalmadığında) düz zeminlerin kafa üzerindeki basıncı kalktığı için kafa kendi kendine de iyileşebiliyor.

Can bugün boyunca pek fazla kaka yapmadı. Doğal olarak da yine sabaha karşı 5’de kocaman bir ishal ile karşılaştık. Okuduğuma göre bebekler 2. ay ile birlikte daha az kaka yaptıkları yeni bir düzene geçebiliyorlarmış. Sanırım biz de geçiş aşamasındayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bebek ve Ben

Bebek ve Ben

Merhabalar! Adım Tanla. Dijital tasarımcıyım. Eşim Kuzey ve 7 yaşındaki oğlum Can'la beraber dünyayı keşfediyoruz. Hayatı, insanları, video oyunlarını ve seyahati seviyorum. Okumayı, araştırmayı, dinlemeyi ve konuşmayı da... Oğluma hatıra olarak başlattığım BebekveBen'in kısa zamanda annelerin buluştuğu, soru sorduğu ve paylaştığı bir ortama dönüşmesinden çok mutluyum. Çocuk yetiştirmenin heyecan verici dünyasında bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

kafanin.arkasinin.duzlesmesi

Bebeklerde Kafanın Arkasının Düzleşmesi

Bebek Gelişimi: 2.ay