in

İyi İnsanların Olduğunu Bilmek Ne Kadar Güzel

Bugün gazetelerde okuduğum bir haber ile adeta içim ısındı. “Hayatta güzel şeyler de oluyor” dedim Kuzey’e. Ah! Sabırsızlanmayın, anlatıyorum.

Belki hatırlarsınız, Van depreminin olduğu Ekim ayında, “Mucize Bebek Azra” ile ilgili bir yazı yazmıştım. Depremden 48 saat sonra, annesi ve babaannesi ile beraber enkaz altından kurtarılan 14 günlük Azra bebeğin hikayesi hepimize umut vermiş, Azra adeta depremin simgesi olmuştu. Bugünki haber de  yine Azra bebek ve Azra’nın hikayesinden etkilenen düşünceli insanlar ile ilgili.

Van’daki depremi ”The Dallas Morning News” isimli gazetenin yaptığı haber sayesinde öğrenen, Amerika’nın Texas eyaletinden Wealters Cooper adlı bir kadın, Azra’nın enkaz altından kurtulduğunda çekilen, çıplak ayaklı fotoğrafından çok etkilenmiş. Minik kızımıza, içerisinde kendi ördüğü kışlık kazak, bebek giysileri ve çoraplar bulunan bir hediye paketi göndermiş. Kendisi de 3 torun sahibi olan Cooper, pakede duygularını anlatan bir kartpostal ile, deprem haberini okuduğu gazetenin bir nüshasını da koymuş.

Mesafeler ve bilinmezlikler bu iyi kalpli büyükanneyi yıldırmamış. Cooper, Azra’nın ailesinin adresi bilmediği için, hediye paketininin üzerine “Baby Azra Karaduman” (Bebek Azra Karaduman), “Earthquake Rescue Baby” (Depremde kurtarılan bebek) ve “Eastern Province Turkey” (Türkiye’nin Doğu İli) yazmış. Depremden hemen sonra postalanan zarf, adres eksikliğinden olsa gerek, biraz gecikmeli olarak alıcısına ulaşsa da, Azra’nın ailesini çok duygulandırmış.

Fotoğraf: Hürrıyet | Azra’nın Pakedi
Fotoğraf: Hürrıyet | Azra’nın Mektubu

Azrayı düşünen ve onun hikayesinden etkilenler bu kadarla kalmamış. Bir süre önce de Eskişehir’den bir kişi, Azra’ya el yapımı oyuncak bir bebek ile kazak göndermiş.

Fotoğraf: Hürrıyet | Azra Hediyeleriyle Birlikte

Bu haberi okurken inanın gözlerim doldu. Dünyayı böylesine düşünceli insanlarla paylaştığımızı bilmek ne güzel!

Kaynaklar
Hürriyet | Sabah | Ekonomi Haber

Bu yazıya puan ver!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bebek ve Ben

Bebek ve Ben

Merhabalar! Adım Tanla. Dijital tasarımcıyım. Eşim Kuzey ve 7 yaşındaki oğlum Can'la beraber dünyayı keşfediyoruz. Hayatı, insanları, video oyunlarını ve seyahati seviyorum. Okumayı, araştırmayı, dinlemeyi ve konuşmayı da... Oğluma hatıra olarak başlattığım BebekveBen'in kısa zamanda annelerin buluştuğu, soru sorduğu ve paylaştığı bir ortama dönüşmesinden çok mutluyum. Çocuk yetiştirmenin heyecan verici dünyasında bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

istanbul lüfere hasret kalmasın

Can’a Lüfer Yedirmek İstiyorum, Tabii Bulabilirsem

Vaziyetler Rezalet! Çamaşır ve Ütü Sorunsalı